مهدی یار

قسمت هفتاد برنامه مهدی یار با کارشناسی استاد شریفی


 

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ:26/11/1400

برنامه:مهدی یار

مجری:

گوهری شد از درون کعبه بیرون از صدف

کرد بیت الله را با آنشرف بیت الشرف

 

سینۀ سینا مگر از هیبتش شد چاک چاک

یا شنید از رأفتش موسی ندای «لاتخف»

 

ز اشتیاقش یوسف صدیق در زندان غم

وز فراقش پیر کنعان نغمۀ ساز وا أسف

 

خلعت خلت شد ارزانی بر اندام خلیل

کرد بنیاد حرم چون بهر آن نعم الخلف

 

کعبه را شد همسری با تربت خاک غری

مبدء اندر کعبه بود و منتهی اندر نجف

 

هر دو گیتی را بشادی کرد فردوس برین

نغمۀ روح الامین، با یک جهان شوق و شعف

 

گوش جان بگشا و بشنو از امین کردگار:

لا فتی إلا علی لا سیف إلا ذوالفقار

بسم الله الرحمن الرحیم الهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ولعن اعدائهم.

السلام علیک یا امیرالمؤمنین و علی أولادک الطیبین الطاهرین المعصومین لا سیما بقیة الله فیه الأرضین.

عرض سلام و احترام خدمت شما بینندگان جان عاشقان و موالیان حضرات آل الله (صلوات الله علیهم اجمعین)، تبریک و تهنیت عرض می کنم فرا رسیدن 13 ماه مبارک رجب میلاد مولی الموحدین امام المتقین امیرالمؤمنین علی بن أبی طالب (علیه السلام) را به محضر پدر مهربان امت وَالوالِدُ الشَّفيق حضرت بقیة الله الأعظم (ارواحنا فداء) و همچنین خدمت شما عاشقان و شیعیان و محبین حضرت شان، در خدمت شما هستیم با برنامه دیگری از سلسله برنامه های مهدی یار کرسی مهدویت ویژه میلاد با سعادت حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) از شهر مقدس قم جوار کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و از شبکه جهانی حضرت ولی عصر (عج)، امشب در محضر کارشناس ارجمند جناب استاد علی شریفی هستیم و از محضرشان استفاده می کنیم.

آقا سلام علیکم تبریک عرض می کنم خیلی خوش آمدید بفرمایید.

استاد شریفی:

عرض سلام دارم خدمت شما جناب آقای صفایی عزیز، همۀشما بینندگان عزیز شبکه جهانی حضرت ولی عصر (عج)، جا دارد تبریک عرض کنم بنده هم به نوبه خودم میلاد با سعادت مولود کعبه آقا امیرالمؤمنین یَعسوبُ الدّین را اول به محضر ولی نعمت مان آقا حجت بن الحسن المهدی (عج) بعد خدمت شما همه عزیزان و بزرگواران، امیدواریم که امشب هم بتوانیم در خدمت شما عزیزان و خوبان برنامه ی را که مورد پسندشما و آقا و بزرگ مان حجت بن الحسن المهدی (عج) باشد را در خدمت شما باشیم.

مجری:

خیلی ممنون، چون در شب میلاد و شام میلاد آقا امیرالمؤمنین (علیه السلام) هستیم از موضوع اصلی برنامه که نقد فرقه های مدعین و دروغین بود خارج می شویم و اختصاص می دهیم این برنامه را به موضوع ولادت حضرت از نگاه وهابیت، قطعاً ولادت حضرت به اسناد مختلف و طبق گفته های معتبر و مشهور در کعبه مکرمه اتفاق افتاده، حالا می خواهیم ببینیم که وهابیت چه نگاهی به این موضوع و این داستان دارد.

استاد شریفی:

خدمت شما این نکته را عرض کنم که آقا امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) چه در کعبه به دنیا آمده باشد چه نیامده باشد چیزی از مقام حضرت کم می کند، این را من با این مقدمه عرض کردم که اساساً چرا ما در این برنامه می خواهیم حول این موضوع گفتگو کنیم که ببینیم مخالفین مکتب اهل بیت نسبت به تولد امیرالمؤمنین در کعبه چه نگاهی دارند علتش این است دوستان عزیز ما در جلسات قبلی در همین برنامه مهدی یار یک نکته ی را بارها ذکر کردیم که مخالفین مکتب اهل بیت در راستای جعل کپی کنار یک جنس اصل، مدعیان دروغین کنار حجت های الهی دوتا خیانت انجام دادند از صدر اسلام هم این قضیه اتفاق افتاده؛ یک: کوچک کردن فضائل یا نادیده گرفتن یا انکار یا اینکه این چیز عادی است، پایین آوردن فضائل و مناقب حجت های الهی و ائمه إثنا عشر، دو: بالا بردن و درست کردن روایات و فضائل جعلی برای بزرگان خودشان، این را بارها در همین برنامه مهدی یار مستنداتش را آوردیم که مثلاً احمد در مورد این مقام اهل بیت آقا این حصری ندارد مختص به اینها نیست همه می توانند به این برسند ما هم می توانیم برسیم، مثلاً این اشتراکش با وهابیت؛ آیه تطهیر؛ احمد چه می گفت؟ این حصر نشده همه هم می توانند به این مقام برسند از هر گونه رجس پاک بشوند به مقام عصمت برسند، می رسد به وهابیت؛ چه کسی گفته آیه تطهیر اصلاً این إراده إراده تکوینی است؟ إراده تشریعی است زنان پیغمبر هم شامل اند، إراده تشریعی باشد یعنی چه؟ فضیلتی ندارد دیگر، همه می توانند؛ یعنی شما وقتی نگاه کنی اشتراکات برادر بزرگه با برادر کوچکه إلی ما شاءالله زیاد است، در جریان تولد امیرالمؤمنین در کعبه هم مخالفین نمی توانند این را بپذیرند سنگین است برای شان که مثلاً امیرالمؤمنین، اصلاً چرا سنگین است؟ هر فضیلتی که از او بوی تشیع استشمام شود، یعنی چه؟ یعنی افضلیت امیرالمؤمنین بر دیگران این فضیلت باید انکار بشود، همین الآن در عربستان سعودی و کشورهای سلفی دارد پایان نامه نوشته می شود الآن هم دارند نشر می دهند در چه موردهای؟ انکار حدیث ثقلین، حدیث ثقلین که متواتر است، حتی من مقاله دیدم این برای من اصلاً عجیب بود انکار جریان مباهله؛ اصلاً چه کسی گفته پیغمبر امیرالمؤمنین و حضرت زهرا و حسنین برداشت برد؟ نه اینها دروغ است، اینها مسلمات کتاب های خودتان است اما اینها را دارند انکار می کنند، پایان نامه دکترا می نویسند در انکار این مسئله، چرا؟ چون از آن بوی تشیع می آید بیرون، بوی افضلیت امیرالمؤمنین بر دیگران می آید بیرون، این جریان تولد امیرالمؤمنین در کعبه هم همین است از آن یک بوی استشمام می کنند اگر اهل سنت بگوییم امیرالمؤمنین علی بن أبی طالب دیوار کعبه شکافت برداشت، برای چه شکاف برداشت؟ یا فاطمه بنت اسد بیا، از آن طرف آیه قرآن، روایات اهل سنت و شیعه، وقتی حضرت مریم باردار شد به حضرت عیسی (علیه السلام) و موقع وضع حملش شد چه گفت خدا؟ گفت برو بیرون اینجا مسجد و محل عبادت است اینجا زایشگاه نیست از اینجا برو بیرون، عیسی نبی را خدا از مسجد و معبد و بیت المقدس می فرستد بیرون، امیرالمؤمنین را نه اینکه در باز کند دیوار را می شکافد به مادرش می گوید بیا داخل، ببینید این را می گوید اگر ما این را گفتیم یک اهل سنت این را فهمید ای بابا عیسی با آن مقامش اینطوری با او خدا تا کرد، بعد با امیرالمؤمنین خدا اینطوری تا کرد؟ پس این است که شیعه می گوید این امیرالمؤمنین مقامش افضل بر انبیاء به جز نبی مکرم ما هست این یک سری دلائل پس شیعه دارد، این همان استشمام بوی تشیع، لذا انکار شدید هم انکار.

کلیپ شماره یک را با هم ببینیم، ببینیم آقایان چه گفتند، بعد بر می گردیم در خدمت شما هستیم.

کلیپ1:

در هیچ سند صحیحی وارد نشده که علی بن أبی طالب (رضی الله تعالی عنه) در کعبه متولد شده باشد، اگر در سند صحیحی وارد می شد که علی بن أبی طالب (رضی الله تعالی عنه) در کعبه متولد شده حتماً ما قبولش می کردیم صد در صد هیچ اشکالی هم نداشت گرچه برای بعضی از دوستان وقتی که ما می گوییم از نظر تاریخی ثابت نیست که علی بن أبی طالب (رضی الله تعالی عنه) در کعبه متولد شده فکر می کنند که ما می خواهیم فضائل علی را انکار بکنیم.

رسول الله (ص) در کعبه تولد نشدند در حالی که آخوندهای صفوی معتقدند سیدنا علی در کعبه تولد شده، آیا فضیلت سیدنا علی از رسول الله (ص) بالاتر هست با این مسئله تولد و مکان تولد؟ اولاً که بایست عرض کنم هیچ دلیلی برای این که سیدنا علی در کعبه تولد شده باشد نیست بلکه برخی از مورخین تولد کعبه را نسبت به دهند به حکیم بن حزام.

مجری:

کلیپ شماره یک مشخص شد از اساس دارند می گویند اصلاً سند ندارد.

استاد شریفی:

چندتا نکته داخل این هست؛ از آخر شروع کنیم:

مورخین گفتند حکیم بن حزام در کعبه به دنیا آمده؛ جالب است همان که گفتم درست کردن همیشه یک نفر در کنار اهل بیت، طبق مبانی رجالی خودشان همین های که ادعا دارند هیچ سند صحیح بدون اشکال نمی توانند ارائه کنند که چنین شخصی در کعبه به دنیا آمده است، اما چرا این را عَلَم می کنند؟ چون می خواهند بگویند امیرالمؤمنین نبود این بود یا اگر امیرالمؤمنین بود حصر نشده در امیرالمؤمنین یک نفر دیگر هم در کعبه به دنیا آمده است، همان نکتۀ که من گفتم همیشه یکی را در کنار اهل بیت و پیغمبر و ائمه إثنا عشر باید قرار بدهند، اگر مبنای تان سند صحیح بدون اشکال است و این حرف های که می زنید چرا برای جناب آقای حکیم همچین ادعای را مطرح نمی کنید؟ چرا آنجا دیگر؟ نه نه حکیم بن حزام به دنیا آمده در کعبه، بسم الله یک سند صحیح بدون اشکال بردارید بیاورید از کتاب های خودتان، چرا اینجا دیگر رگ گردن تان باد نمی کند سریع بخواهید انکار کنید؟ به امیرالمؤمنین که رسید انکار می کنید، آقای ترشابی می گوید ببینید بینندگان ما می گوییم سند صحیح ندارد نه اینکه بخواهیم دنبال انکار فضائل امیرالمؤمنین باشیم، آقا هستید هر روایتی شما از فضائل امیرالمؤمنین در همین شبکه نمی خوانیم؟ آقا مشکل دارد حالا امیرالمؤمنین فضیلت زیاد دارد ولی این یکی ضعیف است، آن جریان متواتر ضعیفی که عقیل هاشمی گفت که ملا زاده وقتی که شنید گفت بابا این عقیل بی عقل است مگر اصلاً متواتر ضعیف داریم؟ یعنی داریم یک حرفی هم راست باشد هم دروغ؟ هم شب است هم روز است که کلی خندید گفت عقیل بی عقل متواتر ضعیف چه هست؟ چه بود داستانش؟ بیننده زنگ زد گفت شما روایت های فضیلت امیرالمؤمنین را قبول دارید؟ بعد عقیل گفت بله، گفت روایت از پیغمبر فرمود هر چه نگاه کردم به چهره امیرالمؤمنین عبادت است، علمای شما هم گفتند روایت متواتر است، گفت ما متواتر ضعیف هم داریم این روایت متواتر ضعیف است، اصلاً داستان همین بود؛ یعنی فضیلت اهل بیت که بیاید اینها قرمز می شوند رنگ چهره را بر می گردد چرا؟ قلب شان به قول ذهبی روایت می آورد می گوید روایت سندش معتبر است صحیح است ولی قلب من شهادت می دهد این روایت دروغ است، اینها قلب شان این است هر جا فضیلت علی باشد انکار می کنند، می گوید ما یک سند صحیح هم نداریم یک مطلب صحیح هم نداریم در این مورد؛ من الآن نشان می دهم که شماره یک سند صحیح می خواهی یا یک قول صحیح می خواهی آقای حاکم نیشابوری یکی از بزرگترین علمای اهل سنت، اول بگویم حاکم یعنی چه؟ در منابع رجالی اهل سنت در بحث طبقات علماء و محدثین شان می گویند کسی که حافظ به او می گویند مثلاً حافظ بن حجر عسقلانی؛ حافظ کسی است که صد هزار روایت را با سند و متن و تمام تعدد طروق حفظ کرده باشد، این می شود حافظ، حجت کیست؟ کسی که 300 هزار حدیث را با سند و متن و همین تعدد طروقش حفظ باشد، حاکم به کسی گفته می شود که تمام روایات را با سند و متن و همین تعدد طروقش حفظ باشد؛ یعنی آقای حاکم نیشابوری از این نظر طبقات و درجه بندی علماء بالاترین که تمام روایات با سند و متن حاکم نیشابوری حفظ بوده، این حاکم نیشابوری در کتاب «المستدرک» اش تصریح می کند؛ کتاب «المستدرک علی الصحیحین» جزء الثالث، صفحه 550 می گوید با اخبار متواتر به ما رسیده است ثابت است که فاطمه بنت اسد (سلام الله علیها) امیرالمؤمنین را به دنیا آورد در کعبه.

المستدرک علی الصحیحین، حاکم نیشابوری، جزء الثالث، ص 550

آقای ترشابی! آقای خدمتی! این حرف حاکم نیشابوری است می گوید این خبر که امیرالمؤمنین در کعبه به دنیا آمده متواتر است، انکار تواتر نزد اهل سنت مساوی است با کفر، این حاکم نیشابوری.

مجری:

این ادعای تواتر را خودشان قبول دارند معتبر می دانند یا نه؟

استاد شریفی:

نکته خوبی گفتید؛ یکی از معمولاً چون باز هم فضائل امیرالمؤمنین است دیگر باید زیر سؤال برود، وقتی باز عالِم شان هم آن را گفته باشد آن عالِم هم زیر سؤال می رود دیدیم از اینها حاکم بی خود کرده گفته برای خودش گفته ادعای بی خود کرده، چندتا نکته:

نکته اول: اولاً تو چه کسی هستی و شما چه کسانی هستید که بخواهید حاکم نیشابوری را زیر سؤال ببرید؟ حاکم گفتیم وقتی به او می گویند حاکم یعنی چه؟ تمام روایات را او به طروق مختلف، اولاً ترجمه جناب آقای حاکم نیشابوری را ما از خود علمای اهل سنت مثل جناب آقای ذهبی؛ کتاب «تذکرة الحفاظ» جناب آقای ذهبی، جلد سوم، در اینجا تصریح می کند صفحه 1403، همین یک قسمتش بس است

«الحاکم هو امام أهل الحدیث»

تذکرة الحفاظ، ذهبی، ج 3، ص 1403

این آقا حاکم نیشابوری است بالاترین درجه در رتبه بندی علمای تان، او امام اهل حدیث بوده در زمان خودش، حالا بقیه اش را دیگر رها کن همین یکی کفایت می کند، این ترجمه آقای حاکم نیشابوری.

دو: می گوید حاکم یک ادعای تواتری کرده به صرف ادعای تواتر حاکم که تواترش ثابت نمی شود؛ یک نکتۀ را دوباره همین آقای ذهبی در کتاب «سیر اعلام النبلاء» اش دارد می گوید اصلاً شرط تواتر این نیست که تمام طروق آن به امت رسیده باشد، گاهی وقت ها قاریان قرآن در آن رشته خودشان تخصص خودشان می گویند فلان موضوع نزد ما متواتر است که این مسئله به فقها نرسیده، بعد می گوید باز یک موردی است نزد فقها که می گویند متواتر است که به قاری ها نرسیده، یک جای دیگر هم هست؛ مطلبی نزد محدثین رسیده که آن محدثین می گویند مطلب متواتر است که باز نزد فقا نرسیده، کتاب «سیر اعلام النبلاء» صفحه 171 الجزء العاشر، اینجا در صفحه 171 این حرف آقای ذهبی است، پس طبق حرف آقای ذهبی کسی مثل حاکم ادعای تواتر کرد تواترش قطعاً حجت است، ذهبی می گوید اصلاً شرط تواتر این نیست که مثلاً هم فقها، هم محدثین، هم قاریان قرآن، هم اصولیین، هم اخباریین، هم فلان، فلان، مفسرین، همه اجماع داشته باشند که این قضیه تواتر است، یک شخصی از جامعه محدثین است از صنف قاریان است از مؤسسات مفسرین است هر چه که شما بخواهید اسمش را بگذارید این شخص خودش وجاهت علمی داشته باشد بگوید این مسئله تواترش نزد ما رسیده ثابت است قضیه ثابت شده است.

سیر اعلام النبلاء، ذهبی، الجزء العاشر، ص 171

پس این هم این پاسخ به این شبهۀ که معمولاً اینها مطرح می کنند، حاکم نیشابوری ادعای تواتر می کند بعد این آقا خیلی راحت می گوید دروغ است به همین راحتی.

برویم نفر بعدی ببینیم دیگر چه کسانی از علمای اهل سنت این نکته را گفتند؛ کتاب «إزالة الخفاء عن خلافة الخلفاء» مال آقای محدث شاه ولی الله دهلوی یکی از بزرگترین علمای اهل سنت از کشور هندوستان، در این کتاب در صفحه 262 در رابطه با مناقب علی بن أبی طالب تصریح می کند

از مناقب وی این است که در حین ولادت او ظاهر شد یکی آن است که در جوف کعبه معظمه تولد یافت.

إزالة الخفاء عن خلافة الخلفاء، محدث شاه ولی الله دهلوی، ص 262

بعد دقت کنید

«قال الحاکم»

همان حرف حاکم را می آورد که به اخبار متواتر رسیده است که امیرالمؤمنین در کعبه جوف کعبه به دنیا آمده، اینهم حرف جناب آقای شاه ولی الله دهلوی.

برویم نفر بعدی پسر این آقا هست پسر این آقا کتابی نوشته به نام «تحفه إثنا عشریه» شاه عبدالعزیز محدث دهلوی، این خاندان دهلوی ها در حالا به اصطلاح فرهنگ مکتب دیوبند هند که در هندوستان از معتبرترین مدارس اهل سنت است و علمای حنفی سیستان بلوچستان هم مدعی اند که ما تابع مکتب دیوبند هند هستیم، خاندان دهلوی و به خصوص این کتاب «تحفه إثنا عشریه» جزء سرسخت ترین خاندان و علمای مخالف با مکتب تشیع اند اصلاً این کتاب «تحفه إثنا عشریه» در رد تشیع نوشته شده ردیه ای بر تشیع است می گویند این کتاب مثل «منهاج السنه» إبن تیمیه است؛ یعنی دقت کنیم ببینیم در این کتاب ایشان چه می گوید؟ «تحفه إثنا عشریه» ایشان صفحه 182 می گوید

و آنچه که گفته است فاطمه بنت اسد را وحی آمد که در خانه کعبه برود و وضع حمل نماید دروغ است

تحفه إثنا عشریه، شاه عبدالعزیز محدث دهلوی، ص 182

ایشان قشنگی اش اینجاست اصل تولد امیرالمؤمنین را پذیرفته اما آمده می خواهد رد بر شیعه بزند دیگر می خواهد بیاید بگوید قضیه چه بوده، اصلش را پذیرفته، می گوید

زیرا که کسی از فِرق اسلامی و غیر اسلامی قائل به نبوت فاطمه بنت اسد نشده

حالا نکته جالب است؛ حضرت مریم مگر پیغمبر بود که خدا برایش در قرآن می گوید وحی فرستاده؟ این یک، دو: جالب است که اینها می گویند الهام یک نوع وحی است و به عمر بن خطاب خلیفه دوم إلی ماشاءالله الهام شده است، اینجا که می رسد می گوید نه دیگر اگر بگوییم ندا آمده حضرت فاطمه بنت اسد را مخاطب قرار داده که بیا داخل کعبه این باطل است چون می گوید وحی به او نازل شده پیغمبر نبوده، شما برای عمر بن خطاب تان، حضرت مریم چه جوابی دارید؟

و روایت مشهور چنین است

حالا روایت مشهور؛ می گوید آن زمان می رفتند در کعبه خلاصه رفت و آمد داشتند در ماه رجب کعبه را باز می کردند مشرکین می رفتند همه داخل

اتفاقاً روز زیارت زنان فاطمه بنت اسد نیز با وجود آنکه مدت حمل تمام کرده بود برای زیارت قصد نمود و چون این روز در تمام سال یکبار اتفاق می افتاد با وصف دشواری حرکت خود را بکمال رنج و مشقت تا در کعبه رسانید.

همین که در کعبه آمد خلاصه درد زایمان به حضرت غالب شد و امیرالمؤمنین در کعبه به دنیا آمد، کار به آن حاشیه زدن ها نداریم اصل اینکه در کعبه به دنیا آمدند امیرالمؤمنین این می گوید روایت مشهور چنین است عین حرف آقای حاکم که می گفت که روایت تولد امیرالمؤمنین در کعبه متواتر است، انکار تواتر هم کفر است بارها هم در شبکه این را مطرح کردیم، پس این پاسخ آقای خدمتی و آقای ترشابی.

مجری:

یک جای هم گفت که پیامبر متولد نشده در کعبه چطور امیرالمؤمنین متولد شده باشد؟

استاد شریفی:

پیامبر متولد نشده مثلاً می خواهد بگوید اگر بگوییم امیرالمؤمنین در کعبه متولد شده، یک چندتا سؤال داریم، اینها اینقدر جاهل اینقدر جاهل، فضائلی امیرالمؤمنین دارد که پیغمبر هم ندارد که البته ربطی به این که امیرالمؤمنین افضل باشد ندارد من مثال بزنم؛ امیرالمؤمنین پدر زنی دارد که خود پیغمبر چنین پدر زنی ندارد، پدر زن امیرالمؤمنین کیست؟ خود پیغمبر است، آیا پیغمبر پدر زنی مثل خودش داشته؟ خیر، امیرالمؤمنین دو پسر دارد که پیغمبر ندارد، امیرالمؤمنین همسری دارد که پیغمبر ندارد حضرت زهرا افضل بر حضرت خدیجه هست، اینها فضائلی از امیرالمؤمنین است که پیامبر ندارد هیچ شیعه هم نگفته بنابراین دلائل امیرالمؤمنین افضل بر پیغمبر است ولی اینها هر طوری که شما فکر کنید بازی در می آورند قضیه را می چرخانند که بخواهند اصل تولد امیرالمؤمنین در کعبه را زیر سؤال ببرند، این کدام بچه شیعه همچین حرفی زده که چون امیرالمؤمنین در کعبه به دنیا آمده پس افضل بر پیغمبر است؟ آقای خدمتی! اینهایی که من نشان دادم آخوند های صفوی نبودند حاکم نیشابوری و خاندان آقای دهلوی که بزرگترین دشمنان و مخالفین مکتب تشیع در هندوستان بودند اینها دارند می گویند متواتر است و مشهور است.

مجری:

ضمن اینکه اگر آن فرد حازم بود که در کعبه متولد شده باشد اگر او متولد شده باشد که دیگر افضل از تمام انبیاء و اولیاء و خلفاء است.

استاد شریفی:

بعد یک نکته را هم بگویم آقای ترشابی گفت سند، این آقا نفهمیده هنوز، در بحث علم رجال آقای ذهبی ابن حجر می آید توثیق می کند افرادی که برای قرن 1.2.3 هجری، اینها برای قرن7و 8 هستند، برای 400 یا 500 سال بعد، مثلاً عمر بن سعد قاتل امام حسین، ثقةٌ ثقة، خب ذهبی تا ابن حجر که تا اینها 400 یا 500 سال اختلاف دارند، این علمای رجالی شما، مزی در تهذیب الکمالش همینطور شما بگیرید، خب اینها که بدون سند نقل کردند، جواب چه می دهند خودشان، می گویند این بحث علم رجال اصلاً بحث سندی ندارد که بخواهد ذهبی با سلسله سند نقل کند تا برسد به زمان خود عمر بن سعد، اصلاً مبنا این نیست، خب اینها اینقدر بی سواد هستند که در بحث نسب شناسی در بحث انساب و بحث تولد مکان تولد این سیره نویسی و این بحث نسب شناسی رسم بر ذکر سند نیست، که سند ذکر کنند، حدیث که بگویند این است، اینها اصلاً نفهمیدند، واقعاً اصلاً متوجه نیستند، که علم رجال مبانی اش چه هست، سیره نویسی مبانی اش چیست، علم انساب مبانی اش چیست، علوم حدیث مبانی اش چیسـت، اینها هرچه که، من دیشب اتفاقاً یک لاوی را داشتم طرف آمده می گوید این حدیث سندش کجا است، گفتم تو نفهمیدی این حدیث نیست، این آقای حاکم دارد نقل می کند، این قول عالم هست نه حدیث که تو سند می خواهی برای من، اصلاً فرق می کند، اینها هنوز تفاوت اینها را بلد نیستند. بعد اسم خودشان را گذاشتند کارشناس، کلیپ بعدی کلیپ شماره دو را باهم ببینیم

مجری:

بله کلیپ شماره دو را ببینیم ان شاء الله باز هم می رسیم خدمت تان

کلیپ 2:

اگر دیوارهای کعبه قدرت می داشت که باز بشود و بسته بشود بخاطر اینکه حضرت علی داخل بشود برای زایمان مادر حضرت علی، همین دیوارها باید آن بت ها را هم بیرون می انداختند از کعبه، اینها دروغ هایی است که اینها می سازند و چنین چیزی اصلاً اتفاق نیافتاده و حضرت علی درون کعبه دنیا نیامده و در باز و بسته نشده، و اگر می شد عربها همین علی را پیغمبر می کردند، همان ابو لهب و ابو جهل، و این توهین به حضرت علی است.

مجری:

خب کلیپ دوم را هم دیدیم، شما چه می گویید؟

استاد شریفی:

اگر کعبه دیوارهای کعبه اینقدر قدرت داشت که باز بشود که مادر امیرالمؤمنین بیاید داخل خب همین دیوارهای کعبه بت های داخل خانه را خراب می کردند، چون در کعبه بت بوده و این توهین به حضرت علی است. چندتا سؤال داریم نه دیوارهای کعبه که دیوار که قدرتی ندارد، صاحب آن قدرت خدای بالا سر ما است، خدایی است که احاطه دارد به همه چیز، من سؤال می پرسم، می خواهم اینطوری بپرسم، می خواهم یک سؤال بپرسم بعنوان یک کسی که این حرف را شنیده، می خواهم بگویم طبق این حرف تو اصلاً اسلام وهمه چیز می رود زیر سؤال آن خدا اگر قدرت داشت، یک آتئیست می توانست بپرسد، که این دیوار کعبه را بشکافد یا نشکافد آن قدرت نداشت که همان بت های داخل خانه خودش را از بین ببرد بیاندازد بیرون؟

مجری:

از اول نمی گذاشت بت بیاید اصلاً داخل کعبه،

استاد شریفی:

خدایی که اینقدر ضعیف است که می توانند بقیه در خانه این خدا بت بسازند، خدایی که اینقدر ضعیف است که نمی تواند از این خانه خودش محافظت کند، خدایی که اینقدر ضعیف است که نمی تواند این بت ها را از خانه خودش بیرون بیاندازد، خب این چه خدایی است، بیاندازید بیرون این خدایتان را، این شاب امرد این خدای جوان بی ریش مو فرفری که اینقدر عرضه ندارد از خانه خودش محافظت بکند و خانه اش می شود پر بت و این بت ها را نمی تواند بیاندازد بیرون، خب این چه خدایی است؟ مگر اینکه بگویند این خدای ما هنوز جوان بی ریش مو فرفری هنوز کم سن و سال است زور ندارد، ان شاء الله بگذارید یک 20 -30 سال دیگر بگذرد یک کمی قوت پیدا کند، یک کندر و کنجد این خدای ما بخورد یک کمی قدرت پیدا کند،  بعد بیاید، خب این مزخفات را ببین،

مجری:

اصلاً یک چیزی می گویند که کل مبانی را می برد زیر سؤال

استاد شریفی:

واقعاً نمی دانم اینها اصلاً فکر نمی کنند که چه دارند می گویند؟ که این دوار کعبه اگر این قدرت را داشت؛ خب باراها دیدیدم که اگر امام رضا می دانست این انگور زهر آلود است اصلاً نمی خود، یا اینهایی که می گویند این پیغمبر و ائمه شما که خودشان شهید شدند نتوانستند از خودشان دفاع کنند، چطور می خواهند حاجت شما را بدهند، خب من یک سؤال اینطوری می پرسم مگر پیغمبر را خدا نفرستاد؟ انبیاء الهی را مگر خدا نفرستاد، این همه انبیاء الهی که به طرز فجیعی به شهادت رسیدند، این خدایی که نمی تواند از این انبیاء خودش محافظت کند در مقابل کفار و مشرکین این چه خدایی است، شما از این خدا می خواهید؟ این خدا اگر عرضه داشت، این خدا اگر قدرت داشت، که انبیاء و حجت های الهی خودش را حفظ می کرد،

مجری:

دقیقاً دارند می گویند «ید الله مغلوله» یعنی با این حرفهایشان دارند می گویند دست خدا بسته است

استاد شریفی:

خدا اینقدر ناتوان است پیغمبر می فرستد مقابل مشرکین و کفار، بعد خودش نمی تواند از اینها محافظت کند، این همه انبیاء الهی با اره نصف شدند، آتش شان زدند تیکه تکیه شان کردند، خب این خدایی که حجت خودش را نمی تواند حفظ کند این چه خدایی است؟ ببوسید بگذارید کنار این خدایتان را ،نمی فهمید این را؟

مجری:

ضعف مبانی اعتقادی شان را نشان می دهند

استاد شریفی:

کیپ بعدی کلیپ شماره 3 را باز ببینیم می رویم باز یکی دیگر از این آقایان با عقل چه گفته در رابطه با این مسئله

مجری:

کلیپ سوم را با هم ببینیم.

کلیپ3:

- شما ما را به آن سمتی که خودتان هدایت یافتید حاضر هستید ما را هدایت کنید؟

+ آدمی که خودش را زده به خواب را نمی شود بیدارش کرد، شما الآن جزو همین طیف هستید،

- باشد کاملاً درست کسی که به خواب زده هیچ وقت بیدار نمی شود آن وقت هم می میمرد، باشه چشم، حالا ما را هدایت می فرمایید به سمت مسیری که خود هدایت یافتید؟

+ بله شما خوب و بد را آدم باید نگاه کند،

- باشد، شما چه موردی یافتید که احساس می کنید ما آن مورد را نداریم،

+ من یک مورد را یافتم که شما آن مورد را اتفاقاً دارید ما نداریم، آن هم مزخف گویی شما است،

- حالا یک موردی که شما دارید و ما نداریم چیست؟چه عبادتی

+  شما حضرت علی را ببینید؛ یک چیزی که برای حضرت عمر اتفاق افتاد این است که در محراب پیامبر شهید شد، اما حضرت علی این چینین نشد، حالا ببینم آن موقعی که حضرت علی در خانه خدا به دنیا آمد عمر داشت بتش را می پرستید تو کجا بودی؟ این را بگو

- چون خانه کعبه مملو از بت بود در شأن عمر نبود که آنجا کنار بت بدنیا بیاید،

+ بله چون در شأن عمر بود که بت در یقه اش باشد، شأن و منزلت را

- زمانی که حضرت علی درخانه کعبه به تعبیر شما متولد شد، آیا خانه کعبه مملو از بت نبود؟ خب کنار بت بدنیا آمد، در بغل بت بدنیا آمد، اینکه شما می گویید، ما می گوییم که نه او در کنار بت بدنیا نیامد، حضرت علی و حضرت رسول در خانه مادرشان، چون خانه کعبه که زایشگاه نبود، در خانه مادری شان بدنیا آمدند، ولی شما می گویید حضرت علی در بغل بت بدنیا آمد و اولین چیزی که چشم مبارک حضرت علی دید آن بت منحوس لات و منات و عزا بود، ما می گوییم حضرت عمر، حضرت رسول، حضرت ابوبکر در خانه مادری شان بدنیا آمدن، بفرمایید این موردی بود که شما شیعیه شدید و هدایت شدید؟

+ من هرگز همچین حرفی نزدم که حضرت علی در بغل بت بدنیا آمدند،

- پس بگویید خانه کعبه در آن وقت پر از بت بود یا نبود، زمانی که حضرت علی متولد شد،

+ حالا بگو ببنیم آن زمانی که پیامبر به سمت خانه کعبه نماز خواندن پر بت بود یا نبود؟

- نه حضرت رسول (ص) وارد خانه کعبه نشد، هیچ وقت تا زمانی که بت در خانه کعبه بود حضرت رسول وارد خانه کعبه نشد، به همین خاطر ما می گوییم که  حضرت علی که ما قبول داریم شما قبول ندارید، شما می خواهید توهین کنید، حضرت علی تولدش در کنار بت در بغل بت بدنیا آمد،

+ بدنیا آمدن حضرت علی در خانه خدا برایتان سنگین بود که اینطور عصبانی شدی قرمز شدی

استاد شریفی:

الحق و الإنصاف باری کالله به این خانم، یعنی انصافاً من این کلیپ را دیدم لذت بردم، تماس گرفت گفت من هدایت شده هستم، حالا کلیپ طولانی است، نتوانستم بعلت قلت وقت مان این  کلیپ را بقیه اش را بگذارم، عقیل هم خوشحال گفت به به موحد خلاصه هدایت شده، بعد بله من هدایت شدم و شیعه شدم، دیگر ریخت به هم، گفت چرا؟ گفت بخاطر مزخرف گویی شما، شما خودت را بخواب زدی، از آخر شروع کنیم، پیغمبر تا زمانی که در کعبه بت بود وارد کعبه نشد، تا چه زمانی در کعبه بت بود؟ تا سال فتح مکه، یعنی 23 سال بعد از بعثت، کلیپ شماره 4 را ببینیم یکی دیگر از این آقایان دهنی زده به عقیل.

مجری:

بله ببینیم، کلیپ چهارم را

کلیپ4:

در روایت صحیح داریم زمانی که رسول الله (ص) در فجر روز دو شنبه تولد شدند 12 ربیع الأول یا 9 ربیع الأول در روز هفتم یعنی 7 روز بعد جدش عبد المطلب آن را ختنه کردند، و آن را بداخل کعبه بردند

استاد شریفی:

تو دهنی آقای عبد الفتاه خدمتی که هفته پیش آقای عقیل هاشمی ایشان را حرامزاده کرد، چون ادعای منازره کرد گفت اگر نیاید حالا زاده نیست، آقای خدمتی هم نیامد و فرار کرد، آقای خدمتی تلافی کرد اینبار یک تو دهنی محکمی زد به عقیل بی عقل آن آقا برای اینکه انکار کند تولد امیرالمؤمنین را در کعبه می گوید در کعبه پر از بت بوده،  پس اهانت است به امیرالمؤمنین در کعبه بدنیا آمده باشد، برای همین هم پیغمبر اصلاً در کعبه تا زمانی که بت بود نرفت، پیغمبر 7 روزه بود طبق حرف آقای خدمتی به روایت صحیح پیغمبر در کعبه بود، چشم پیغمبر هم به بت افتاد، پس توهین شد توسط آقای خدمتی او هم می گوید روایت صحیح داریم، توسط به اهل سنت به پغمبر چون پیغمبر چشمش روز هفتم افتاد به بت های داخل کعبه، کتاب سیرة النبی، برای جناب آقای مبارک پوری، مترجم عبد الله خاموش هروی در مقدمه کتاب، جناب آقای غلام سرور سربوزی ایشان همین دو سال پیش از دنیا رفت، مدیر مسؤل انتشارات شیخ الاسلام احمد جام از مولوی ها و علمای اهل سنت در مقدمه خودش به این کتاب تصریح می کند که این کتاب از لغزش هایی که دیگر کتاب ها دارد خالی است، و کتاب حاضر در مسابقه سیره نگاری مقام نخست را کسب کرده، کتاب معتبر است خود خدمتی هم گفت روایت صحیح اسـت، صفحه 70، می گوید

مادر آن حضرت پس از زایمان کسی را نزد آن حضرت (عبد المطلب) فرستاد تا ولادت نوه اش را به وی بشارت درد، عبد المطلب بسیار شادمان شد، و آن حضرت را به درون کبعبه برد و به درگاه خدا عبادت کرد،

کتاب سیرة النبی، برای جناب آقای مبارک پوری، مترجم عبد الله خاموش هروی، ص 70،

پیغمبر وقتی که به دنیا آمد حضرت عبد المطلب پیغمبر را برد داخل خانه کعبه، پس طبق مبنای عقیل هاشمی اهل سنت خدمتی اینها اهانت کردند به پیغمبر، تازه خود پیغمبر تنها بوده؟ نه کتاب دیگر تفسیر معارف القرآن برای آقای مفتی محمد شفعی عثمانی که در مقدمه اش تصریح می کند فقط نقل صحیح و عقیده جمهور اهل سنت را بیان کرده، جلد4، مترجم حضرت مولانا محمد یوسف حسین پور، ایشان تصریح می کند،

از خود عثمان بن طلحه روایت شده است که در زمان جاهلیت ما بیت الله را در روز دوشنبه و پنج شنبه باز می کردیم مردم وارد آن می شدند، قبل از هجرت یک روز رسول خدا با چند تن از صحابه داخل بیت الله شدند

تفسیر معارف القرآن، محمد شفیع عثمانی، مرجم یوسف حسین پور، ج4، مقدمه

پس نه تها پیغمبر صحابه هم داخل شدند، خب مگر نمی گویید ابوبکر هم جزو صحابه بوده و خود عمر جزو صحابه بوده، و عثمان هم جزو صحابه بوده،  قبل از هجرت هم بوده، اینها با پیغمبر بودند همیشه طبق نقل اهل سنت، همیشه کنار پیغمبر بودند وزیر دست راست و دست چپ، پیغمبر با عمر و ابوبکر و عثمان، می رفتند داخل کعبه ای که پر از بت بود، چشم شان هم می افتاد به بت ها، پس اهانت به پیغمبر و ابوبکر و عثمان شد، چقدر آقای عقیل بی عقل تو دروغگو هستی، چرا اینقدر دروغ می گویی؟ چقدر وقیح هستی در این هم دروغ هایی که می گویی، این پیغمبر و اصحاب رو به کعبه، کعبه ای که پر از بت بود نماز می خواندند سؤالی که بیننده گفت و مجبور شدی این دروغ را بگویی، آیا پیغمبر و صحابه رو به بت ها نماز می خواندند؟ خب این چه حرفی است، آدم واقعاً می ماند از این هم حماقت این همه جهالت بعد می گوید کعبه زایشگاه نبوده، بله ما هم می گوییم نبوده اتفاقاً چون فضیلت برای امیرالمؤمنین می دانیم، اگر باشد که فضیلتی نیست، چون نیست آنجا و این مرسوم نیست و برای امیرالمؤمنین اتفاق افتاد می شود فضیلت، اگر همه در کعبه به دنیا می آمدند که فضیلت برای امیرالمؤمنین نیست.

مجری:

حالا این خانم هم البته حرف خیلی جالبی زدند گفتند پس این همه سال که پیامبر رو به کعبه نماز می خواند پس رو به بت ها نماز می خواند، این چه حرفی است شما می زنید.

استاد شریفی:

بله دیگر رو به بت ها نماز می خواند، چه کسی دستور داد رو به کعبه نماز بخوانید، آیه قرآن نازل شد خداوند، پس خدا به پیغمبر و صحابه دستور داد رو به بت ها نماز بخوانید،

مجری:

ولی ما واقعاً فرصت مان کم است تماس را بگیریم، آقای کاظمی از قم

بیننده:

سلام علیکم خسته نباشید، چندتا سؤال داشتم از آقای شریفی، یکی اینکه یک روایت هست که یعنی کلاً دیگر امام ها مثل ما آدم ها عادی هستند، یعنی اگر چاقو بخورد از بدن شان خون می آید، اگر اینطور باشد که آن موقع مادر حضرت علی که بچه شان را در کعبه بدنیا آورده، آنجا کثیف نمی شود؟ این مثلاً هتک حرمت کعبه نمی شود؟

استاد شریفی:

وقتی خود صاحب خانه خدا مادر امیرالمؤمنین را بعنوان میهمان می پذیرد، آن حاشیه هایی هم که شما می خواهی بگویی اصلاً در این قضیه گم است،

بیننده:

خب یعنی اینکه می گویند ما مثل شما یک بشر عادی هستیم، این تخصیص می خورد اینجا؟

استاد شریفی:

تولد ائمه با تولد دیگران تفاوت دارد، انسان های عادی هستند، در چه چیزی انسان عادی هستند، ائمه اثنی عشر و اهل بیت پاک بدنیا می آیند، تفاوت دارد با تولد دیگران، در روایات به این نکته اشاره شده،

بیننده:

بعد یک سؤال دیگر هم داشتم، اینکه گفتید حدیث متواتر را توضیح دادید، بعضی از چیزها هست الآن متواتر است، مثلاً حرف بین مردم عادی هست که مثلاً می گویند امام زمان بیاید مردم را گردن می زند، یا شیخ ها را گردن می زند، این الآن بین مردم متواتر نقل می شود، نمی شود آن زمان هم بین مردم آن موقع یک چیزی متواتر باشد ولی اشتباه باشد؟

استاد شریفی:

اولاً آن نکته ای که شما بعنوان مصداق مطرح کردید این دروغ و کذب است، که امام زمان بیاید همه را گردن می زند،

بیننده:

می دانم همین دیگر، یعنی متواتر نقل شده ولی اشتباه است،

استاد شریفی:

نه متواتر نقل نشده این را دارم می گویم به اشتباه دارید مطرح می کنید، این نکته اول،  نکته بعدی اینجا است که دوست عزیز در رابطه با تولد حضرت امیرالمؤمنین در کعبه هم شیعه آن را نقل کرده، هم اهل سنت، وقتی تواترش ثابت شد، الآن شما اگر می خواهی انکارش کنی باید دلیل برای ما ارائه کنید، متوجه هستید؟در رابطه با تولد حضرت علی در کعبه مخالفین چه دلیلی دارند، الآن ما دلیل هایشا را پخش کردیم، دلیل اول اینکه آنجا بت بوده، گفتیم خب این ربطی ندارد، دلیل دوم آیا دیوار می تواند شکاف بردارد، گفتیم با قدرت خدا می شود معجزه هست،  کرامت است،دلیل باید ارائه بشود، تواترش را ما ثابت کردیم، حالا کسی می خواهد بگوید نه اشتباه هست، بسم الله دلیلی را ارائه کند، دلیلش محکم بود قطعی بود، مثلاً این دلیل آقا ما روایت داریم هیچ کسی در خانه کعبه به دنیا نمی آید، از آقا رسول خدا در کتب شیعه و سنی، این هم با سند معتبر این می شود دلیل، آیا همچین دلیلی وجود دارد؟

بیننده:

نه درست است

استاد شریفی:

خیلی خب احسنتم، پس قضیه می شود باطل

بیننده:

دوتا سؤال دیگر هم دارم که مرتبط با بحث تان نیست حالا بگویم یا نگویم،

استاد شریفی:

عذر خواهی می کنم چون نمی خواهیم موضوعیت برنامه به سمت دیگر برود ان شاء الله در برنامه های بعد در خدمت شما هستیم،

مجری:

تشکر از آقای کاظمی، آقای مرادی از استان فارس سلام عرض می کنم خدمت شما بفرمایید

بیننده:

بسم الله الرحمن الرحیم باعرض سلام خدمت استاد شریفی گل و همچنین استاد ابوالقاسمی عزیز سؤال بنده این است که امروز یک اتفاقی در کعبه می گویند اتفاق افتاده آیا این می شود بگوییم نشانه و معجزه امیرالمؤمنین هست یا نه؟ خواستم در این رابطه یک کمی توضیح داده بشود

استاد شریفی:

این امروزی که شما می گویید منظور تان همین تولد امیرالمؤمنین در کعبه هست یا همین امروز اتفاق افتاده ما بی خبر هستیم؟

بیننده:

نه این تصویر که هست، مثلاً امروز در اینستاگرام تصویری گرفتند از این کعبه می گویند اینطوری یک همچین صحنه ای هست،

استاد شریفی:

چه صحنه ای؟

بیننده:

گفتم راست هست یا دروغ است،

استاد شریفی:

چه صحنه ای من متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده؟

بیننده:

یک بخشی از کعبه کنده شده

استاد شریفی:

این شکافته شدن است، آنکه شما فرمودید این در تاریخ نقل شده و قسمتی از دیوار و آن شکاف کعبه که علامت گذاری شده بوده به این عنوان که این محل شکافته شدن دیوار است، جایی که دیوار کعبه شکاف برداشته و مادر امیرالمؤمنین(ع) وارد کعبه شدند برای امیرالمؤمنان، شما آن کلیپ و آن عکس و فیلم را می فرمایید، این در رابطه با این نکته است که خدمت شما پاسخ دادیم

مجری:

تشکر می کنم از آقای مرادی چون تماس دیگری هم داریم، آقای صدر الدین از رشت بفرمایید سلام عرض می کنم خدمت شما.

بیننده:

سلام علیکم خسته نباشید مجری محترم و استاد شریفی، من فقط می خواستم 20 ثانیه مزاحم بشوم در رابطه با آن حرفی که جناب آقای کاظمی از قم زدند، جسارت می کنم خدمت آقای استاد شریفی، اینکه آقای کاظمی گفتند، متواتر است که الآن می گویند حضرت صاحب گردن می زند، خب این تواتری که هست تواتر بین جهال هست، این را باید ایشان توجه کند، مثلاً در بقالی می رود، مثلاً در سبزی فروشی می رود، جهالی که اهل علم و اهل ادب و اهل معرفت نیستند، مثلاً یک سری دروغ هایی هست که  مثلاً پخش است، جهال همینطور بین شان مثلاً در تاکسی و اینها نقل  قول می کنند، اما آن چیزی که در تواتر بیان می شود آقای کاظمی باید این را در نظر بگیرند تواتر بین علما و اهل علم است، این مهم هست، نه اینکه من در بقالی یک نفر بیاید یک چیزی بگوید چهار نفر دیگر هم سر کوچه ایستادند یک چیزی می گویند، اینکه تواتر نشد، تواتری که هست آقای کاظمی باید دقت کنند، اهل علم تواتر دارند، که مثلاً آقایی که استاد شریفی فرمودند مثلا ...... تواترش از اهل علم را دارد بیان می کند، خیلی ممنون مزاحم شدم.

استاد شریفی:

ممنونم جناب آقای صدر الدین نکته خوبی فرمودید دست شما درد نکند

مجری:

یک غلط رایج است،

استاد شریفی:

از این اخبار و نقل قول ها الی ما شاء الله در جامعه ما هست، مثلاً من یادم هست بچه بودیم، روزهای چهار شنبه مو بین قرآن پیدا می کنی، نشانه فلان است، اینکه آقای صدرالدین فرمودند نکته مهمی است، اینکه تواتر نزد چه کسی، آیا نزد کوچه بازاری ها یا نزد متخصصین فن و علمای فن، و نکته دوم هم همین است که برای این تواتر آیا در انکار این و رد این دلیل داریم؟ خب ما در رابطه با همین نقل کوچه بازاری، که آقا امام زمان می آید گردن همه را می زند، خب این از دروغ هایی بود که مخالفین جعل کرده بودند، برایش دلیل دارید برای انکارش؟ بله دلیل داریم الی ما شاء الله روایت، امام زمان رحمة للعالمین هست، سیرة و صورت او مانند رسول خدا است، خب ما برایش دلیل داریم، اما از آنطرف برای تولد امیرالمؤمنین برای مخالفت با او دلیل دارید؟ خیر

من یک نکته دیگر را خدمت شما عرض کنم، آقا ادعا کرد که پس امیرالمؤمنین اگر در کعبه به دنیا آمد این توهین است، چشمش به او هست، یک سؤال دارم، خلیفه اول، خلیفه دوم،خلیفه سوم، خب این هر سه خلیفه بت پرست بودند، اینکه دیگر عقیده خودتان است، در کتب اهل سنت جناب آقای شنقطی  کتاب اضواء البیان نقلی را می آورد از آقای عمر بن خطاب چه می گوید در صفحه 63، می گوید از عمر بن خطاب دوتا قول رسیده یکی که در عصر جاهلیت دختر خودش را زنده بگور می کرد، حالا کاری به اینها ندارم، نکته دوم می گوید من یک بتی از خرما می ساختم، این را شبها می پرستیدم، می گذاشتم زیر سرم می خوابیدم، صبح که از خواب بلند می شدم، گرسنه ام می شد باز این خدای خودم را می خوردم، اینکه خلفای شما هستند،  خب اینکه قول خودتان است دیگر، خودتان هم اجماع دارید، حرفی هم ندارید می گویید اینها بت پرست بودن تا قبل از اسلام، بعد می گوید امیرالمؤمنین چشمش به بت بیافتد این توهین به امیرالمؤمنین است، خب امیرالمؤمنین چشمش به منافق افتاده، چمشمش به بت افتاده، چشمش به مشرکین افتاده، چشمش به کفار افتاده، پس همه اش توهین و اهانت هست دیگر ،این چه مبنای مزخرفی هست که دارید، چه دارید می گویید معلوم هست؟ پاسخ همه اینها را در کلیپ آخر و کلیپ شماره 6 در خدمت شما هستیم، این کلیپ را ببینیم، خیلی مهم هست.

مجری:

بله اگر فرصت هست این را هم ببینیم

کلیپ 6:

وهابی می گویند: این فضیلت برای حضرت علی نیست که در کعبه متولد شده است، چرا  ای ارسطو!!! می گوید: چون کعبه پراز بت بوده، در داخل و اطرافش بت بود ما شاء الله چه استدلال محکمی!!! عجب ولی این ارسطو و فیلسوف بزرگ نگفته چگونه پیامبر(ص) دور همین کعبه طواف می کرد و کعبه را تعظیم و تقدیس می کرد و به طرفآن نماز  می خواند زمانی که در مکه بود و حال این که بت ها درون کعبه و اطرافش بودند حتی در عمره قضا پیامبر(ص) دور همین کعبه طواف می کرد و پیامبر(ص) بت ها را از کعبه بیرون نکرد مگر درفتح مکه، آیا شرافت و عظمت کعبه کم شده؟! ای ارسطوی وهابی ها این چه عقلی است که شما دارید؟؟!!

مجری:

خب دیگر این آقا حرف آخر را زد دیگر،

استاد شریفی:

آقای عدنان ابراهیم از علمای بزرگ معاصر الآن اهل سنت است، آقا شما چه عقلی دارید ای وهابی ها ای سلفی ها این عقل شما است واقعاً عقل شما است؟ واقعاً حرف مالا زاده بود که گفت عقیل بی عقل این آقا هم همین را می گوید، این هم و امثال خدمت و عقیل هاشمی و ترشابی می گوید ای بی عقلا این عقل است شما دارید، علی در کعبه اگر بدنیا آمده باشد، چشمش به بت افتاده اهانت و توهین اسـت، پیغمبر و صحابه رو به همین کعبه نماز می خواندن، اصلاً چه دارید شما می گویید،

مجری:

توسط حضرت ابراهیم ساخته شد اینها را نمی گویید، شما این شرافت کعبه را نمی گویید،

استاد شریفی:

بعد آن حاشیه ها را می گویید، کعبه همیشه کعبه هست، چه در آن بت باشد چه نباشد، چه دست مشرکین باشد چه نباشد،  بیت المقدس دست چه کسی هست؟ دست سهیونیست هست، تمام مسلمین هم با سهیونیست، مسلمین هم که می گویم نه حکام کشور های عربی، و این مزدوران اینها، نه همه می گویند اینها باطل هستند، اشغال کردند، خب پس بیت المقدس دیگر هیچ قداستی ندارد، دست سهیونیست است دست یهود است، بگذاریدش کنار،کتاب فروغ جاویدان برای جناب آقای ندوی، یکی از علمای بزرگ اهل سنت، مترجم هم آقای عبد المجید مراد زهی خاشی صفحه 340، جلد1، داستان را نقل می کند، می گوید

 مشرکین و کفار در زمان صدر اسلام که هنوز پیغمبر در مکه هست،

فروغ جاویدان، ندوی، ترجمه عبد المجید مراد زهی خاشی، ج1، ص 3490

 می گوید مشرکین و کفار هم قبله شان کعبه بود، این کعبه محترم بود، حتی نزد مشرکین، قداست داشت، حج داشتند،

و در مدینه قبل از ظهور اسلام و هجرت پیامبر به این شهر دو گروه از مردم زندگی می کردند، گروه اول مشرکینبودند،  که قبله آنها خانه کعبه بود، دومین گروه اهل کتاب بودند که سمت  بیت المقدس نماز می خواندند

خب دوتا سؤال دارم، بیت المقدس دست اهل کتابی که پیغمبر و اسلام آنها را قبول ندارد چون بعنوان یک دین تحریف شده اند، و شریعت نقض شده که به پیغمبر ایمان بیاورند، پس هم نماز رو به بیت المقدس طبق این مبنای اینها باطل می شود، چرا؟چون قبله برای اهل کتاب است، خب کعبه هم برای چه کسانی هست؟ قبله مشرکین بوده، نه کعبه درست است نه بیت المقدس، هردو باطل است، این مبنا باشد اینها چکار می خواهند بکنند با این حرف و حدیث هایی که می زنند، چقدر باید آدم پوچ باشد، علت آخرش پوچی است، مزخف گویی طبق این حرفی که این خانم زدند، خیلی هم قشنگ، اینکه خودت را بخواب بزنی، همه اینها یک علت دارد، این قلب حب امیرالمؤمنین را اگر نپذیرفت شما اگر زمین را به زمان ببفافی به آسمان ببافی، آسمان را به زمین، خود پیغمبر هم از قبر بیاید بگوید این علی این است، قبول نمی کنند، چون قلب سیاه است قلب نمی تواند حب امیرالمؤمنین را بپذیرد، همه مشکل کلاً در این مسئله هست. همان است که نمی تواند فضیلت برای امیرالمؤمنین صورتش قرمز می شود، باز این خانم بیننده گفت، صورتت قرمز شده، من گفتم امیرالمؤمنین در کعبه به دنیا آمده، عصبانی شدی، چون اسم امیرالمؤمنین هست، هرجا اسم امیرالمؤمنین بود اینها چهره هایشان قرمز می شود رگ گردن شان باد می کند عصبانی می شوند، علتش هم همین است.

مجری:

ممنون از شما تشکر می کنم جناب استاد شریفی و همچنین شما بینندگان عزیز و ارجمند

به ذره گر نظر لطف بوتراب کند

به آسمان رود و کار آفتاب کند

تا برنامه بعد شما را به ایزد منان می سپارم و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

 


مهدی یار>

حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام فضایل فاطمه بنت اسد اهلبیت علیهم السلام آیه تطهیر مولود کعبه حدیث ثقلین تشیع حضرت مریم علیها سلام معجزه وهابیت حاکم نیشابوری