2020 June 2 - سه شنبه 13 خرداد 1399
آرشیو
آرشیو

  گروه:  مرتب سازی: تعداد نمایش: عبارت جستجو: محل عبارت:


1 اثبات مبانی داعشی فرقه ی احمد بصری
حجم : ۱۶۷,۰۰۰ کیلوبایت - تعداد بازدید: ۱۰۰ - تعداد امتیازات: ۱,۰۴۹
در این قسمت از برنامه ‌ بی‌راهه برخی از سخنان و اعتقادات احمد بصری بررسی شد که وی به طور صریح، شیعیان را ناصبی قلمداد می‌کند، اموال و دارایی‌هاییشان را نامحترم می‌شمارد،فتوا به دزدی از مردم برای اتباع خویش صادر می‌کند، اعمال شیعیان را نادرست می‌داند و ... .
  71:28

2 راه‌های شناخت انبیا و اوصیا
حجم : ۱۴۱,۰۰۰ کیلوبایت - تعداد بازدید: ۸,۰۰۲ - تعداد امتیازات: ۱۰,۰۱۹
یکی از مهم‌ترین راه‌های مصون ماندن از گزند فرقه‌های خرافی، شناخت راه‌های تشخیص حجت‌های الهی است. احمد بصری که به دنبال تصری دادن دلایل موهوم خود به شناخت تمامی حجت‌هاست، دلایلی را برای تشخیص انبیا و اوصیا مطرح می‌کند.
  43:46

3 احمد بصری یا داعش شیعی؟!
حجم : ۱۷۱,۰۰۰ کیلوبایت - تعداد بازدید: ۱,۰۰۰ - تعداد امتیازات: ۱۲۵
دنیای استعمار با ایجاد فرقه های گوناگون به دنبال ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی است. از ویژگی‌های فرقه‌های انحرافی تکفیر و تفسیق دیگر مذاهب و افراد خارج از فرقه ها می‌باشد که نمونه بارز این رفتار تکفیری وهابیت است.
  53:20

4 نقد ادعای نسب احمد بصری 3
حجم : ۱۸۰,۰۰۰ کیلوبایت - تعداد بازدید: ۸,۰۰۱ - تعداد امتیازات: ۱۰,۰۴۱
همانطور که در برخی روایات وارد شده است، شیعه معتقد است ائمه به علوم مختلف از جمله علم انساب تسلط دارند. از طرفی احمد بصری در سخنان خود بیان کرده است که تا مدتی هیچ اطلاعی از نسل و نسب خود نداشته است.
  56:19

5 جایگاه نص در شناخت انبیای الهی
حجم : ۱۴۸,۰۰۰ کیلوبایت - تعداد بازدید: ۸,۰۰۰ - تعداد امتیازات: ۱۰,۰۱۰
یکی از ادعاها و عقاید جریان احمد بصری این است که تمامی انبیا و اولیای الهی از طریق نص شناخته می‌شوند. به عبارتی وی مدعی است تنها راه شناخت انبیا و اولیای الهی این است که وصیتی از جانب پیامبر قبلی خود داشته باشند.
  46:08

6 نقد ادعای نسب احمد بصری 2
حجم : ۱۹۴,۰۰۰ کیلوبایت - تعداد بازدید: ۱۰۰,۰۰۲ - تعداد امتیازات: ۵,۰۲۰
احمد بصری و پیروانش در جایی مدعی می‌شوند که وی فرزند پنجم امام زمان علیه السلام است، در جایی مدعی می‌شوند که احمد بصری مقطوع النسب است؛ از طرفی عشیره و خویشان احمد بصری انتساب او را به امام زمان علیه السلام و ائمه نفی می‌کنند و...
  59:57

7 نقد ادعای نسب احمد بصری 1
حجم : ۱۲۴,۰۰۰ کیلوبایت - تعداد بازدید: ۱۰۰,۰۰۱ - تعداد امتیازات: ۵,۰۶۵
یکی از این مدعاین دروغین مهدویت فردی به نام احمد بصری است که خود را فرزند امام زمان علیه السلام معرفی می‌کند. این ادعا که به نوعی مهم‌ترین ادعای اوست دارای چندین تناقض و اشکالات جدی است.
  38:28

8 برائت امام رضا علیه السلام از احمد بصری
حجم : ۴,۷۵۶ کیلوبایت - تعداد بازدید: ۶,۰۴۰ - تعداد امتیازات: ۶,۰۶۴
یکی از اشتراکات مدعیان دروغین در طول تاریخ، ادعاهای بی‌پایه و اساس آنان است تا جایی که برای اثبات مقام‌های والای خود ابتدا برخی از این مقامات را به دیگران نسبت می‌دهند تا بتوانند با ادعاهای پلکانی خود، مقام نبوت و امامت را برای خود نیز ثابت کنند. احمد بصری هم که مدعی است از علم امام زمان علیه السلام بهره برده است در تالیفات خود مقام نبوت را برای ائمه قائل می‌شود تا از این رهگذر بتواند خود را نیز دارای این مقام والا معرفی کند. حال با دیدن این کلیپ می‌توانید ضدیت ادعاهای احمد بصری را با اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام به وضوح مشاهده کنید.
  02:38

9 بررسی نسب احمد بصری و پاسخ به سخنان آقای فتحیه
حجم : ۲۷,۷۸۰ کیلوبایت - تعداد امتیازات: ۱۶
چندی پیش آیت الله حسینی قزوینی سوالاتی را راجع به احمد بصری مطرح کردند که یکی از آن ها راجع به نسب او بود. در پاسخ به این سخنان آیت الله قزوینی، یکی از مریدان احمد الحسن، به نام آقای فتحیه کلیپی را در فضای مجازی منتشر کردند. حال تناقضات بیشتری را در پاسخ های جناب فتحیه می توان دید. این کلیپ را در این مورد تماشا کنید
  08:45