واکنش آیت الله جوادی آملی به اظهارات امام جمعه آزادشهر گرگیج

آیت الله جوادی آملی گفتند: بهترین راه برای اینها این است که حریم این ذوات قدسی (ع) را کاملاً رعایت کنند و ما همیشه محتاج به وحدت هستیم مخصوصاً در این امور.

 آیت الله جوادی آملی گفتند: بهترین راه برای اینها این است که حریم این ذوات قدسی (ع) را کاملاً رعایت کنند و ما همیشه محتاج به وحدت هستیم مخصوصاً در این امور.

مرجع تقلید شیعیان در پایان درس خارج فقه امروز خود، در واکنش به اظهارات اخیر یکی از علمای اهل سنت، اظهار داشتند: در خصوص این حرف ناصوابی که برخی متأسفانه از زبانشان درآمده، اینها باید بدانند به اینکه بعضی از امور از این قبیل نیست که جزء روایت واحد باشد و مثلاً شیعه اینجور گفته باشد! این طهارت اهل بیت در آیه تطهیر آمده، در ادعیه هست، در زیارت هست و امثال ذلک، «الأصلاب الشامخه، الأرحام المطهرة» یکی دو تا که روایت نیست.

از طرفی هم این خاندان کریم اند، بزرگ اند، وجود مبارک پیغمبر دستور دادند که اگر شما جنگ کردید پیروز شدید احترام افراد را به حسب شخصیتها حفظ کنید «أَکْرِمُوا کَرِیمَ قَوْمٍ»؛ بالاخره شما وقتی مسلط شدید همه را با یک چوب نرانید. حتی اگر کافر باشد، اگر بر کفار مسلط شدید آن بزرگانشان را در یک حد، آن کوچکها را در یک حد

این معلوم می شود که اینها کریمانه زندگی می کنند! دستور این است که آنها که اسیر کردید از خانواده سلاطین و اینها را، امام فرمود پیش ما بیاورید؛ چون ما می توانیم حریم اینها را حفظ کنیم، این یک ادب انسانی است!

اگر جریان شهربانو و امثال ذلک با آن نقلی که درست شد، آوردند خدمت وجود مبارک اهل بیت، به دستور آنها بود! برای اینکه اینها می توانند این را حفظ کنند.

بنابراین بهترین یعنی بهترین راه برای اینها این است که حریم این ذوات قدسی (علیهم السلام) را کاملاً رعایت کنند و ما همیشه محتاج به وحدت هستیم مخصوصاً در این امور.

انتهای پیام


واکنش آیت الله جوادی آملی به اظهارات امام جمعه آزادشهر گرگیج>

آیت الله جوادی آملی ، شیعیان ، اهل سنت ، مولوی گرگیج ، توهین به مقدسات ،