راه روشن

قسمت بیست و نهم برنامه راه روشن با کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی
پاسخ به شبهه صرخی و انکار شهادت حضرت زهرا علیها سلام و بحث وحدت در مناطق سنی نشین


 عنوان برنامه: راه روشن (وحدت)

تاريخ: 21/ 10/ 1400

استاد: حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالقاسمی

مجری: آقای بداقی

مجری:

بسم الله الرحمن الرحیم وصلی الله علی محمد وآل الطیبین والطاهرین؛ بینندگان عزیز و ارجمند شبکه حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) سلام خیلی خوشحال هستیم در خدمت شما عزیزان هستیم و افتخار این را داریم که مهمان نگاه های مهربان شما عزیزان هستیم با برنامه راه روشن در خدمت شما عزیزان هستیم در کنار کارشناس محترم برنامه مان استاد ابوالقاسمی هستیم.

در این قسمت با توجه به این که آن دسته از عزیزانی که پی گیر برنامه ما بودند و برنامه را دیدند و همراه برنامه بودند که تا این قسمت از برنامه موضوعات برنامه موضوعات مختلفی را استاد پی گیر بودند صحبت و نقد کردند امروز هم رسیدیم به بحث دگر اندیشان شیعی که استاد صحبت می کنند حضرت استاد کلیپ های را آماده کردند، مباحثی را دارند که ان شاء الله توضیح می دهند و در بین برنامه صحبت می کنند همراه ما باشید تماس داریم و اتفاقات خیلی کاملی داریم که ان شاء الله در این برنامه با شما به نقد آن می پردازیم.

افتخار این را داریم که در خدمت کارشناس محترم برنامه هستیم استاد خیلی خوش آمدید سلام بفرمایید

استاد ابوالقاسمی:

علیکم السلام ورحمة الله اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحيم الحمد لله رب العالمين اللهم صلی علي محمد وال محمد، اللهم صل علی محمد المصطفي و علي المرتضي و فاطمه الزهرا و الحسن الرضا و الحسين المصفّی و جميع الاوصياء مصابيح الدجی وصل علی من بيمنه رزق الوری و بوجوده ثبتت الارض و السماء مولانا صاحب العصر والزمان

عرض سلام دارم خدمت شما و خدمت همه بینندگان عزیز و گرانقدر شبکه جهانی ولی عصر، و امیدوارم که بتوانیم امشب برنامه مفیدی را خدمت تان داشته باشیم.

 اما بحثی که ما امشب داریم در این برنامه ما به نقد دگر اندیشان شیعی پرداختیم کسانی که خودشان را منتسب به شیعیان می دانند یا کسانی که واقعاً شیعه هستند تا حالا نظرات و حرف های مختلفی را مورد بررسی قرار دادیم، ما هر دو دسته را مورد بررسی قرار دادیم در هفته گذشته یک کلیپی پخش شد که وهابی ها هم به آن بال و پر دادند گفتند ببینید شیعیان بیداری پیدا کردند دست از شهادت حضرت زهرا بر داشتند یک سینه زنی پخش شد.

اول ببینیم این ها چه کسانی هستند که هم سینه می زنند هم منکر شهادت هستند اگر تو منکر شهادت هستی شهادت و ظلمی نیست؛ پس چرا داری سینه می زنی؟ این ها چه کسانی هستند؟ این ها طرفداران یک فرد دروغگو به نام صرخی هستند آقای صرخی را لازم نیست منِ ابوالقاسمی معرفی کنم بی بی سی فارسی چند سال قبل، یک گزارش راجع به او تهیه کرده کلیپ شماره 1 را ببینیم

(کلیپ شماره 1 گزارش بی بی سی – مهرداد فرهمند)

این ها پیروان سید صرخی هستند در حال خواندن آن چه در عراق به رپ حسینی معروف شده، شیوه ای از عزاداری حسینی که سنت گرایان شیعه با آن مخالف هستند. رپ مهدوی هم دارند، گفتمان رستاخیزی و مهدوی از ویژگی های سید محمود صرخی است پیروانش او را همان سید یمانی می نامند که در روایات آخر الزمانی ظهورش مژده برون آمدن امام زمان از پسِ‌ پرده غیب خواهد بود. اما ظهور سید صرخی پس از حمله آمریکا به عراق بود در حالی که هنوز 40 سالش نشده و تحصیلات ثبت شده اش در رشته مهندسی راه و ساختمان بود، ادعای مرجعیت کرد و پیروانی عمدتاً در کربلا، گرد خود آورد. در سایت رسمی سید صرخی نام آیت الله بشیر نجفی مرجع هندی ساکن نجف به عنوان استادی آمده که به او اجازه اجتهاد داده، اما نامه ای از آیت الله نجفی پخش شد که در آن نوشت اصلاً سید صرخی را نمی شناسد. اما مخالفت با مرجعیت نجف بویژه آیت الله سیستانی و ایران محور فعالیت های سید صرخی و پیروانش شد اوج این مخالفت 5 سال پیش بود که آیت الله سیستانی فتوای جهاد با داعش داد و سید صرخی در برابر این فتوا ایستاد.

ترجمه ای سخنان سرخی:

"الان همه می گویند این خوارج، این داعشی ها جزئی از کل هستند همه را ول کردند چسبیدند به خوارج و داعش، در حالی که این کل، شامل کردها، بعثی‌ ها، باز مانده ارتش صدام و سیاستمدارهای خائن هم می شود، ولی همه چیز را متمرکز کردند روی داعش تا مردم را سر در گم کنند ما از اولش هم گفتیم که مردم را مجبور نکنید سلاح به دست بگیرند."

مهرداد فرهمند:

او در گفتگو با روزنامه مصری الوطن، خواهان گفتگو با داعش شد، سید صرخی در گفتگویی خود و پیروانش را قربانی مخالفت با ایران و دنباله هایش در عراق خواند. حمله به کنسولگری ایران در کربلا که به پیروان سید صرخی نسبت داده شده پیشتر هم سابقه داشته این جماعت پیشتر هم به کنسولگری ایران در بصره حمله کرده بودند. (مهرداد فرهمند بی بی سی)

مجری:

کلیپ را دیدیم حالا توضیحات و صحبت های استاد ابو القاسمی را در مورد این کلیپ می شنویم

استاد ابوالقاسمی:

ملاحظه فرمودید یک آدم این جوری با این دیدگاه ها و جالب است در همین کلیپی که از او پخش کردند، به دشمنی خودشان با ایرانی ها اصرار می کند، اساسا می گوید ایرانی ها مجوس هستند هیچی از ایرانی ها نباید قبول بکنید. با آمریکا اصلا مشکل ندارد، با عربستان مشکل ندارد، با داعش مشکل ندارد ایرانی ها مجوس هستند؛ چون عقیده شهادت حضرت زهرا به قول او، یک عقیده مجوسی است نباید شما قبول بکنید. این را در همان کلیپی که زیاد پخش شده در همان جا مداح شان دارد می خواند. کلیپ شماره 2 را ببینیم

(کلیپ شماره 2 مداحی به زبان عربی)

این مکر و نیرنگ از سوی مجوسیان آغاز شد، دروغ و خرافاتی که دین و شریعت را ویران می سازد!

استاد ابوالقاسمی:

به همین صراحت می گوید عقیده شهادت حضرت زهرا یک عقیده مجوسی است عقیده مجوسی است این را ائمه شیعه مطرح کردند و در روایت شیعه آمده، به قول آن شاب امرد پرست که اسمش را موحد گذاشته می گوید این را اولین بار سلیم ابن قیس گفته سلیم ابن قیس، ایرانی و مجوس نیست که بخواهید این حرف ها را بزنید. و دشمنی بسیار شدیدی با ایران دارد و حتی در توئیتر خودش رسماً می آید:

«الصرخی الحسنی والنار لایوان المجوس»

این ها می خواهند بروند برای مجوسی ها انتقام بگیرند این ها در عراق آمدند می خواهند چنین و چنان بکنند بیانیه های که مطرح می کنند همیشه ایرانی ها مجوس هستند ایرانی ها فلان هستند. به شوخی هم بگوییم فیلم مختار این قدر پخش شده همه ایرانی ها می دانند بین عرب و عجم نباید دعوا باشد. اما این آقا هم فیلم مختار را ندیده این قدر متوجه نیست که اصلاً دین، به عرب و عجم نیست.

نکته دیگری که راجع این آقا عرض بکنم، این آقا ادعا می کند که امام زمان با خواهرش ازدواج کرده یعنی امام زمان، دامادشان است و نایب امام زمان است البته می گفت نایب هستم بعد یواش یواش گفت نه من خود امام زمان هستم اما نمی خواهم این قضیه را خیلی مطرح کنم.

مجری:

حرف خودش را دوباره عوض کرد؟

استاد ابوالقاسمی:

بله، مدام تغییر نظر می دهد این آقا کلیپی که از او مطرح شد جالب این جا است همان کلیپی که این ها مداحی کردند وهابی ها، همین کلیپ را هم تحریف کردند کلیپ شماره 3 را ببینیم ترجمه اش را در این کلیپ می گوید حضرت زهرا اگر مجروح بوده چطوری رفته خطبه فدکیه خوانده؟ جوابش مشخص است حضرت زهرا اول رفت خطبه فدکیه خواند بعد حمله کردند مجروح شد. چون جواب این شبهه خیلی واضح است وهابی ها می دانند که جوابش واضح است متن را عوض کرده می گوید خطبه فدکیه سند ندارد کلیپ شماره 3 را ببینیم

(کلیپ شماره 3 مداحی عربی)

نه شکستن پهلو و نه آتش زدن درب خانه و نه جرمی رخ داده است... روایت خطبه فدک نیز سند محکمی ندارد!

مجری:

جناب استاد بفرمایید

استاد ابوالقاسمی:

ملاحظه فرمودید آن متن می گوید این خطبه فدک، چطوری رفته که «راحت سلیمَه» حضرت زهرا چطور سالم رفت خطبه فدک خواند اگر مجروح شده؟ این آقا چون می داند جواب این شبهه خیلی ساده است اول خطبه فدک را خواند بعد هجوم آوردند بعد زخمی شد.

مجری:

بعد از این که این خطبه را خواند این اتفاق افتاد

استاد ابوالقاسمی:

حضرت زهرا وقتی این خطبه را خواند به آن ها بر خورد و حمله کردند این آقا چه کار می کند؟ می گوید خطبه فدک سند ندارد. آقای وهابی، چرا متن آن کسی که خودت به آن استناد می کنی تحریف می کنی؟ این قدر این وهابی ها دین ندارند چیزی هم که خودشان پول دادند درست کردند چون این آقا از طرف عربستان مأمور است و همه می دانند در مدارکش است بعثی ها قبلاً با او ارتباط داشتند و سابقه طولانی دارد راجع به او صحبت خواهیم کرد.

اما اجمالاً حتی این کلیپی که خود وهابی ها پخش کردند در ترجمه اش دست بردند، بعد یک حرف های خنده داری می زند ما در تاریخ جنگ جمل داریم، جنگ صفین داریم، جنگ نهروان داریم. این ها درگیری های بین صحابه است هیچ کس نمی تواند منکر بشود. جمل از یک طرف امیر مؤمنان طرف دیگر عایشه همسر پیغمبر (صلی الله علیه وآله وسلم)، طلحه و زبیر هستند.

جنگ صفین امیر مؤمنان، عمار و یاسر و آن لشکرشان طرف مقابل معاویه و عمرو ابن العاص و دیگران. جنگ نهروان از این طرف امیر مؤمنان و لشکریانش از آن طرف ذو الخویصره تمیمی جزء صحابه بوده و گروه دیگر. شهادت امیر مؤمنان به دست ابن ملجم که طبق تحریف آن ها صحابی است. شهادت سید الشهداء به دست بعضی از کسانی که صحابه پیغمبر بودند. پسر اشعث و دیگران صحابی بودند در کشتن سید الشهداء دخالت داشتند.

کشته شدن خلیفه سوم به دست صحابه پیغمبر در بخاری روایتش آمده صحابه ارتباط شان «صلِ علی» نبوده جنگ بوده این آمده آن هم دارد ماست مالی می کند. حالا می خواهی ماست مالی کنی دیگر آن را ماست مالی نکن کلیپ شماره 4 را با همدیگر ببینیم

(کلیپ شماره 4 - مداحی عربی)

رابطه ای میان صحابه کرم و صمیمی بوده است که دل های گناهکار را به خشم می آورد!

استاد ابوالقاسمی:

می گوید رابطه صحابه با همدیگر خوب بود پس جنگ جمل چه بود؟ جنگ صفین چه بود؟ مثلاً 50 هزار نفر را برق گرفت مردند، یا ماشین زیرشان گرفت یا زیر قطار رفتند این چه حرف های است شما می زنید؟ یک ذره عقل، یعنی طرفداران این فرد با پولی که می گیرند همه چیز را حاضر شدند زیر سوال ببرند.

مجری:

طرز فکر پولی نه منطق!

استاد ابوالقاسمی:

مطلب دیگری که مطرح کرد گفت حضرت علی در همه جنگ های خلیفه دوم شرکت داشت کلیپ شماره 5 را ببینیم

کلیپ شماره 5 - مداحی عربی)

حیدر همواره پشتبیان عمر بوده و در هر نبردی او را یاری داده است. هیچ جرمی اتفاق نیافتاده است نه محسنی بوده و نه داستان شکستن پهلویی. ای شیعه فریب مخور نه محسنی وجود داشته و نه شکستن پهلوی فاطمه رخ داده است!

استاد ابوالقاسمی:

ملاحظه کردید گفت حضرت علی به کمک عمر در همه جنگ ها شرکت کرده ابن تیمیه، لیدر سلفی ها و مؤسس فکر وهابیت است، محمد ابن عبد الوهاب وامدار حرف های ابن تیمیه است ببینیم ابن تیمیه راجع به این قضیه چه می گوید؟ مجموع الفتاوای ابن تیمیه، جلد 4، صفحه 493 می گوید حضرت علی (علیه السلام) بعد از پیغمبر فقط 3 تا جنگ داشت. در هیچ جنگی شرکت نکرد جمل، صفین، نهروان پس جنگ های عمر، ابوبکر و عثمان کجا است؟

خود علمای تان قبول ندارند یکی آمده پول گرفته دارد یک چیزی می گوید آن هم ضد ایران است آن هم ما را مجوس می داند، گفت خسن و خسین دو دختر مغاویه بودند که سر مناره گرگ آن ها را خورد گفت اولاً خسن و خسین نبودند حسن و حسین هستند دختر نبودند پسر بودند مغاویه نه معاویه آن هم نبود، حضرت علی بود سر مناره هم تهِ چاه بود گرگ هم او را نخورد دروغ بود. این چه است درست کردی؟ بعد این وهابی هم کیف کردند آآآی کلیپ را ببینید شیعه ها توبه کردند بر گشتند.

برویم راجع به مطلب دیگری که صحبت کرده می گوید شیخ مفید (رضوان الله علیه) منکر حضرت محسن بود کلیپ شماره 6 را ببینیم

مجری:

کلیپ شماره 6 را می بینیم تا استاد نظرشان را بدهند

(کلیپ شماره 6 - مداحی عربی)

ای شیعه گول نخور! کسی فاطمه را نکشته، هیچ کس به فاطمه ضربه نزده، گفته ای شیخ مفید را بشنو ، هیچ کس به فاطمه ضربه نزده است. محسن اصلا وجود نداشته و شیخ مفید روایتی درباره او است را نفی می کند. برای کی اشک می ریزند؟ نه محسنی وجود داشته و نه شکستن پهلوی فاطمه رخ داده است. ای شیعه فریب مخور نه محسنی وجود داشته و نه شکستن پهلوی فاطمه رخ داده است!

مجری:

در این قسمت کلیپ 6 قبل از این که از بخواهم این جواب را بدهد شاید می شود گفت با این کلیپ، کلا قلب شیعه به درد می‌ آید و می شود گفت با چه عقلی می توانید منکر این اتفاق بشوید که نمی دانیم چه باید بگوییم؟ طرز فکرشان پول است نمی دانم استاد بفرمایید

استاد ابوالقاسمی:

می گوید شیخ مفید (رضوان الله علیه) منکر حضرت محسن شده. چرا؟ چون که شیخ مفید در کتاب «الإرشاد» عبارتی گفته آن عبارت چه است؟ راجع به فرزندان حضرت علی (علیه السلام) می گوید:

«و في الشيعة من يذكر أن فاطمة (سلام الله علیها) أسقطت بعد النبي (صلی الله علیه واله وسلم) ولدا ذكرا كان سماه رسول الله (صلی الله علیه واله وسلم) و هو حمل محسنا فعلى قول هذه الطائفة أولاد أمير المؤمنين (علیه السلام) ثمانية و عشرون»

الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد؛ نویسنده مفيد محمد بن محمد (وفات: 413)، محقق/ مصحح: مؤسسة آل البيت عليهم السلام‏، ناشر: دار المفيد للطباعة والنشر والتوزيع - بيروت – لبنان، ج1، ص355، فصل في ذكر أسماء أولاد أمير المؤمنين ع و أخبارهم‏

 

دارد تعداد فرزندان را می شمرد می گوید در بین شیعیان هم کسانی هستند که می گویند حضرت زهرا بعد از پیغمبر فرزندی را سقط کرده پسر بوده پیغمبر او را نامگذاری کرده بود نامش مُحَسِّن بوده که در ایران مُحسن می گویند بنا بر نظر این گروه تعداد فرزندان 28 تا می شود. می گوید شیخ مفید گفته در بین شیعیان هستند کسانی که همچنین حرفی می زنند خودش همچنین حرفی نزده، آقا جان این که شما دارید مطرح می کنید اصلاً ببینید کتاب الإرشاد را شیخ مفید به چه عنوان نوشته؟

این مطلبی که الان ما خواندیم در کتاب الإرشاد، جلد 1، صفحه 355 بود. در همان کتاب الإرشاد شیخ مفید دارد صحبت می کند می گوید من وقتی که راجع به شیعه صحبت می کنم

«وَ ذَلِكَ أَنَّ الشِّيعَةَ رَجُلَانِ»

شیعه ها در کلام من، دو گروه هستند.

 من فقط به زبان شیعه اثنی عشری صحبت نمی کنم الان من نشستم یک جا به عنوان نماینده کل شیعیان یک:

«إِمَامِيُ»

شیعیان امامی که همان اثنی عشری هستند.

‏ «وَ زَيْدِيٌّ»

گروه دوم، گروه زیدی هستند

«فَالْإِمَامِيُّ يَعْتَمِدُ فِي الْإِمَامَةِ النُّصُوصَ»

امامی ها در باب امامت می گویند باید نص باشد.

الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد؛ نویسنده مفيد محمد بن محمد (وفات: 413)، محقق/ مصحح: مؤسسة آل البيت عليهم السلام‏، ناشر: دار المفيد للطباعة والنشر والتوزيع - بيروت – لبنان، ج2، ص22 و 23

زیدی ها می گویند در باب امامت باید دعوت و جهاد باشد. منِ شیخ مفید در این کتاب وقتی شیعیان می گویم دارم راجع به جمع دو نظر زیدی و اثنی عشری صحبت می کنم؛ پس وقتی می گوید بعضی از شیعیان هستند که قبول دارند بعضی قبول ندارند مثل همین جا که گفت. می گوید امامی ها اعتقاد به نصوص دارند آقای شیخ مفید خودت قبول داری؟ یعنی شیخ مفید قبول ندارد؟ چرا مشخص است. دارد می گوید بعضی شیعه ها این طوری هستند بعضی ها آن طور! آقای شیخ مفید چرا نگفتی خودت این طوری هستی؟

همه می دانند من کدام طرف هستم اصلاً نیاز به گفتن ندارد در بین شیعیان یک عده اعتقاد دارند فرزندی به نام «مُحَسِن» سقط شده یک عده هم می گویند سقط نشده که آن ها چه کسانی هستند؟ آن ها بعضی از زیدی ها هستند تازه کل شان هم نیستند این یک نکته.

 نکته دوم شیخ مفید دارد راجع به شمارش صحبت می کند یعنی چه؟ مشخص بشود اصلاً مقصود چه بوده؟ مطالب السئول ابن طلحه شافعی از علمای سنی صفحه 313 می گوید در شمارش فرزندان اختلاف شده. چرا؟ آن های هم که نگفتند چون اعتقاد به سقط نداشتند نه چون یک عده:

«فمنهم من أكثر فعد فيهم السقط ولم يسقط ذكر نسبه»

بعضی ها در شمارش،‌ بچه سقط شده را حساب می کنند

«ومنهم من أسقطه ولم ير أن يحتسب في العدة»

یک عده حسابش نکردند!

كتاب: مطالب السؤول في مناقب آل الرسول (ع)؛ نويسنده: محمد بن طلحة الشافعي (وفات : 652)، تحقيق: ماجد ابن أحمد العطية، ص310

تازه آن های هم که نگفتند نه این که قبول ندارند، گفتند چون سقط است ما در شمارش فرزندان حسابش نمی کنیم بچه های سقط شده را نمی شماریم این از کجا به کجا رسید؟ آقای صرخی و اتباعش می گویند شیخ مفید اصلاً قبول نداشته بعد ما می رویم عبارت را می خوانیم می گوییم اولاً شیخ مفید دارد می گوید من به زبان کل شیعیان صحبت می کنم، در بین شیعیان کسانی هستند موقع شمارش حضرت محسن را جزء شماره نمی آورند. خودت چه؟ مثل همان جای که قبلاً گفتم بعضی از شیعیان اعتقاد به نص دارند آن جا هم گفتم نظرم چه است؟ نه، یعنی من نص را قبول ندارم! نه اصلاً زبان این کتاب، زبان صحبت از طرف کل شیعیان است.

این آدم تازه ادعا می کند من نماینده امام زمان هستم تو نماینده امام زمان این قدر جاهل هستی؟ در خود کتاب است مراجعه می کردی. این را هم بیان کردیم.

اما سراغ چند تا مطلب دیگر برویم علمای اهل سنت از این کلام شیخ مفید چه فهمیدند؟ آقای شیخ مفید آیا شما این را به عنوان یک دلیل قبول داری یا نداری؟ این را ما از زبان علمای اهل سنت ببینیم. در بین علمای اهل سنت آقای کندی شافعی می گوید من از کلام شیخ مفید چه برداشت کردم؟ کتاب کفایة الطالب، صفحه 413 می آید

«وأسقط ابو عبدالله المفید»

راجع به شیخ مفید صحبت می کند. شیخ مفید، عون را فرزند زن خزعمیه ندانسته بعد می گوید:

«وزاد على الجمهور»

شیخ مفید یک چیز دیگری گفته

گفته:

«أن فاطمة أسقطت بعد النبي ذكراً»

حضرت صدیقه طاهره بعد از پیغمبر یک پسر سقط کرده!

  پیغمبر او را محسن نامگذاری کرده بود آقای ابن طلحه شافعی سنی، آقای کندی شافعی سنی شما از حرف شیخ مفید چه برداشت کردی؟ من برداشت کردم که حضرت محسن سقط شده. چرا؟ چون او دارد از زبان دو گروه شیعه صحبت می کند و خودش هم مشخص است جزء کدام گروه ها است؟

مجری:

یعنی شماره خودشان را دقیق داشتند

استاد ابوالقاسمی:

یعنی خود سنی ها هم فهمیدند حرف این چه است؟ آن وقت این که ادعا می کند من برادر زن امام زمان و باب امام زمان هستم بعد امام زمان شدم این قدر متوجه این قضیه نیست. مجلسی اول (رضوان الله علیه) همین برداشت را کرده. مجلسی اول وقتی کلام شیخ مفید را نقل می کند می گوید شیخ مفید مشخص است نظرش چه بوده است؟

اما جور دیگر نظر شیخ مفید را بگوییم آقایان سنی از جمله آقای قاضی عبدالجبار معتزلی در کتاب «تثبیت الدلائل النبوة»، جلد 2 می گوید در زمان ما افرادی هستند یکی یکی نام می برد ابو محمد طبری، ابو الحسن حلبی همه علمای شیعه هستند ابی یتیم رَلبای، ابی القاسم نجاری، ابو الوفاء دیلمی، ابن ابی الدیس، خزیمه، ابی خزیمه و ابی عبدالله محمد ابن نعمان ایشان چه کسی است؟ شیخ مفید می گوید این ها در مصر، رمله، سور، عکاء، عسقلان، دمشق، بغداد، جبل بسماق همه این ها ادعای تشیع دارند ادعای محبت پیغمبر (صلی الله علیه وآله وسلم) دارند چه کار می کنند؟ نه فقط حضرت محسن را شهید می دانند عزاداری هم برایش می کنند.

«فيبكون على فاطمة وعلى ابنها المحسن الذي زعموا أنّ عمر قتله»

برای حضرت زهرا و برای محسنی که اعتقاد دارند عمر او را کشته عزاداری می کنند.

 شیخ مفید داشت برای حضرت محسن عزاداری می کرده شما می گویید نه این قبول نداشته، از کجا این حرف را شما در آوردید؟

مجری:

ذکر کرده و در مورد این موضوع تأکید داشتند.

استاد ابوالقاسمی:

اما جور دیگر صحبت کنیم ما از کلام سنی آوردیم که آن حرف شیخ مفید را وجود فرزند فهمیده، شیعه ها از آن وجود فرزند فهمیدند، به کتاب شان مراجعه می کنیم ادبیاتش مشخص است. در بیرون عزاداری کرده برویم بقیه کتاب هایش را ببینیم در بقیه کتاب ها شیخ مفید راجع به حضرت زهرا (سلام الله علیها) چه فرموده؟ عذرخواهی می کنم چون این شبهه را مطرح کردند مجبور هستیم بعضی عبارت ها را بخوانیم.

در کتاب المزار مرحوم شیخ مفید، صفحه 179 می گوید وقتی به زیارت حضرت زهرا (سلام الله علیها) رفتی بگو:

«أَيَّتُهَا الْبَتُولُ الشَّهِيدَةُ الطَّاهِرَةُ لَعَنَ اللَّهُ مَانِعَكِ إِرْثَك‏»

ای بتول طاهره شهیده، ای شهیده خدا لعنت کند کسی را که مانع ارث تو شد نگذاشت تو به ارثت برسی!

نام كتاب: كتاب المزار- مناسك المزار( للمفيد)؛ نويسنده: مفيد، محمد بن محمد (تاريخ وفات مؤلف: 413 ق‏)، محقق / مصحح: ابطحى، محمد باقر، ناشر: كنگره جهانى هزاره شيخ مفيد- رحمة الله عليه‏، قم‏: 1413 ق، ص179

«الشهیده» ارتباط صحابه با هم خوب بوده در مداحی می گوید ارتباط صحابه باهم خوب بوده! چه کسی در آن دوران ارث حضرت زهرا را به او نداد؟ کفار نگذاشتند ارث پیغمبر به حضرت زهرا برسد؟ و کسی که تو را از حقت باز داشت و کلام تو را به آن ها بر گرداند. شیخ مفید این حرف ها را قبول نداشت این کتاب مزار شیخ مفید است. شما چه می گویید؟

 عبارت بعدی از کتاب امالی شیخ مفید، صفحه 41 برای شما بخوانم در کتاب امالی می گوید حضرت زهرا (سلام الله علیها) رفتند درخواست فدک کردند روایت طولانی است از حضرت زینب (سلام الله علیها) وقتی که ابوبکر به حضرت زهرا گفت فدک را نمی دهم حضرت زهرا (سلام الله علیها) دید او قبول نمی کند کنار قبر پیغمبر رفت شکایت کرد.

«مَا فَعَلَهُ الْقَوْمُ بِهَا»

با همه کارهای که آن ها کرده بودند.

 بعد شروع کرد صحبت کردن که پیغمبر بعد از تو نمی دانی چه مصیبت های به سر ما آوردند!

«تَجَهَّمَتْنَا رِجَالٌ وَ اسْتُخِفَّ بِنَا بَعْدَ النَّبِيِّ وَ كُلُّ الْخَيْرِ مُغْتَصَب‏»

بعد از پیغمبر ماها را کافر به حساب آوردند استخفاف به ما کردند هر چه داشتیم از ما غصب کردند.

«فَقَدْ لَقِينَا الَّذِي لَمْ يَلْقَهُ أَحَدٌ مِنَ الْبَرِيَّةِ لَا عَجَمٌ وَ لَا عَرَب‏»

یک بلاهای سر ما آوردند نه سر عجم و نه سر عرب آوردند.

الأمالي (للمفيد)؛ مفيد، محمد بن محمد، محقق/ مصحح: استاد ولى، حسين وغفارى على اكبر، ناشر: كنگره شيخ مفيد، ص41

در کتاب امالی شیخ مفید آمده چرا این را می گویید؟ شیخ مفید منکر هجوم و درگیری ها بوده!

 عبارت بعدی از شیخ مفید ماجرای هجوم به خانه حضرت زهرا (سلام الله علیها) آورده در کتاب امالی، صفحه 49، روایت شماره 9 باز روایت دیگری مطرح می کند وقتی با ابوبکر بیعت شد زبیر و مقداد در خانه حضرت زهرا بودند عمر گفت خانه را به آتش بکشید زبیر با شمشیر بیرون آمد ابوبکر گفت این سگ را بگیرید خواستند بگیرند پایش لغزید زمین خورد شمشیر از دستش افتاد.

ابوبکر گفت شمشیرش را بشکنید زبیری که آقایان اهل سنت سیف الإسلام می گویند به دستور ابوبکر طبق نقل شیخ مفید شمشیرش را شکاندند. و بعد می گوید می خواستند خانه ام را آتش بکشند روایت طولانی است این را چه کار می کنید؟ شیخ مفید نقل کرده یا نقل نکرده! برای چه این را به مردم نمی گویید؟

روایت بعدی که مرحوم شیخ مفید در امالی آورده وقتی صدیقه طاهره را دفن کردند امیر مؤمنان علی (علیه السلام) شروع به صحبت کرد. اولاً این که حضرت را چگونه دفن کردند در امالی، صفحه 281 این روایت را مطرح کرده، حضرت وصیت کردند که مخفیانه دفن بشوند کسی با خبر نشود موقع وفات که شد امیر مؤمنان ایشان را دفن کرد قبر هم مخفی کرد و بعد شروع به صحبت کرد که:

«لَقَدِ اسْتُرْجِعَتِ الْوَدِيعَةُ وَ أُخِذَتِ الرَّهِينَةُ وَ اخْتُلِسَتِ الزَّهْرَاء»

...حضرت زهرا (سلام الله علیها) از من سرقت شد از من غصب شد!

 این را می خواهند چه کار کنند؟ در ادامه می گوید:

«فَبِعَيْنِ اللَّهِ تُدْفَنُ ابْنَتُكَ سِرّا»

پیغمبر، خدا می بیند که دخترت را مخفیانه دفن کردم

«وَ تُهْتَضَمُ حَقَّهَا قَهْرا وَ تُمْنَعُ إِرْثَهَا»

و او را خرد کردند و به زور حقش را گرفتند و علناً مانع از ارث او شدند!

الأمالي (للمفيد)؛  مفيد، محمد بن محمد، محقق / مصحح: استاد ولى، حسين وغفارى على اكبر، ناشر: كنگره شيخ مفيد، ص282

این ها را شیخ مفید نقل کرده شیخ مفید قبول نداشت؟ این راجع به کتاب امالی شیخ مفید. کتاب دیگر شیخ مفید المقنعة، صفحه 289 می گوید وقتی ابوبکر به خلافت رسید نمایندگان صدیقه طاهره (سلام الله علیها) را اخراج کنند.

«أخرج عنها وكلاءها»

دستور داد از فدک نمایندگان صدیقه طاهره را اخراج کردند.

المقنعة؛ مفيد، محمد بن محمد، محقق و مصحح: ندارد، ناشر: كنگره جهانى هزاره شيخ مفيد - رحمة الله عليه - قم، ص289

روایت هم طولانی است می گوید وقتی ابوبکر به خلافت رسید وکلای حضرت زهرا را بیرون کرد حضرت زهرا آمدند. گفت باید شاهد بیاورید صدیقه طاهره، امیر مؤمنان، امام حسن، امام حسین، ام أیمن را آوردند. عمر از راه رسید آن نامه ای که ابوبکر برای فدک نوشته بود را دید. پرسید این چه است؟ فرمودند این نامه ای است که ابوبکر نوشت گفت ببینم حضرت قبول نکردند به زور نامه را از دست حضرت گرفت در آن تف انداخت پاره کرد. این ها هم نبود؟ این ها را هم شیخ مفید نقل کرده است.

برای تو، شیخ مفید حجت است؟ این ها را چرا قبول نمی کنی؟ علاوه بر این ها من همه این ها را از کتاب های که صد در صد به شیخ مفید منسوب است عرض کردم. شیخ مفید نزدیک 30 کتاب دیگر دارد که به دست ما نرسیده اگر آن ها دست مان رسیده بود چه می شد؟

مجری:

مطالب مان کامل تر و با جزئیات دقیق بود

استاد ابوالقاسمی:

کتاب دیگری هم است کتاب الإختصاص است بعضی می گویند برای شیخ مفید است و بعضی می گویند برای شیخ مفید نیست. در الإختصاص هم مفصل نحوه استدلال حضرت زهرا (سلام الله علیها) را آورده همین متنی که الان بیان کردیم در الإختصاص کامل کاملش آمده در کتاب الإختصاص، صفحه 185

«فَلَقِيَهَا عُمَرُ فَقَالَ يَا بِنْتَ مُحَمَّدٍ مَا هَذَا الْكِتَابُ الَّذِي مَعَكَ ... فَأَبَتْ أَنْ تَدْفَعَهُ إِلَيْهِ»

...حضرت زهرا ندادند.

 در آن کتاب نگفته بود چطوری نامه را گرفت این جا گفته:

«فَرَفَسَهَا بِرِجْلِهِ وَ كَانَتْ حَامِلَةً بِابْنٍ اسْمُهُ الْمُحَسِّنُ فَأَسْقَطَتِ الْمُحَسِّنَ مِنْ بَطْنِهَا ثُمَّ لَطَمَهَا»

نام كتاب: الإختصاص‏؛ نويسنده: مفيد محمد بن محمد (تاريخ وفات مؤلف: 413 ق‏)، محقق / مصحح: غفارى، على اكبر و محرمى زرندى، محمود، ناشر: الموتمر العالمى لالفية الشيخ المفيد، ايران؛ قم: ‏1413 ق‏، ص 185

این ها را هم شیخ مفید نقل کرده. باز در کتاب الإختصاص ماجرای سقیفه را کامل کامل نقل کرده که حضرت زهرا (سلام الله علیها) آمدند گفتند فریاد می کشم به پیغمبر شکایت می کنم خدا شما را عذاب بکند، بعد زبیر بیرون رفت اتفاقاتی است که نقل کردند. حضرت علی را چطوری بردند و اتفاقاتی که نقل کرده در صفحه 187 این کتاب آمده.

باز در الإختصاص، صفحه 344 روایت دیگری مطرح کرده که در روز قیامت خدای متعال عده ای را می خواهد عذاب بکند آن ها چه کسانی هستند؟ روایت هم طولانی است روایت از امام کاظم (علیه السلام) آن کسانی که بیشتر از همه عذاب می شوند

« َ قَاتِلِ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ (علیه السلام) وَ قَاتِلِ فَاطِمَةَ (علیها السلام) وَ قَاتِلِ الْمُحَسِّنِ وَ قَاتِلِ الْحَسَنِ وَ الْحُسَيْنِ (علیهم السلام)‏»

نام كتاب: الإختصاص‏؛ نويسنده: مفيد محمد بن محمد (تاريخ وفات مؤلف: 413 ق‏)، محقق / مصحح: غفارى، على اكبر و محرمى زرندى، محمود، ناشر: الموتمر العالمى لالفية الشيخ المفيد، ايران؛ قم: ‏1413 ق‏، ص 344

این هم در کتاب های شیخ مفید آمده آیا قبول می کنی یا قبول نمی کنی؟ پس مشخص شد این ها اصلاً‌ دنبال مطالب علمی نیستند. اما کلیپ دیگری در همان مداحی مطرح کرده می گوید عمر داماد حضرت زهرا بود مگر می شود داماد به مادر زنش جسارت بکند؟

مجری:

کلیپ شماره 7 را ببینیم تا ان شاء‌ الله حضرت استاد باز صحبت شان را ادامه بدهند.

(کلیپ شماره 7- مداحی عربی)

عمر به راستی داماد علی ابن ابی طالب است. چگونه امکان دارد که چنین جرم زشتی را مرتکب شده باشد؟!

استاد ابوالقاسمی:

راجع به ازدواج ام کلثوم ما بارها صحبت کردیم و هزاران بار جواب دادیم، کو گوش شنوا؟ این آقایان ازدواج ام کلثوم را نه طبق مبنای شیعه می توانند قبول کنند نه طبق مبنای اهل سنت. به چه دلیل؟ طبق مبنای شیعه، معروف ترین نصب شناس شیعه مرحوم آیت الله مرعشی نجفی می گویند این ام کلثوم دختر ابوبکر بوده که با عمر ازدواج کرده، آن موقعی که ابوبکر از دنیا رفت محمد ابن ابی بکر به همراه اسماء که جاری حضرت زهرا (سلام الله علیها) بود قبلش همسر جعفر ابن ابیطالب بود. امیر مؤمنان با اسماء ازدواج کردند که فرزندان جعفر را بزرگ کنند، محمد ابن ابی بکر هم فرزند اسماء بود این به خانه حضرت علی (علیه السلام) آمد آن جا بزرگ شد و چون طبق روایات برادران اهل سنت عایشه، خوب مراعات یتیم را نمی کرده، این دختر هم گفتند برود خانه حضرت علی زندگی کند این دختر را خانه حضرت علی آوردند کنار محمد ابن ابی بکر بزرگ شده است. حضرت به محمد پسرم می گفتند به این هم دخترم می گفتند. لذا یک عده فکر کردند این دختر حضرت علی است.

اما از جهت تاریخی، سن او را در زمان ازدواج با خلیفه دوم نگاه کنی اصلاً زمان ولادت او حضرت زهرا (سلام الله علیها) شهید شده بودند، یا حامله به حضرت محسن بودند. ایشان می گویند وقتی عمر با او ازدواج کرد او هنوز بالغ نشده بود، آن سالی که برای ازدواج نقل کردند 8 سال از آن کم بکنیم دقیقاً می شود یا سال بعد از شهادت پیغمبر و سال شهادت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) یا همان زمان شهادت پیغمبر که حضرت زهرا (سلام الله علیها) حامله به حضرت محسن بودند.

اصلاً ام کلثومی آن زمان در شکم حضرت صدیقه طاهره نبوده که بخواهد بزرگ بشود تا 8 سال و خرده اش بشود که عمر بتواند با او ازدواج بکند! این دقیقاً می خورد به همان ام کلثومی که دختر ابوبکر بود و بعد از پیغمبر بلافاصله به دنیا آمد. خیلی دقیق از جهت تاریخی با او تطبیق می کند. این طبق نسب شناسی بخواهیم وارد بشویم.

طبق بعضی از روایات شیعه که همان هم با تهدید و زور بوده، این را هم آقایان اهل سنت و وهابی قبول نمی کنند. ازدواج با دختر ابوبکر با تهدید بود اما طبق مبانی اهل سنت چه؟ روایتش را خجالت می کشم عرض کنم اما خود آقایان گفتند که (نعوذ بالله) حضرت علی، دختر را آرایش کرد قبل از ازدواج پیش خلیفه دوم فرستاد او هم یک رفتارهای بسیار ناشایستی انجام داد که این دختر گفت خجالت بکش با من چه کار می کنی؟ وقتی برگشت گفت عمر من خوشم آمد نمی دانم چه را مطرح کرده؟ حضرت گفتند که حالا خوشش آمد پس عقد را می خوانیم مبارک است ان شاء الله! خود علمای سنی گفتند این خیلی زشت است ما نمی توانیم این را قبول بکنیم. ماجرا را نه طبق نظر شیعه و نه طبق نظر اهل سنت می توانید قبول کنید. شایعه و دروغ ها چه است دارید مطرح می کنید؟

اما همه این ها را دیدیم یک کلیپ مفصلی هم در فضای مجازی راجع به صرخی و طرفدارهای او هست این کلیپ را ببینیم بعد ان شاء الله خدمت آقای مرادی مهمان عزیزمان باشیم.

مجری:

کلیپ شماره 8 را با هم می بینیم.

(کلیپ شماره 8 – معرفی صرخی)

پس از سقوط رژیم بعث عراق برای اولین بار با لباس روحانیت در ملاء عام ظاهر شد. او که هیچ سابقه علوم حوزوی هم نداشت ضمن اعلام مرجعیت و معرفی خود به عنوان مرجع عالی شیعیان مدعی ارتباط با امام زمان شد. وی نام خود را در مقطعی شیخ محمود التمیمی می گذارد پس از آن عمامه سفیدی بر سر گذاشته و ملقب به شیخ محمود شد. پس از مدتی نیز عمامه سیاه بر سر گذاشته و نام محمود الصرخی را برای خود انتخاب کرد. پس از مدتی به سید محمود الحسنی تغییر نام داد و به مردم می گفت که او شخص سید خراسانی است. مدتی بعد ادعا کرد که نائب امام زمان و پس از آن هم مدعی شد که خود امام زمان است ولی نمی خواهد خود نمایی کند. او که پس از ظاهر شدن به سرعت مورد توجه رسانه های خبری جهان بویژه رسانه های ضد ایرانی و ضد شیعی قرار گرفت در مدت زمان بسیار کوتاهی با نام سید حسنی شهرت یافت. چند روز پس از اولین ظاهر شدنش در همان ابتدا اظهارات شدید الحنی علیه نیروهای آمریکایی بیان کرد و آنان را اشغالگر خواند و خواستار خروج فوری اشغالگران از عراق شد. از آن زمان یعنی نزدیک به 4 سال از وی خبری نبود، شایعات در مورد محل پنهان شدن الصرخی افزایش یافت برخی گفتند وی در پاکستان، عراق، عربستان و حتی لبنان زندگی می کند. اما وی هر کجا که بود تحت تعلیم مستقیم سازمان سیا بود. اظهارات و موضع گیری های الصرخی در تمامی موارد بر علیه مواضع مسلمانان و منافع شیعیان در کشورهای بحرین، لبنان، عربستان، عراق و ایران بوده است. برخی از مهم ترین اقدامات وی عبارتند از: ضدیّت و حتی صدور حکم قتل مراجع و علماء

صرخی:

در همان وقت به برخی چارپایان و بی سوادان اجازه داده شد ای نجس های نجس! از تو مرجع یاد می گیرند و به پدر شما مرجع لعن می کنند.

ادامه معرفی صرخی:

هواداران صرخی سابقه حمله به دفتر آیت الله سیستانی را هم دارند. وی گروهی با نام گروه اعدام های امام مهدی تأسیس کرد، مأموریت این گروه، ترور مراجع دینی عراق بود. آنان مدعی بودند که امام زمان از مراجع دینی رازی نیست و به همین دلیل باید کشته شوند.

 آشوب در کربلا: وی در سال 1393 طراح آشوب در کربلا بود آشوبی که با هوشیاری نیروهای امنیتی عراق در نطفه خفه شد. الصرخی مدعی شده بود که امام زمان شخصاً به وی دستور داده که سر نوری مالکی نخست وزیر اسبق عراق و مقتدا صدر را از تن جدا کند.

همراهی با داعش: الصرخی ضمن نسبت دادند صفات شجاعت و ذکاوت به تروریست های داعش ادعا کرد که آن ها در مسیر درست گام بر می دارند الصرخی در آن زمان ادعا کرد که عناصر داعش از اهل تسنن هستند و حمل سلاح و شلیک علیه داعش حرام بوده و فتوای آیت الله سیستانی نیز باطل است.

صرخی:

فتوا هوای نفس و بازی نیست فتوا ترس در آتش است. فتوا در آتش جهنم خون ها آتش و عذاب ها می باشد.

ادامه معرفی صرخی:

 مقابله با جمهوری اسلامی ایران: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار عزت مسلمانان و حمایت از آن ها در سراسر جهان است و به همین خاطر هدف جنگ روانی گروه های انحرافی قرار می گیرد. الصرخی بارها در سخنانش به ایران حمله می کند نیروهای تحت امر او موسوم به ارتش امام حسین در سال 1385 به کنسولگری ایران در کربلا در سال 97 به کنسولگری ایران در بصره و در آبان ماه 98 به کنسولگری ایران در کربلا حمله کردند. فعالیت های ضد ایرانی وی حتی باعث شد که یک گروه امنیتی به سرپرستی آنتونی کُردسمن در کتابی به کالبد شکافی این گروه بپردازد و آن را یک گروه ضد ایرانی معرفی نماید. در حوادث اخیر عراق این گروه که پیاده نظام عربستان و آمریکا بودند جسارت های به پرچم ایران و علمای شیعه داشتند که باعث شد اعتراضات معیشتی مردم عراق در رسانه های خاص به حاشیه رود.

مجری:

جناب آقای ابوالقاسمی بفرمایید

استاد ابوالقاسمی:

ملاحظه فرمودید این شخص با این اعتقادات و این رفتار که همه مراجع را جهنمی می داند ادعا می کند خودش باب امام زمان است بعد می گوید من امام زمان هستم بعد می گوید امام زمان با خواهر من ازدواج کرد اگر تو خودت امام زمان هستی چرا با خواهرت ازدواج کردی؟! و مجموعه دروغ ها و حرف های دیگری که زده. این شخص و طرفدارانش با پولی که از عربستان گرفتند چندین بار به سفارت ایران حمله کردند و کارهای دیگر انجام دادند.

این مجموعه الان مدرک آقایان وهابی شده تازه آن هم به صورت تحریف شده، خود وهابی کلیپ صرخی ها را تحریف کردند آقایان اگر واقعاً مرد هستید بیایید با خودمان مناظره کنید شما که مرد مناظره نبودید. اما ما در این برنامه هفته های قبل راجع به مسئله وحدت صحبت کردیم یکی از دوستان عزیز ما که من افتخار می کنم با ایشان یک دوره ای هم کلاس بودم جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حسن مرادی هستند. می شود گفت ایشان علمدار و پرچمدار بسیاری از گروه های جهادی در مناطق مختلف هستند و این ایام سیلی که در مناطق جنوب شرق ایران آمد ایشان مثل همه جاهای که فعال بودند این بار هم آن جا رفتند و الان در آن منطقه هستند و بنا بود ارتباطی با ایشان داشته باشیم.

مجری:

بله تماس ایشان وصل است

استاد ابوالقاسمی:

سلام علیکم ورحمة الله

مجری:

جناب آقای مرادی سلام در خدمت تان هستیم از استودیو شبکه جهانی حضرت ولی عصر بفرمایید

آقای مرادی:

سلام علیکم من هم عرض ادب و احترام دارم خدمت شما و همه بینندگان محترم تان.

استاد ابوالقاسمی:

علیکم السلام ورحمة الله جناب مرادی ما اولاً یک مقداری از خودتان می خواهیم که راجع به فعالیت های قبل تان صحبت کنید و بعد هم راجع به وضعیتی که الان آن جا است و فعالیت های الان تان خدمت تان هستیم

آقای مرادی:

خدمت تان عرض کنم ما از سال 82 که مقام معظم رهبری سال خدمت رسانی فرمودند، با یک سری از دوستان طلبه مان که در قم مشغول تحصیل بودند یک مجموعه ای به نام مؤسسه جهادی تبلیغی بلاغ مبین راه انداختیم که هدف مان خدمت رسانی به مردم و بحث لبیک گفتن به این فرمان رهبر عزیزمان بود. از آن سال در مناطق مختلف کشور یک سری فعالیت های را آغاز کردیم. چندین مسجد ساخته شد. آبرسانی به چندین روستا انجام شد. مدرسه ساخته شد. خانه برای محرومین و در کنارش هم فعالیت های تبلیغی که در مناطق مختلف داشتیم بحث روحیه اجتماعی را در دانش آموزان و نوجوان ها تقویت بکنیم و فعالیت های مختلف فرهنگی اجتماعی داشتیم و پی گیری کردیم الان هم الحمد لله یک مجموعه ای است که در چند استان فعال است و یک سری از دوستان مان هم فعالیت های سازندگی را در کشورهای دیگر دارند دنبال می کنند. حالا ما جهادی که می گوییم یک مقداری شاید برای مخاطب بیرون از کشور خَلط بشود، جهادی که ما می گوییم منظور سازندگی و خدمت به مردم است از این باب جهاد می گوییم که امام صادق فرمودند احیاء سنت نبوی و علوی جهاد حساب می شود.

استاد ابوالقاسمی:

احسنتم راجع به فعالیت هایتان در مناطق عزیزان اهل سنت صحبت می کنید؟

آقای مرادی:

سیره ائمه ما و توصیه رهبران دینی ما این بوده که به همه مسلمان ها خدمت بکنیم امام صادق (علیه السلام) در یک روایتی به عبدالله ابن زیاد (عبدالله ابن زیاد در یک محیطی بود که آن جا برادران تسنن بودند) می فرماید:

«أُوصِيكَ بِتَقْوَى اللَّهِ وَ صِدْقِ الْحَدِيثِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ وَ حُسْنِ الصِّحَابَةِ لِمَنْ صَحِبَك‏»

نام كتاب: الزهد؛ نويسنده: كوفى اهوازى، حسين بن سعيد (تاريخ وفات مؤلف: قرن 3 ق‏)، محقق/ مصحح: عرفانيان يزدى، غلامرضا، ناشر: المطبعة العلمية، قم: 1402، ص19

حسن همنشینی را داشته باشید بلند سلام بکنید اطعام داشته باشید و این طوری محبت ما را در دل مردم قرار بدهید. یک وقت رفتار شما شیعیان به گونه ای نباشد که باعث بغض نسبت به ما بشود. ما هم با هدف خدمت رسانی از این باب که:

 چو عضوی به درد آورد روزگار/ دیگر عضوها را نماند قرار

سیلی که در منطقه جنوبی کشور آمد قبلش زلزله هرمزگان بود، در منطقه فین بودیم قبل زلزله در منطقه اندیکا آمد که آن جا حضور داشتیم، قبل از آن در منطقه سی سخت زلزله آمد آن جا حضور پیدا کردیم این مناطق، مناطق شیعه نشین است و حضور پیدا می کردیم. این سیلی که آمد مناطقی بود که برادران اهل تسنن ما حضور داشتند. ما بدون این که فرقی بگذاریم سعی کردیم در اولین روزها آن جا حضور پیدا بکنیم فعالیت های که داریم این جا انجام می دهیم بحث فرش شویی است سیل خیلی از فرش های مردم را از بین برده، گل و لای رویش نشسته با کمک دوستان جمعیت امام حسن که یک جمعیت دانشجویی هستند و در مناطق حاشیه ای کار می کنند با کمک آن ها فرش شویی زدیم دوستان کمک می کنند. بحث پخت غذا با کمک بنیاد احسان داریم یک غذای محلی این جا که به اصطلاح کابوئین می گویند طبخ می شود مثل هر روز در مناطقی که از سیل بیشتر آسیب دیدند آن جاها توزیع می شود. بحث ایستگاه صلواتی را در نقطه مرکزی شهر برای امید آفرینی داریم برای بچه ها یک سری برنامه ها داریم. از آن مهم تر از مسئولین محترم پی گیری های که انجام می دهیم. الحمد لله هلال احمر و مجموعه های مختلف دوستان از قم اول سیل این جا حضور داشتند گروه های جهادی یکی از وظایف شان این است که به عنوان چشم مسئولین در مناطق باشند، ما مشکلات را پی گیری می کنیم و به مسئولین منعکس می کنیم و سعی می کنیم یک ذره از آلام و درد این عزیزانی که گرفتار این سیل شدند بکاهیم. واقعاً مردم جنوب کشور ما و استان سیستان و بلوچستان خیلی مردم مهمان نواز و خوبی هستند ما این جا با این که آمدیم خدمت بکنیم و با این که این ها وضع آن چنانی ندارند، ولی تا آن جای که در وسع شان باشد به ما کمک می کنند از ما پذیرایی می کنند مغازه ها تخفیف می دهند وقتی می فهمند که ما گروه جهادی هستیم که در منطقه حضور داریم رفتارشان همه جوره با ما متفاوت می شود و هر طوری که بتوانند به ما کمک می کنند و خیلی از کارها را ما با کمک برادران اهل تسنن داریم انجام می دهیم. الحمد لله یک صفا و صمیمیت و یک رنگی این جا وجود دارد به دور از اختلافاتی که دشمن هم می خواهد پر رنگ بکند در بین ما وجود داشته باشد الحمد لله مردم، این جا سال ها با همدیگر زندگی می کردند و یک آرامش خیلی خوب این جا برقرار است. هر کاری که در وسع مان باشد سعی می کنیم که انجام بدهیم.

استاد ابوالقاسمی:

احسنتم من یک سوالی از شما دارم ما گاهی اوقات بعضی رفتارها یا صحبت ها را می بینیم که نسبت به بعضی از بزرگان شیعه از طرف مطرح می شود یا بر عکس این صحبت های که مطرح می شود در بین مردم شما این را در کف مردم می بینید یا اصلاً‌ این حرف ها برای مردم نیست مردم از این حرف ها کلاً جدا هستند؟

آقای مرادی:

واقعش ما حرف اختلافی یا حرف از این مسائل را این جا تا حالا ندیدیم حتی نه مردم ما با دوستان طلبه اهل سنت هم این جا تعامل داریم، مدارس علمیه کنار بعضی محل های که ما فعالیت می کنیم مسجدِ مدرسه علمیه است آن جاها هم رفت و آمد می کنیم غیر از صفا و صمیت و حرف های دوستانه و ابراز محبت طرفینی چیز دیگری نیست الحمد لله و مردم هم واقعاً علاقمند به انقلاب و کشورشان هستند. بله گلگی های هم است از مشکلاتی که وجود دارد و شاید این مشکلات سال ها این جا تجمیع شده و بعضاً در خیلی از مسائل حق هم دارند ان شاء الله این دولت خدمت گزاری که آمده ان شاء الله پی گیری می کنند که بتوانند مشکلات زیر ساختی منطقه را هم حل بکنند و الحمد لله مردم به ما نشان دادند در خیلی جاها از خواص، جلوتر هستند. یکش به نظرم بحث وحدت و زندگی مسالمت آمیز است آن چیزی که آدم در ماهواره ها می بیند بعضی شبکه ها می بیند یا بعضی ها مثل شبکه های اسم نمی آورم می خواهند ترویج بکنند اختلاف شدید وجود دارد، این ها در همان فضای مجازی و در همان جاها محدود است روی زمین که ما حضور پیدا می کنیم می بینیم با امنیت بالا و یک ارتباط خیلی خوبی الحمد لله وجود دارد.

استاد ابوالقاسمی:

احسنتم من همین جا اولاً از این نکته دقیق شما تشکر بکنم یک نکته ای را خدمت بینندگان عرض بکنم این که خیلی از بیننده ها می گویند چرا فضای پاسخ به شبهات در صدا و سیما در این مسائل نمی آید؟ علتش همین است آن جای که شبهه مطرح می شود ماهواره است همان جا باید جواب داده بشود. آن جای که شبهه مطرح می شود فضای مجازی است همان جا باید جواب داده بشود. اما وقتی کف مردم، کف جامعه این بحث ها به این صورت نیامد اصلاً نیازی به آمدن این بحث ها در رسانه ملی یا جاهای مشابهش نیست.

 این نکته را هم شما فرمودید یک سوال دیگر با توجه به تجربه زیاد شما اگر چه این قضیه خیلی دردناک است ولی شما فرمودید آن مناطق الان محرومیت زیاد دارند مناطق شیعه ای که قبلاً می رفتید آن جا محرومیت بود یا نبود؟ آن جا چطوری بود؟ یعنی مناطق شیعه ها را آباد کردند منطقه اهل سنت خراب مانده یا نه کلاً هر منطقه ای می روی چه در مناطق مرزی چه شیعه و سنی خرابی زیاد است این را می خواهیم از زبان شما بشنویم.

آقای مرادی:

یک مقداری اینترنت قطع شد دقیق متوجه نشدم فکر کنم سوال شما این بود درست است این جا محرومیتی که وجود دارد متفاوت است با مناطقی که محرومیت در مناطق شیعه نشین است یا نه؟ درست است؟

استاد ابوالقاسمی:

بله درست است.

آقای مرادی:

واقعش ما در یک منطقه دیگری هم داریم کار می کنیم که آن جا فعالیت مستمر داریم به نام منطقه اندیکا در استان خوزستان که از سال 83 ما داریم آن جا فعالیت جهادی انجام می دهیم، واقعاً‌ از نظر محرومیت اندیکا قابل مقایسه با هیچ جا نیست یک منطقه ای صد در صد شیعه نشین است. این مشکلاتی که در این مناطق محروم وجود دارد عمدتاً یک مشکلاتی بوده که به واسطه برخی مسئولین ایجاد شده و کم توجهی شده چون این ها در حاشیه استان ها بودند، مسیرها صعب العبور بوده یا در کنار یک منطقه ای بودند که آن منطقه یک مقدار رشد زیاد کرده و حق و ناحق شده باشد مسائل مختلف دارد. الان وضعیت اندیکا را بگویم هنوز خیلی روستاها آب لوله کشی ندارند یک روستایی به نام شیرآب شیر خشک که به حدود 60 خانوار آبرسانی می کنیم یعنی آب شرب ندارند با حیوان باید از فاصله چند کیلومتری آب بیاورند یا در منطقه شَلا هنوز برق ندارد با این که حدود 60- 70 خانوار آن جا زندگی می کنند، البته منطقه اندیکا خیلی رشد کرده ولی این مناطق هم در اندیکا است و این جا هم محرومیتش بیشتر از محرومیت اندیکا نیست.

واقعاً نگاه طایفه ای من ندیدم در منطقه ای که ما هستیم فرماندار از برادران اهل تسنن ما است مسئول هلال احمر از برادران اهل تسنن ما است مسئول بخشدار از برادران اهل تسنن ما است غالب مسئولین محلی از خود برادران اهل تسنن ما هستند یک همدلی خیلی خوبی در همه مسئولین برای خدمت کردن به مردم وجود دارد و واقعا نگاه طایفه ای وجود ندارد دشمن می خواهد مدام این را القاء بکند.

استاد ابوالقاسمی:

پس با این حساب، مسئول آن منطقه اهل سنت است درست است؟

آقای مرادی:

بله، فرماندار محترم منطقه، نماینده مجلس منطقه همه این دوستان اهل سنت هستند.

استاد ابوالقاسمی:

می شود کسی ادعا کند چون مسئولین این منطقه شیعه هستند به آن جا توجه ندارند؟

آقای مرادی:

نه، عرض می کنم مسئول فرماندار محترم منطقه از اهل تسنن است، نماینده منطقه از اهل تسنن است بسیاری از مسئولین ادارات منطقه از اهل تسنن است. من در این مدت که این جا حضور داشتم تا حالا مسئول شیعه در منطقه ندیدم، مسئولینی که در منطقه حضور داشتند و من با آن ها ارتباط داشتم همه از برادران اهل تسنن بودند و همه هم اظهار می دارند همه دارند تلاش می کنند معاون اول رئیس جمهور آمدند و وزرا چند نفر در منطقه آمدند. همه آمدند و دنبال این هستند که خدمت بکنند واقعاً نگاه مسئولین ما، الحمد الله در این دولت نگاه خدمتگزاری است بحث های طائفه ای و این از چه فرقه ای است در نگاه مسئولین ما وجود ندارد و همه الحمد لله در این دولت فعلی دنبال خدمت هستند ان شاء الله خدا هم به آن ها توفیق بدهد و تدبیر بیشتری هم لحاظ بکنند و ان شاء الله از خیلی از این حوادث پیش گیری بشود.

استاد ابوالقاسمی:

ان شاء الله خیلی متشکر و ممنون، الان آن جا شما به چه چیزهای که نیاز دارید با توجه به فعالیتی که شما آن جا هستید اگر کسی بخواهد کمک بکند اولاً راه های ارتباط با شما، راه کمک کردن این ها را اگر توضیح بدهید چه برای آن منطقه، چه برای سایر مناطقی که هستید ممنون می شوم.

آقای مرادی:

خدمت شما عرض کنم این جا در منطقه چند وقت دیگر می گویند 25 دوباره یک باران شدیدی می خواهد بیاید اگر گروه های جهادی حضور پیدا کنند کیسه های بزرگ برای بعضی خانه های که کاه گلی هستند و سقف های این شکلی دارند بیاورند لجن کش این جا نیاز است. بحث پذیرایی از مردم و بحث شستن فرش را داریم دنبال می کنیم. در صفحه اینستاگرام بنده است غیر از آن ما یک شعبه ای داریم که در فضای مجازی فعال است آن شماره هم 09218309984 است که دوستان می توانند از طریق این شماره با ما ارتباط بگیرند و شماره حساب بدهیم فعالیت ها هم را اگر خواستند عکس ها و تصاویر خدمت شان ارسال بکنیم.

استاد ابوالقاسمی:

خیلی متشکر یک سوال دیگر می پرسم چون شما از اولین کسانی بودند که فعال ترین طلبه های که در مسئله کرونا هم وارد شدید، با طلبه های که همراهتان هستند راجع به آن هم می شود بگویید؟ چون خیلی ها خبر ندارند که طلبه ها در ماجرای کرونا چه کار انجام دادند؟ از همان اولش هم شما بگویید ممنون می شوم

آقای مرادی:

ما از همان ابتدای بحث کرونا یک فضای رعبی در کشور حاکم بود، خیلی ها ترجیح می دادند از خانه بیرون نیایند ما یک شعاری داشتیم با دوستان می گفتیم برای حفظ سلامت خودمان و دیگران تا آن جای که می توانیم رعایت بکنیم و نباید از خانه بیرون بیاییم ولی اگر کمک به نوع مان نیاز باشد و این که بیرون بیاییم برای یک بار مردن آدم یک عمر نمی ترسد به خاطر همین جلسات خوبی برگزار شد 10- 12 تا کار تعریف شد. فکر کنم از همان هفته دوم ما در بیمارستان مسیح دانشوری ورود کردیم و آن جا کمک کادر درمان بودیم بحث مسائل شرعی، بحث غسل و تکفین از اوائل اسفند در 27 تا بیمارستان تهران شروع کردیم، آن موقع بحث تیمم و تکفین بود بعد هم با همکاری سازمان محترم بهشت زهرا از 16 فروردین بحث تغسیل شروع شد و تا همین موج آخری هم که بود دوستان در بیمارستان، در فضای غسالخانه حضور داشتند که الحمد لله آمار پایین آمده دیگر نیاز به حضور آن چنانی آن جا ندارد.

توزیع ارزاق، فضا سازی برای گروه های مردمی، بحث های مختلف ضد عفونی و فعالیت های مختلف هم بود ما یک قرارگاهی داشتیم که حوزه های علمیه تهران خیلی از دوستان الحمد الله درگیر کار بودند آن ابتدا ماسک و این ها نبود در بحث ماسک، تولید ماسک حوزه علمیه امام حسن عسکری عبدل آباد فعال بودند خیلی حوزه ها مثل حوزه امام حسین، حوزه های دیگر در بحث ضد عفونی فعال بودند. بعضی حوزه های دیگر در بیمارستان ها مثل حوزه امیر المؤمنین لویزان آن جا فعال بودند. همه حوزه ها سعی می کردند آن کاری که از دست شان بر می آید برای هموطن های خودشان انجام بدهند و کمک بکنند که این ویروس منحوس شرش کم بشود که الحمد لله یک ثبات نسبی پیدا شده از خدای تبارک و تعالی می خواهیم شر این ویرس را از سر همه مسلمان های عالم کوتاه بکند ان شاء الله.

استاد ابوالقاسمی:

خیلی متشکر و ممنون در پایان هر نکته ای برای بیننده ها دارید ما خدمت تان هستیم خوشحال هم می شویم.

آقای مرادی:

من همیشه به دوستان و طلبه هایمان می گویم بچه ها اگر یک اروپایی یا یک آمریکایی در مدرسه ما بیاید یا ما در محیط آن ها برویم نگاه مان به آن ها چطوری است، آن ها که هیچ مشترکات دینی با ما ندارند نه پیغمبر ما را قبول دارند نه قرآن ما را قبول دارند نه قبله ما را قبول دارند با آن ها خیلی سعی می کنیم مهربان برخورد بکنیم و نگاهی خوبی معمولا داریم. دشمن یک کاری کرده نگاه منِ شیعه به برادر سنی و نگاه برادر اهل تسنن من به منِ شیعه یک نگاه سنگینی باشد و یک نگاهی همراه با بعضاً کدورت باشد. حضور در این مناطق، خدمت رسانی به مردم عزیز اهل تسنن، رفت و آمد بین حوزه های شیعه و سنی و عمل به دستورات ائمه معصومین مثل آن روایتی که اول عرائضم خواندم به نظرم می تواند نقشه های دشمن را نقش بر آب بکند و ان شاء الله شیعه و سنی در کنار همدیگر با وحدت و با اقتدار در مقابل کفر جهانی و استکبار جهانی بایستند. اصلاً ما غیر از بحث شیعه و شنی آن چیزی که مد نظر مرحوم امام بود جبهه مستضعفین بود که ان شاء‌ الله بتوانیم جبهه مستضعفین را در عالم تشکیل بدهیم و زمینه ساز حضور آقا ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم.

استاد ابوالقاسمی:

احسنتم شما مطرح کردید یک سوال هم می شود بپرسم مرحوم شهید مطهری (رضوان الله علیه) کتاب نوشتند جاذبه و دافعه حضرت علی (علیه السلام)، مرحوم آیت الله العظمی بروجردی که در باب وحدت کار کردند فرمودند ما با بعضی باید وحدت داشته باشیم از بعضی باید کناره گیری بکنیم، مقام معظم رهبری راجع به خطر دو دسته صحبت کردند شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی! شروط کسی که باید با او وحدت داشته باشیم و کسی که نباید با او وحدت داشته باشیم شما در آن منطقه بودید هم اگر شروطی مد نظرتان هست هم یک چیزی، چه مقدار از مردم را شما واجد این می بینید؟ ظاهراً صدا قطع شد.

مجری:

تا دوستان عزیز من در اتاق فرمان تلاش می کنند باز ارتباط مان را با جناب آقای مرادی برقرار کنند. تماس وصل شد جناب آقای ابوالقاسمی سوال تان را بفرمایید

استاد ابوالقاسمی:

جناب آقای مرادی شما راجع به جبهه واحد صحبت کردید شهید مطهری (رضوان الله علیه) کتاب نوشتند با عنوان جاذبه و دافعه حضرت علی (علیه السلام)، مقام معظم رهبری همان طوری که تأکید بر جذب حداکثری و مسئله وحدت شیعه و سنی داشتند از دو دسته برحذر داشتند یک دسته از شیعیان و یک دسته از منتسبین به اهل سنت که شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی بودند آن شرایطی که اگر کسی داشت با او وحدت داشته باشیم و اگر کسی نداشت با او وحدت نداشته باشیم راجع به این ها صحبت می فرمایید؟

آقای مرادی:

سوال را فهمیدم بگذارید این را با یک داستان خدمت شما جواب بدهم

مجری:

متأْسفانه ارتباط ما با آقای مرادی قطع شد رسیدیم مجدد ارتباط وصل شد

ٱقای مرادی:

اجازه بدهید من این را با یک داستان خدمت شما را عرض کنم می گویند یکی از بازاری های قم خدمت حضرت آیت الله بروجردی آمدند و گفتند یک طلبه ای است آمد از ما فلان چیز را دزدید، مرحوم آیت الله بروجردی گفت آن طلبه که از شما آن کالا را دزدیده یک دست لباس هم از ما دزدیده او طلبه نیست که این طوری کرده او لباس ما را هم دزدیده با آن لباس دزدی ما آمده از شما هم دزدی کرده. به نظر من شیعه ای که پیرو اهل بیت و ائمه نباشد شیعه ای که با وجود این همه تأکیدات ائمه طاهرین بر تعامل مناسب و محبت آمیز که روایتش را عرض کردم وصیت امام حسن عسکری است همان نکاتی که در فرمایش امام صادق (علیه السلام) هم بود و این روایت مکرر مضمونش در روایات ما تکرار شده اسم این را نمی شود شیعه گذاشت. شیعه یعنی پیرو

«من احبنا فالیعمل بعملنا»

کسی که ما را دوست دارد عملش باید مثل عمل ما باشد.

 عمل اهل بیت ما چطوری بود؟ آن ها حتی کسی که می آمد به ایشان اهانت می کرد، به مادر حضرت اهانت کرد حضرت گفت اگر مادر من اهل این گناه بوده خدا او را بیامرزد اگر تو به یک زن مؤمنه تهمت زدی خدا تو را ببخشد. غذا خوردی؟ لباست چرا این شکلی است؟ این سیره اهل بیت ما بود. ما در زیارت عاشوراء می خوانیم

«إِنِّي‏ سِلْمٌ‏ لِمَنْ‏ سَالَمَكُمْ‏»

من در صلح هستم با کسی که با شما در صلح است من دوست دارم کسی که شما را دوست دارد.

كامل الزيارات؛ نویسنده: ابن قولويه، جعفر بن محمد، ناشر: دار المرتضوية، محقق/ مصحح: امینی، عبدالحسین، ص176

در محیط اهل سنت زیاد کار کردم و زیاد رفت و آمد کردم تا حالا ندیدم یک اهل سنتی که دشمن اهل بیت باشد. ندیدم اهل سنتی که محبت امیر المؤمنین و اولادش را نداشته باشد، البته مسائل اختلافی هم است ولی «سِلمٌ لمن سالمکم» من سلمم با کسی است که با شما سِلم است. اگر کسی این ها را رعایت نکند نمی شود شیعه به او گفت مجازاً ما به او شیعه بگوییم از آن طرف هم سنی ای که اسم خودش را سنی گذاشته سنی یعنی پیرو سنت پیامبر گرامی اسلام، پیامبر گرامی اسلام فرمود هر کسی که شهادتین را گفت جان و مال و عِرضش در امان است کسی که اسم خودش را اهل سنت بگذارد ولی پیرو پیامبر گرامی اسلام نباشد توصیه های پیامبر گرامی اسلام و قرآن را عمل نکند طبعاً آن هم اهل سنت نیست.

به نظر من این وسط، یک سری هستند که این ها را همان آمریکایی و انگلیسی بگوییم بهتر است، می خواهند بین شیعیان و اهل تسنن اختلاف بیاندازند به قول فرمایش رهبر معظم انقلاب یک وحدت ساپورتی باید با همدیگر داشته باشیم همه ما مسلمان هستیم و جزء امت اسلامی هستیم بخواهند تفرقه بیاندازند اصلاً نباید این ها را حساب بکنیم واقعاً عددی نیستند.

ولی چه کار بکنیم ما در عصری هستیم که رسانه به آن چیزی که می خواهد دلیل می دهد و یک جمعیتی که اصلاً‌ قابل توجه نیستند را به عنوان یک جمعیت انبوه نشان می دهد و از آن طرف اکثریتی که اصلاً وارد این مسائل نمی شوند و یک زندگی کاملاً مسالمت آمیز دارند را به صورت اقلیت نشان می دهد. امروز خدمت یکی از دوستان طلبه بلوچ بودم ایشان ازدواج شان را داشتند برای ما تعریف می کردند ایشان سال 2 طلبگی بودند همسرشان هم سال 4 طلبگی بودند، منتها ایشان شیعه بودند و در حوزه علمیه شیعیان درس می خواندند همسرشان هم اهل تسنن بودند و در حوزه علمیه خواهران اهل تسنن درس می خواندند. این دو تا با هم ازدواج کردند سال ها دارند با همدیگر زندگی می کنند این معمول بوده در ایران ما در کشورهای مختلف اسلامی، ولی متأسفانه استکبار جهانی می داند که اگر ما در کنار هم باشیم دیگر جایی برای او نیست و دارد این فضا را ترویج می کند.

استاد ابوالقاسمی:

خیلی متشکر و ممنون خیلی لطف کردید، خدا نگهدارتان.

اقای مرادی:

بزرگوارید، خدمت تان ارادت داریم

مجری:

خدا قوت می گوییم به جناب آقای مرادی و دوستان جهادگرشان ان شاء الله که خدا کمک شان کند و خدا عمر به ایشان بدهد و خیلی لطف کردید جناب آقای مرادی این حال خوب را به دوستان و بینندگان عزیز ما هم انتقال دادید.

 (میان برنامه)

مجری:

 ممنون هستیم که همراه ما بودید پی گیر برنامه بودید و تا این جا در کنار ما بودید قبل از این که بروم خدمت جناب آقای ابوالقاسمی و پایان بخش برنامه و جمع بندی را داشته باشیم یک خدا قوت باز هم می گوییم به حجت الاسلام جناب آقای حسن مرادی و دوستان جهادگرشان. اگر آن دوستانی که خواستند با این گروه همکاری داشته باشند اگر خواستند کمک های مالی خودشان را بفرستند به صفحه جناب آقای مرادی سری بزنند اطلاع داشته باشند با ایشان ارتباط بگیرند یا اگر هم صلاح دانستند با شماره 09218309984 با آقای مرادی تماس بگیرند و ان شاء الله بتوانند با ایشان همکاری داشته باشند. جناب آقای ابوالقاسمی از شما ممنون هستیم اگر لطف بفرمایید در یکی دو دقیقه از زمان برنامه مانده جمع بندی مبحث امروز را داشته باشید.

استاد ابوالقاسمی:

بسم الله الرحمن الرحیم خلاصه عرض می کنم کلیپی در فضای مجازی پخش شد راجع به مسئله عزاداری صدیقه طاهره (سلام الله علیها) که گروهی از عراقی ها در حال سینه زنی منکر شهادت می شوند که عرض کردم این ها طرفداران فردی به نام صرخی هستند او نه طلبه است نه معمم است روحانی بوده نه سید بوده این لباس روحانیت را به دروغ تنش کرده، بعد هم عمامه سیادت گذاشته بعد می گوید من برادر زن امام زمان هستم بعد می گوید من باب امام زمان هستم بعدش هم می گوید من خود امام زمان هستم از این دروغ ها زیاد گفته است.

ما با آن ها اصلاً سر قضیه حضرت زهرا (سلام الله علیها) بحث نداریم سر دروغ های اولیه اش با او بحث داریم اگر طرفدارانش برای بحث با ما آمدند ما می گوییم اول تو بیا آن دروغ های که قبلاً گفتی جوابش را پس بده آن هجومی که به سفارت ایران بردید جوابش را پس بده این که می گویید ایرانی حق ندارد مرجع بشود ایرانی حق ندارد وارد دین بشود ایرانی، مجوس است، ایرانی چنین و چنان است این ها را شما جواب بدهید بعد ما به آن مسائل هم خواهیم رسید.

مجری:

متشکریم از شما جناب آقای ابوالقاسمی و بینندگان عزیزی که تا این لحظه همراه ما بودند به اتفاق حضرت استاد و سایر بر و بچه های اتفاق فرمان از شما خداحافظی می کنیم ان شاء الله وعده دیدار ما هفته بعد. التماس دعا یا علی مدد خدا نگهدارتان!


راه روشن>

راه روشن ، دکتر ابوالقاسمی ، وحدت ، پاسخ به شبهات ، روشنگری ، شیعه وسنی ، صرخی ، شهادت ، سیستان و بلوچستان ،