تاریخ بدون روتوش

قسمت هفتاد و سوم برنامه تاریخ بدون روتوش با کارشناسی جناب آقای حسینی


 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

عنوان برنامه: تاریخ بدون روتوش

موضوع برنامه: واکاوی در مورد تاریخ ایران باستان «ایرانی‌ها و اعراب»

تاريخ: 05/ 05/ 1401

استاد: آقای دکتر حسینی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

عرض سلام خدمت شما بینندگان و مخاطبین عزیز و ارجمند شما بیننده آخرین قسمت از فصل 2 برنامه تاریخ بدون روتوش هستید که این برنامه به صورت ویژه برنامه تقدیم حضور شما عزیزان می شود. امشب قرار است که مطالبی را تقدیم حضور شما بکنیم و مهمان ویژه ای در برنامه داشته باشیم پیشنهاد می کنم تا آخر برنامه با ما همراه باشید ان شاء الله بتوانیم خدمت ایشان هم باشیم و زمان برنامه هم ممکن است بیشتر از 1 ساعت و نیم بشود طبق صحبتی که شد کنداکتور یک مقدار جا به جا شد که زمان بیشتری بتوانیم در این برنامه داشته باشیم. مطلب و هر آن چه که نیاز هست در این قسمت گفته بشود خدمت شما عرض بشود ان شاء الله.

 قسمت چندم از فصل 2 هستیم؟ در قسمت 32 از فصل 2 برنامه تاریخ بدون روتوش هستیم فصل قبلش هم خدمت شما بودیم مطالبی را خدمت تان عرض کرده بودیم که در کل 73 قسمت می شود؛ یعنی 73 قسمت برنامه تاریخ بدون روتوش هست بیش از 2 سال است که خدمت شما هستیم و داریم برنامه تاریخ بدون روتوش را خدمت شما بزرگواران ارائه می دهیم.

می دانید مبنایی که در برنامه ما از همان ابتدا مطرح شد گفتیم ما تاریخ بدون روتوش را می خواهیم مطرح بکنیم حالا این تاریخ بدون روتوش برای برخی ها هزینه ساز است یعنی چه؟ یعنی افرادی هستند چون تاریخ را روتوش می کنند از آن روتوش می توانند استفاده کنند وقتی شما روتوش تاریخ را کنار زدید حقایق را گفتید طبیعتاً کار برای آن ها سخت و دشوار و مشکل می شود ولی ما گفتیم برنامه ما، نمی خواهیم یک طرفه باشد. کسانی که منتقد هستند کسانی که می خواهند پاسخ بدهند در برنامه تشریف بیاورند ما وقت می گذاریم بیایند صحبت بکنند و در مقابل مخاطبین ما اگر احساس می کنند ما حرفی را داریم می زنیم این حرف خلاف است خلافش را اثبات کنند و عرض کردیم آن های که در شرایطی هستند که بشود با آن ها مناظره کرد حداقل های را برای فضای مناظره داشته باشند از مناظره بسیار استقابل می کنیم خیلی خرسند و خشنود می شویم که مناظره شکل بگیرد که تا الان مناظره ای شکل نگرفته گفتگوی علمی بوده ولی مناظره ای شکل نگرفته.

فصل اول برنامه متمرکز بر 3 تا سوال بود فصل 2 برنامه آن 3 تا سوال معروف مان راجع به زرتشت و فصل 2 برنامه در مورد تاریخ ایران باستان بود. در فصل 2 برخی ها آمدند یک عکس العمل های را نسبت به برنامه نشان دادند، از آن جای که افرادی که تا قبل از برنامه تاریخ بدون روتوش دائم در حال تبلیغ زرتشت گری بر علیه اسلام  بودند، دائم به دنبال این بودند که برخی از موضوعات تاریخی را در مقابل تعالیم اسلام عَلم کنند نیامدند و سکوت کردند فعالیت های خیلی از گروه هایشان تمام شده است. دوستانی که فعال هستند می دانند قضیه از چه قرار است.

 خیلی از افرادی که فعال بودند دیگر اصلاً در فضای مجازی نیستند یا در پوشش دیگری دارند کار می کنند ولی دیگر آن هویت قبلی که از خودشان معرفی کرده بودند در فضای مجازی اصلاً پیدا نمی شود فعالیتی ندارند. برخی از آقایانی که در شبکه های ماهواره ای علیه اسلام فعالیت می کردند با ادعای دفاع از زرتشت، ادعای دفاع از زرتشت می گویم چون موبدان زرتشتی، عزیزان زرتشتی برای ما محترم هستند صرف همین که شخص موبد زرتشتی باشد ابتدا برای ما محترم است. اگر طرف موبد باشد بخواهد توهین بکند قضیه متفاوت خواهد بود ادبیات مان با او یک مقدار متفاوت خواهد شد ولی صرفاً موبد باشد بزرگ یک دین و آیینی است برای ما مورد احترام است، فراتر از بقیه و عوام یک دین و مذهب برای ما مورد احترام است به خاطر این که احترام به آن شخص، احترام به اعتقادات آن افراد هم چه بسا محسوب بشود.

ولی منظورم از کسانی که دیگر فعالیت شان ادامه ندادند و روی شبکه های ماهواره ای داشتند کار می کردند کسانی است که می گفتند ما زرتشتی هستیم یا از نمادهای زرتشتی یا نمادهای ایران باستان برای زدن اسلام استفاده می کردند، تمام، این آقایان اصلاً دیگر نیستند که شما بگویید در فلان شبکه ماهواره ای آمدند برنامه شان را ادامه دادند و برنامه سازی کردند پاسخ دادند ما که ندیدیم واقعاً ندیدیم اینی که دارم خدمت تان عرض می کنم از باب تحقیر طرف مقابل نیست. واقعا ندیدیم آن شبکه های که داشتند فعالیت می کردند و کار می کردند کانال های که داشتند کار می کردند گروه های که فعال بودند به اسم انجمن و جاهای دیگر، کار تمام شد؛ ولی ما که کارمان تمام نشده کارمان تازه شروع شده برخی از عزیزان و آقایان تعجب می کردند به موضوعاتی که می پرداختیم. توضیح دادیم برای چه می خواهیم به این موضوع بپردازیم گفتیم آن دوره ای که ما فقط پاسخ بدهیم تمام شد حالا می خواهیم طرح پرسش کنیم.

برخی از عزیزان و آقایان، افرادی بودند که عِرق داشتند نسبت به برخی از شخصیت های تاریخی مثل زرتشت و ابتدا طبیعتاً انسان در مقابل آن حرف مخالفی که مطرح می شود گارد می گیرد یا حداقل با یک جبهه ای به او نگاه می کند که بخواهد نقدش بکند و از او ایراد بگیرد برخی ها دیدگاه شان ممکن است عوض بشود برخی ها هم دیدگاه شان عوض نشود. من نه مأمور هستم که بتوانم دیدگاه ها را عوض کنم نه توانمند هستم که همه دیدگاه ها را عوض کنم، خداوند هم حتی به پیامبر (مقایسه نمی کنم) می خواهم فقط دو تا اتفاق را بگویم ما که هیچ، ما که خاک پای برخی از اصحاب مؤمن پیامبر اسلام هم نمی شویم. به پیامبر فرمود:

(فَإِنَّمَا عَلَيكَ الْبَلَاغُ الْمُبِينُ)

تو فقط وظيفه ابلاغ آشکار داري.

سوره نحل (16): آیه 82

ابلاغ کن پیامبر اگر ما بخواهیم حرف حق را هم اگر از جایی دریافت کردیم صرفاً به گوش دیگران برسانیم او که پیامبرش بود و ولایت معنوی و ولایت تکوینی داشت، گل سر سبد عالم خلقت بود وظیفه این چنینی خداوند بر عهده او گذاشت چون اصلاً توان این وجود ندارد اعتقاد همه افراد بخواهد عوض بشود ولی افرادی اعتقادات شان عوض شد زرتشتی هایی شیعه شدند، ما ابراز خوشحالی هم می کنیم از این که کسی حق را پیدا بکند بعد از تحقیق، بعد از پژوهش کردن!

خانمی که زرتشتی بود آمد اعلام کرد گفت من دوره ای زرتشتی بودم الان شیعه شدم چه مشکلاتی برایش درست کردند چه مسائلی را برایش به وجود آوردند (در خود ایران) برخی از این آقایان چه اتفاقاتی را رقم زدند. یا برخی دیگر از بزرگواران آمدند ما گفتیم شما اسناد و مدارک را برای ما بفرستید ولی وضعیت این طوری است پیشنهادمان این است شما در حالت تقیه باشید اعلام نکنید در آن شرایطی که دارید. دیدگاه های افراد ممکن است تغییر کند ممکن است تغییر نکند آن چه که رسالت مان هست گفتن حقایق هست حقایق را می گوییم.

 اما برخی آمدند در فضای مجازی موضع گیری کردند و مطالبی را گفتند ما به چند تای از آن ها که نپرداختیم امشب می خواهیم بپردازیم بعد منتظر ان شاء الله میهمان ویژه برنامه باشید اگر شرایطش بود خدمت ایشان خواهیم بود و صدای ایشان را خواهیم شنید.

 برخی از کانال ها و سایت ها و مجموعه های که علیه انقلاب و علیه اعتقادات شیعه کار می کردند این ها بعد از برنامه با همدیگر درگیر شدند، یکی از آن جاها یک مجموعه و پایگاهی است ایران آینده جستجو بزنید می توانید ببینید، من واقعا هویتش را به صورت درست و دقیق نمی دانم برای چه کسی است و چطوری است ولی مدتی است دارد فعالیت می کند.

بازنگری در تاریخ قلمرو میانی این جا درباره من نوشته در حال تبدیل اندیشکده مرکز ملی مطالعات تاریخی، پژوهشگر تاریخ کهن ایران که وقتی شناسنامه را برای سایت باز می کنیم (من واقعاً ایشان را نمی شناسم نه از باب تحقیر بخواهم بگویم خدای ناکرده) آقای مهرداد معمار زاده، تهران 51 ساله این جا نوشته است الان در حال تبدیل به اندیشکده یا مرکز ملی مطالعات تاریخی، پژوهشگر تاریخ کهن ایران.

ایشان در عکس العمل نسبت به نا کامی برخی که با برنامه ما خواستند تماس بگیرند یا خواستند به برنامه ما جواب بدهند چه گفت؟ گفت زرتشت، اهل سیبری نبوده است تا قبل از این پیامبر ایرانی می گفتند شما پیامبری که بین عرب ها مبعوث شده کنار بگذارید سراغ پیامبر ایرانی بیاید این جا مطرح کردند در سیبری نبود ایشان این جا چه فرمودند؟ مطالبی را گذاشتند این روزها گروه های ملی گرای فراوانی در قالب شبکه های اجتماعی وجود دارند و این ها مواضع خاصی را دارند گروه ها چه هست و چه هست این جا را ما کار داریم اما از آن جا که ده ها است بنیان های سامانی آموزش کشور توسط استعمارگران پایه ریزی شده است یک نمونه از هزاران این که چندی پیش، فردی خشکه مذهبی نه مذهبی و ایران ستیز (می خواهند پاسخ علمی بدهند) به نام س. م. حسینی برخی از آقایان دیگر بودند کار کرده بودند برای من کلیپ هایش را فرستاده بودند س. م. ح گفته بودند اسم نیاوردند.

تا چه زمانی می خواهید اسم نیاورید؟ تمام شد اوایل گفتید اسم نمی آوریم بایکوت می کنیم ادعای تان این بود مجبور شدید برنامه سازی کنید منتها نه برنامه سازی علمی، فحاشی سازی کنید. گفته یک ایران ستیز به نام س. م. حسینی طبق معمول یک گیر به گوشه ای از تاریخ ایران داد، ما ایرادات مان را مطرح می کنیم به تاریخ ایران باشد یا تاریخ اسلام باشد به مسلمان ها باشد قبل از این، این همه علیه تاریخ ایران، مسائلی را مطرح کردیم که واقعیت ها بود.

آن هم این که زرتشت، ایرانی نیست و دلیلش هم سخنان خود ملی گراها یعنی زرتشت در ایرانویچ بوده این که حرف ملی گراها نیست حرف اوستا است در موردش قبلاً‌ توضیح دادم. و طبق تفسیر خودِ ملی گراها این ایرانویچ خواستگاه ایرانیان در سیبری می باشد؛ پس زرتشت هم از اهالی سیبری بوده و ایرانی محسوب نمی شود. (ایشان چقدر هم ناراحت است) طبق معمول عده ای پهلوان پنبه که اطلاعات تاریخی شان صرفاً از همان منابع پژوهشی غربی تأمین می شود به میدان آمده و گفتند با یک دست حسینی را می خوابانیم. اما حسینی سر حرفش ایستاد و یک عده ملی گرای کم سواد (ویژگی که دارد به ملی گراهایی می دهد که آمدند بحث کردند و به ما جواب بدهند) و این عده ملی گرای کم سواد هم فقط دست و پا زدند. یعنی پاسخ های بی پایه ای که هم نمی توانستند از سیبری بگذرند و هم این که فقط چنین پا فشاری می کردند زرتشت هر جا هم که قبلاً بوده اما چون ما امروز این جا (یعنی ایران هستیم) پس او هم ایرانی است را مطرح کردند.

بعد نسبت به برخی از افراد ایراد گرفته سوال مان واقعاً این است شمایی که آمدی این جا مطالب را گفتی می خواهی اثبات بکنی زرتشت در سیبری نبوده یک کانالی هم مطلبش را ظاهراً نقد کرده خود شما چرا در برنامه نیامدی؟ اسمش را هم در سایت نوشته آقای مهرداد معمار زاده صاحب این سایت یا پژوهشگران محترم و بزرگوار این سایت که شناخت خاصی روی تان ندارم شما می گویید کسانی که آمدند به ما جواب بدهند ملی گرای کم سواد بودند گفتند مچ حسینی را می خوابانیم نتوانستند.

شما می آمدید مچ ما را می خواباندید (تعبیر خودتان را دارم می گویم) شما کجا بودید؟ نه بحث این نیست، بحث این است می دانید جواب وجود ندارد. می گوید نروید چون نمی توانید جواب بدهید نهایتش گفتید زرتشت در سیبری نبود اوستا را می خواهید چه کار کنید؟ ویژگی های را که اوستا برای ایرانویچ آورده را می خواهید چه کار بکنید؟ نمی گوییم بحث سیبری در اوستا آمده این یک موضوع و مسئله. مطالب را سریع تر خدمت تان بیان کنم.

شخصی به نام آقای بهرام روشن ضمیر دانشجوی دکترای تاریخ ایران خودشان را معرفی کردند و ظاهراً هستند استوری گذاشته بودند دوستان برای ما استوری شان را فرستادند ببینید ایشان به برنامه چه عکس العملی نشان داده؟ دوستان از من و گویا دیگر همکاران درخواست کردند که به این گفته های غیر علمی یا شبه علمی باستان ستیزان پاسخ بدهم بعد از تصویر در استوری شان استفاده کردند. یعنی چه؟ یعنی دوستان ایشان و همکاران دیگرشان می گویند بیایید جواب حسینی و برنامه تاریخ بدون روتوش را بدهید. پاسخ ایشان واقعیت این که وارد گفتگو شدن یعنی تا حدی اعتبار دادن من البته پیش ترها وارد این گود می شدم ولی واقعاً نتیجه ای نداشت. بله وقتی موضعت درست نباشد نتیجه ندارد آن مناظراتی می تواند نتیجه خوب داشته باشد طرف از موضع درست و صحیح و منطقی بخواهد استفاده بکند و دفاع بکند.

وقتی کسی نانش در نفهمیدن و دوری عمدی از علم و دانش است بحث یک متخصص با او چه سودی دارد؟ شما اگر می گویید نان ما در این است این تعابیری که دارید استفاده می کنید خدا می داند چطور دارد این برنامه ها ساخته می شود آن به کنار، شما بیایید نان شان را ببرید مگر نمی گویید نان شان در این است جلوی نان را بیایید بگیرید.

یک استوری می گذارید چهار پنج تا پاسخ می شود نسبت به آن داد چه برسد بخواهید به بحث و گفتگو بیایید البته واقعاً ایشان را من نمی شناسم برایم استوری را فرستادند احتمال دارد ایشان هم از افرادی باشند که در مورد ایران باستان خیلی کار کرده باشند خوشحال می شدیم اگر می آمدند. اگر می فرمایید برای روشن شدن ذهن مخاطب است عرض می کنم مخاطبی که این ها را دنبال کند حقش است در جهل مرکب، ابدالدهر بماند.

یعنی دوستان تان را دارید می گویید؟ در روزگار امروز کسب علم از سرچشمه های اصلی و متخصصان بر همگان میسر شد و به قول قدیمی ها حجت تمام شده البته هم چنان که در آمریکا نظریه تخت بودن زمین هم چنان هودارانی دارد در ایران هم بگذارید عده ای تاریخ را از این افراد به شکل غلط بیاموزند. تصورمان این نبود که خواندن اوستا، خواندن کتب تاریخی و خواندن مطالب ملی گراها و باستان گراها مصادف است با همچنین فکری مثل تخت بودن زمین!

این حرف ها چه است متخصصش بیاید خدمت تان عرض کردیم بالاخره از همان موقعی که درسم از دبیرستان تمام شد وارد دانشگاه شدم در دانشگاه بودیم مطالعات و پژوهش هایمان ادامه داشت با چند تا مجموعه و مؤسسه و مرکزی که کارهای کلامی و تاریخی و تاریخ کلامی کار کردند کار کردیم. مقطع ارشد، منبع شناسی تاریخی را تدریس می کردیم بعضی از دانشجویان خود من، رشته شان تاریخ بود ارشد آمده بودند آنجا داشتیم منبع شناسی تاریخی کار می کردیم یک سری از درس ها که صوت هایش بود در فضای مجازی منتشر کردیم جلسات مختلف و مباحث این چنینی هم داشتیم. این ادعاها به درد الان نمی خورد حداقل به درد برنامه ما نمی خورد.

 استوری بعدی شان فقط مشتی نمونه خروار در بی سوادی این روضه خوان های مأمور، این که در پست اسلاید قبل می گوید کوروش، یهودی ها را به اورشلیم فرستاد که شرشان از بابل کنده بشود این که به ما روضه خوان بگویید من خودم قبل از این که شما بگویید به خودم روضه خوان گفتم افتخار من این است که بتوانم روضه برای ابا عبدالله (علیه السلام) بخوانم. ولی شما قرار نیست با روضه خوان بودن من مناظره کنید من نگفتم در هیئت بنشین و پای منبر روضه مناظره کنیم که شما روضه می گویید. قاطی کردن این ها را همدیگر به درد این که شما به مباحث ما پاسخ بدهید نمی خورد. ادامه اش بر اساس اطلاعاتی که داریم اکثریت و بخش حتی مهم تر یهودیان اصلاً‌ بابل را ترک نکردند چه شد؟ چه شد یهودی ها که در حصار و اسارت و بدبختی و بیچارگی بودند و دوست داشتند به سرزمین موعود بر گردند شما ادعا می کنید این چنین بود و کوروش این ها را آزاد کرد وقتی آزاد کرد چرا به سرزمین خودشان بر نگشتند؟ به آن ادعای تان هم اشکال وارد می شود. نمی خواهم زیاد به این مسئله اگر فرصتی شد در مباحث و مناظرات دقیق مطرح خواهیم کرد چون به بحث فتح بابل پرداختم. و در نتیجه بعدها که اورشلیم در قلمرو روم افتاد و بابل در قلمرو شاهنشاهی ایران هنوز بخش بزرگ و مهمی از یهودیان در بابل زندگی می کردند و کتاب های مقدس آن ها در بابلِ ایران نوشته شد.

تضادی ندارد با آن چه که عرض کردیم سند نشان دادیم نسبت به این که کوروش دستور داد یعنی یهودی ها را از بابل اخراج کرد سند هم از یک تاریخ نگار یهودی بود. با این حرف ها که آقای حسینی روضه خوان هست می آید این ها را می گوید راه به جای نمی برید بزرگواران. این افتخار ماست در دنیا و در آخرت هم روضه خوان بودن ان شاء الله افتخار ما باشد ولی برنامه تاریخ بدون روتوش محتوایش متفاوت است.

نفر بعدی آقای دکتر صفایی که از ایشان هم شناختی ندارم این اَکانت یک بزرگواری بودند یک مدت افتادند دنبال کسی بیاید به ما جواب بدهد خودشان هم با یک ادبیات خاصی با ما صحبت کردند یک درخواستی از آقای دکتر صفایی نامی کردند (یزدان صفایی) درود بر شما دکتر صفایی گرامی یک برنامه ای هست تحت عنوان تاریخ بدون روتوش که پخش ماهواره ای دارد و به نقد تاریخ ایران باستان می پردازد برای تان امکانش هست یک مناظره و گفتگو با او انجام داده و پاسخ شان را بدهید.

پاسخ آقای دکتر صفایی متأسفانه فرصت لازم را ندارم به ایشان هم می گفتید حسینی روضه خوان است حداقل می گفت ایشان روضه است با او مناظره نمی کنم. البته تنوع در نوع عدم اجابت شرکت در برنامه خودش جالب است. دیگر چه کسانی؟ جناب آقای دکتر شروین وکیلی، آقای شروین وکیلی اطلاعاتش از بسیاری از افراد مدعی دیگر بالاتر است اصلاً نمی شود این مسئله را انکار کرد ولی با هم اختلاف نظر داریم. اختلاف دیدگاه داریم ایشان فرمودند در شکل ارائه مطالب هم با همدیگر اختلاف نظر داریم به خاطر همین ایشان در برنامه تشریف نیاوردند. آقای فریدون راستی، یادتان هست کلیپ هایشان را پخش کردیم بعد جواب دادیم گفتیم این ها می خواستند به ما جواب بدهند ما هم کلیپ هایشان را پخش کردیم و نقد کردیم بعد در برنامه با ایشان تماس گرفتیم ایشان حاضر نشدند در برنامه تشریف بیاورند.

امروز وقتی اعلام کردیم امشب قسمت آخر فصل دوم است ایام محرم و صفر شروع می شود ویژه برنامه ها شروع می شود خود ما در هیئت ها برنامه داریم یک دوره ای فاصله بین فصل دوم و سوم هست ایشان من را از بِلاگ در آورده بود در مسیری که سمت قم داشتم می آمدم امروز به من پیام دادند (آقای فریدون راستی) گفتند من پاسخ شما را دادم گفتم سلام بر پیروان حق چون ایشان هم سلام نداده بود گفته بود به خشنودی اورمزد (اهورامزاد)

گفتم بهبه آقای راستی بِلاگ کرده بودی چه شد وقتی گفتم بیایید بحث رو در رو بکنیم گفتید مبلغ زرتشتی نیستید ولی الان برنامه یک طرفه در برنامه زنده منتظرتان بودیم حالا که به ماه محرم رسید و اعلام کردم فصل دوم تاریخ بدون روتوش تمام شده یک طرفه می خواهید جواب بدهید؟ چرا از بحث رو در رو می گریزید؟ ایشان گفتند نه من الان می خواهم بیایم جواب بدهم باید افراد را هدایت کرد من به ایشان گفتم امشب ویژه برنامه هست من حاضر هستم کل ویژه برنامه را به هم بزنم همین امشب بیایید با هم صحبت کنیم. مگر نمی گوییم نسبت به 3 تا سوال تان جواب دارم همین امشب تشریف بیاورید الان احتمالاً برنامه ما را دارند می بینند البته آنلاین نیستند. من کل برنامه های را که می خواستم انجام بدهم را کنار می گذارم شما بیایید گفتند نه من نمی آیم در جا شاید یک مطلبی را شما مطرح کنید نیاز به پژوهش عمیق داشته باشد باید بروم دوباره پژوهش کنم و بیایم گفتم فکر نمی کنم ادعای تان این باشد اثبات زمان و مکان و نبوت زرتشت این قدر سخت باشد.

گفتند نه من باید بعدش بروم عمیق تر مطالعه کنم به ایشان گفتم خیلی خب 2 جلسه مناظره می گذاریم یک جلسه بیایید با هم بحث بکنیم برای این که بتوانید عمیق تر مطالعه کنید فاصله بین مناظره اول و دوم زمان است شما بروید مطالعه کنید بیایید به ما جواب بدهید. باز ایشان گفت نه رو در رو بحث نمی کنم ما هم گفتیم باشد بیشتر از این نمی خواهیم اذیت تان بکنیم.

شخص دیگری در فضای مجازی فعال بود گفت ما می آییم بحث و گفتگو می کنیم باز ایشان را نمی شناسم نمی دانم چه کسی هست ولی پیام شان این چنین بود ما کامنتی را گذاشتیم ایشان نوشتند (آقای میلاد ارشام) اولاً سلام ثانیاً به من بی سر و پا گفتید چون ایشان بی و سر پا گفته بودند این گفتار نیک تان است و غیر از این باشد عجیب می شود ثالثاً فرمودید بحث می کنید چهارشنبه شب در برنامه تاریخ بدون روتوش منتظر شما هستم گفتم بحث می کنیم. ایشان به مناظره گرفت دعوت جناب سید محمد حسینی مجری برنامه تاریخ بدون روتوش که بودجه برای مقابله با وهابیت می گیرد اما تمام انرژی اش را برای امید دانا گذاشته برای مناظره با من، مناظره خواهم کرد خیلی خب مناظره خواهید کرد شما کجا بودید چرا نیامدید؟ صفحه تان را چرا بستید؟ یک مسئله ای را مطرح کردید حداقل پای حرف خودتان می ایستادید این هم تا این جا، دیگر چه اتفاقی افتاد پاسخی نسبت به 3 تا سوال عملاً‌ داده نشد.

از طرف برخی عکس العمل وجود داشت ولی پاسخی نسبت به 3 تا سوال ما داده نشد. کس دیگری که آمد به برنامه ما پرداخت آقای امید دانا بود آقای امید دانا قبلاً گفته بود که حسینی در مورد یک موضوعی گفته بود از موبد نیکنام ما تعالیم زرتشتی را بهتر بلد است و با تعالیم زرتشتی آشنایی دارد کلیپش را هم برای تان پخش کرده بودیم و گفته بود حسینی آدم مؤدبی است. بیننده ها گفتند بحث بکنید ما گفتیم خدمت شان هستیم اگر خواستند در پاسخ به بیننده ها خود ایشان شروع کرد نسبت به برنامه ما حرف زدن نه حرف های علمی توهین کردن، جسارت کردن گفتیم خیلی خب شما می گویید که ما کار بدی داریم می کنیم و دروغ می گوییم در برنامه تشریف بیاورید با همدیگر بحث بکنیم گفت نه من برنامه نمی آیم شما اصلاً‌ در این حدی نیستید که من بخواهم در برنامه بیایم.

بعد 30- 40 تا برنامه داشتند یا مستقیم در مورد ما برنامه گذاشتند ولی پاسخ علمی ندادند فقط فحاشی کردند و یا این که در خلال برنامه شان پرداختند مجبور شدند کلاپ هاوس برنامه بروند در توئیتر شروع کردند علیه ما فعالیت کردن در تلگرام فعالیت بکنند در کانال یوتیوپ شان فعالیت بکنند جاهای مختلف، هر جایی فعالیت بکنند به جز در برنامه تاریخ بدون روتوش، چرا؟ چون این جا، جایی نیست یک طرفه بخواهید حرف بزنید این جا استدلالی اگر مطرح بکنید ما نقد می کنیم.

یک برنامه هم اخیراً رفت فقط شنیدم البته بخش های از برنامه را دیدم ولی نرسیدم برنامه اش را کامل نگاه بکنم کاملش را هم ان شاء‌ الله می بینم گفتند که فحش نگاری کرده یعنی یک برنامه کامل در مورد من فقط فحاشی کرده گفته که چرا حسینی، اسب داریوش گفته؟ اسب داریوش واقعاً جزو مقدسات تان بود بیایید بگویید مگر در مورد اسب داریوش چه گفتم؟ تنها قضیه و تنها مسئله ای که در مورد مسئله اسب داریوش در تاریخ آمده بود آن را گفتیم. بعد تازه خود آقای امید دانا گفت بروید این داستان را در مورد قضیه داریوش بخوانید که به چه شکل بود تا این که داستان جالب را متوجه بشوید علیه جمهوریت است و چه است؟ ما آمدیم در برنامه مان یک گزارش تاریخی راجع به انتخاب داریوش به عنوان پادشاه آوردیم گفتیم قضیه اسبش این چنین بود تنها داستانی که ما راجع به اسبش دیده بودیم همان است.

گفتند چرا به اسب داریوش توهین کردید؟ به مقدسات ما توهین می کنید؟ خود داریوش برای تان مقدس بود که اسب داریوش برای تان مقدس بشود؟ قبلش شما راجع به اسب امیر المؤمنین حرفی نزده بودید؟ بعد امیر المؤمنین را با تعبیر (آن بابا) یاد نکرده بودید؟ چه کار دارید می کنید؟ بابا این بهانه ها چه است؟ توهین به چه؟ اولاً باید حیطه مقدسات شما مشخص بشود. هر موجودی را ما بخواهیم دست بگذاریم می گویید نه این چون در تاریخ آمده بود مقدس است اصلاً در موردش حرف نزنید باید مشخص بشود (خدا شاهد است این را با کنایه نمی گویم) واقعاً اگر یک جایی اسب داریوش جزء مقدسات زرتشتی ها باشد من رفتارم را در مورد اسب داریوش هم تغییر می دهم کما این که گاو مقدسی در آیین زرتشت هست راجع به گاو چه بگویم؟ مطالبی را مطرح کردند نسبت به آن گاو که از اوستا بوده از کتب خود ملی گراها بوده است یا از زرتشتی ها بوده. یک مقداری شرایط را نگاه بکنید متوجه می شوید که این ها برای تان راهگشا نیست این از آقای امید دانا که خیلی فحاشی کردند منتظر باشید مهمان ویژه هم خواهیم داشت.

یک شخصی را آوردند که گفت من نه تاریخ را بلد هستم نه تاریخ دان هستم نه زرتشتی هستم نه چه هستم مدام گفت من چه ها نیستم یعنی ما الان نمی دانم واقعاً ایشان چه کسی است؟ شخصی به اسم رامیار آوردند یوتیویپ دارد برنامه های یوتیوپی می سازد یک سری رفتارها و حرکاتی دارد. کلیپی از او پخش کردیم که رقص گردن انجام می داد به هر حال سوتی عجیبی راجع به کتاب شهید مطهری داده بودند وقتی ما گفتیم شروع کردن رقص گردن انجام در کلیپ شان انجام دادند که ما پخش نکنیم ما همان کلیپ را هم پخش کردیم. گفته بودند فلان کتاب برای شهید مطهری است و نبود هنوز هم نمی داند از زیر آن برنامه چطوری بیرون بیایند چون یک برنامه راجع به آن ساختند و گفتند در مورد این کتاب ادامه می دهیم ما گفتیم اصلاً اشتباه گرفتید این کتاب مال شهید مطهری نیست که داریه به ما از او جواب می دهید.

باز لازم بشود من تا دیروز نگاه کردم چیزی حدود 120 کیت از دروغ ها، تحریف ها و متن های که می خواند و تغییر می دهد اصلاً یک عبارتی از متن که معنا را تغییر داده رد می کند از همین آقا داریم که چند تایش را پخش کردیم همان جا در مورد تاریخ یونان و مسائلی که گفته بود دیدید چه کار کرده بود؟ در مورد کتاب شهید مطهری دیدید. در مورد جنگی که فردوسی در شاهنامه آورد دیدید که ما چقدر اسکن نشان دادیم این نبرد، نبرد دینی بوده است. گفت نه کجا گفتند چه کسی گفته اصلاً نبرد دینی نبود دارید دروغ می گویید ما آمدیم جواب دادیم ولی یوتیوپر است شروع می کند برنامه رفتن، برنامه سازی می کند از یوتیوپ هم یک درآمدی به دست می آورد. این هم خارج از ایران است ایشان در آلمان است آقای امید دانا در سواحل قناری است بعد از این که فحاشی کردند جسارت کردند و مرگ فرستادند در سال 88 فتنه ای که به پا کرد بودند آن جا رفتند بعد با اپوزیسیون همکاری کردند (به وقتش توضیح می دهیم منتظر باشید).

آن جا با یک سری گروه ها رفتند دیدند اپوزیسیون جواب نمی دهد چه کار کنیم؟ بیاییم این جا در قالب ملی مذهبی شروع به فعالیت کنیم بگوییم ما دیگر توهین نمی کنیم ولی قبلاً هم توهین نکرده بودیم چون این ادعا را کرده بودند. اخیراً گفتند توهین نبوده واقعیت های تاریخی بود گفتیم نسبت به آقا امام حسین (علیه السلام) آن حرف های که زده بودند. بعد حسینی که آمد تاریخ بدون روتوش را می گوید حربه این ها در استحاله کردن فکر جوانان انقلابی و مذهبی را دارد می گیرد چه شد؟ دو گانه ملی مذهبی دارید درست می کنید، شروع کردند دو گانه ملی مذهبی را مطرح کردن ما گفتیم شما اسمش را هر چه که دوست دارید بگذارید نسبت به سوالات ما پاسخ بدهید. دو گانه ملی مذهبی کجا بود؟ ما داریم اعتقادات اسلامی را در برنامه های مطرح می کنیم این جا هم داریم تاریخ بدون روتوش را می گوییم.

واقعاً اگر واقعیت تاریخی گفته بشود بین تفکرات ملی و تفکرات مذهبی اختلاف ایجاد می شود؟ واقعاً این است آقا مگر در خطبه های نماز جمعه شان راجع به کوروش حرف نزدند گفتند جز لعن و نفرین افراد هوشیار در تاریخ چیزی برایش باقی نمانده؟ آقا نمی دانستند؟ شهید مطهری در مورد آینده انقلاب اسلامی نمی دانستند و تذکرهای که دارند می دهند گفتند کوروش، خائن بود (شهید مطهری گفته)

آقای رامیار با یک تعبیر خیلی زشتی آمدند گفتند حسینی می ترسد این تعبیر را بگوید گفتم من این تعبیر را نمی گویم دارم از شهید مطهری نقل می کنم. گفتند تو ترسیدی، جرأت داری بگویی کوروش خائن بوده در مورد زرتشت اش هم داریم صحبت می کنیم این جا حرف هایمان را می زنیم می گوییم عقیده مان چه است؟ تعبیر، تعبیر شهید مطهری است من خودم از تعبیر کوروش خائن بود استفاده نمی کنم مطالبی را به شما مستند نشان می دهم که در آن مستند مطلب ولو خیانت کردن در آن آمده باشد عرض کردم تعبیر را گفتم.

مسئله بعدی این که آقای رامیار گفت ما برنامه می خواهیم برویم چند وقت پیش یک لایوی داشتیم که بعید می دانم تا آخر عمرشان این آقایان باستان گرا و در رأس شان آقای رامیار تا آخر عمرشان لایو را فراموش کنند. لایو من شب عید غدیر بود گفتم عزیزان اهل سنت اگر در لایو تشریف بیاورند 3 تا سوال عزیزان اهل بپرسند 1 سوال من از آن ها می پرسم با همدیگر گفتگو بکنیم کسی نیامد یک دفعه دیدیم یک نفر به نام ارشام آستیاگ کامنت گذاشت. گفتیم در لایو بیا اسمش که رامیار نبود برنامه اش هم مهر آیینه اسمش نبود با یک پیج بسته ای بود (در اینستاگرام صفحه بسته) بالا آمد تصویر هم نداد. یک مقدار صدایش را گوش دادم گفتم به احتمال زیاد این رامیار هست لحن و گفتار و لهجه خاصی دارد. از او پرسیدم دیدم نمی خواهد بروز بدهد ولی آخرش مجبور شد بگوید بله من هستم (بعد از این که در کامنت ها نوشتم) آن جا یک بحثی شد البته این بحث به درد فضای مجازی می خورد در سطح همان یوتیوبیرها و افرادی بود که در آن فضا صرفاً دارند ادعا می کنند و بحث ملی گرایی را مطرح می کنند.

آن جا ما یکی دو تا سوال جلوی شان گذاشتیم ایشان گفت نه شما آستیاگ و انشان را با همدیگر اشتباه گرفتید چرا؟ چون در خلال برنامه چند تا دو گانه را مطرح کرده بودم خدمت تان عرض کردم گفتم بعضی از دو گانه ها در تاریخ ایران بوده برخی از آقایان دوست ندارند این ها را بگویند مثل این که زرتشتی ها با آریایی ها جنگیدند در موردش برنامه مفصل گذاشتند مثل چه؟ مثل درگیری کوروش از پارس با آستیاگ در ماد. یا درگیری خلع انشان توسط تیره مقابل، پارت را ماد گفتند، 10 بار در این برنامه تیره ها را نشان دادم و گفتم این ها پارتی ها هستند این ها داریوشی ها هستند این ها کوروشی ها هستند و در کجا زندگی می کردند بعد شاهکاری که ایشان داشت این بود که در برنامه اش برای این که بخواهد بگوید حسینی این دو تا را اشتباه گرفته ما کتاب را باز کردیم تاریخ هرودت و ماد را می خوانیم (آستیاگ) یک ایرادی بگیرید که مخاطب باور کند.

آقای کیا در گوشم دارد می گوید که الان آقای رامیار می گفت در گوش حسینی به او مطلب می رساند. آقای کیا کارگردان عزیز می گوید 20 بار خود من روی مطلب زوم کردم من یک جا پارت را ماد گفتم حقیقتاً این قدر دست تان خالی است 10 بار که خلافش را این جا گفته بودم خیلی واضح و مسلم و بدیهی است، برنامه ساختند این آستیاگ و انشان را اشتباه گرفته خلع انشان را در پارت آوردم نشان دادم قضیه آستیاگ از تاریخ هرودوت آوردیم به شما نشان دادیم.

بعد می گویید چه می گویید؟ چطور متوجه نیستید این دو گانه ها چطوری است به قول خودشان می گفتند یک سری افراد هستند خیلی با سواد هستند دارند به من مطلب می رسانند محتواهای برنامه من را می رسانند. من آن ها را کلیپ گرفتم که چه افتضاحات علمی در همان برنامه تان دارید منتها به چه عنوان الان بیایم جواب بدهم؟ کلیپ هایتان را داریم به وقتش بهانه اش را پیدا بکنیم پخش می کنیم. ولی به چه عنوان؟ الان مثلاً شخص رامیار که هست؟ یوتیوبیر

آقای حسینی خسته نباشید یک آدم یوتیوبیری آمده جوابش را دادی واقعاً کسی این حرف را بزند باید به او چه بگویم؟ آقای رامیار حرف های دیگری زده بود در لایو آمد من به او گفتم انشان کجا است؟ نمی داند وقتی پژوهش تاریخی نداشته وقتی کار نکرده به قول خودش محتوایش را دیگران به او می دهند وقتی در لایو می آید گیر می کند. گفت انشان کجاست؟ همان جا بوده این پاسخ علمی شد. ایرانویچ کجاست؟ همان جا که بوده مناطق تاریخی را از هر کسی بپرسی بعد گفتم پارت ها کجا بودند؟ نمی دانست پارت ها کجا بودند؟ در برنامه شان پارت ها را در حاشیه خلیج فارس، جنوب ایران نشان داده بود انشانیان کجا می شوند؟ منطقه پارس ها کجا می شود؟ بحث یکی دانستن یا ندانستن شان، قوم دانستن، منطقه دانستن شان جدا هست کنارش آورد در نقشه نشان داد. در لایو از او پرسیدم مادها کجا می شوند؟ نمی دانست با موس نشان داد در بابل و شبه جزیره رفت. این کلیپ را از او داریم این هم از وضعیت این ها بعد آمده با آن استدلال می خواهد ما را متهم بکند که شما انشان و آستیاگ را با همدیگر اشتباه گرفتید دو سه تا درگیری مختلف است ما در برنامه مان چند تا درگیری گفتیم بله پارت نیست ماد است 10 بار در برنامه گفتم.

 بعد از این لایو، در لایو قول دادند گفتم کامل این لایو را شما در یوتیوپ تان می گذارید ایشان گفتند بله می گذاریم البته با یک تردیدی گفت ولی قول داد بگذارد هنوز که هنوز است نگذاشتند (دوستان اگر گذاشتند به من بگویند ولی ظاهراً ایشان در یوتیوپ شان کامل لایو را نگذاشتند) برای من پیام فرستادند گفتند در کانال تلگرام شان گذاشتند بعد یک مدت، کامنت ها خیلی منفی بود دوباره برش داشت مجبور هستید بگذارید قول دادید کلی روز گذشته از طرفی نمی توانید بگویید لایو را نداریم به خاطر این که آقای امید دانا در برنامه ای که خودتان رفتید گفت همان صبح برای من لایو را فرستادی من دیدم دیگر نمی توانید بگویید لایو را نداریم ما هم لایو را داریم. دوستان مان چند ساعت بعدش در یکی از کانال های یوتیوپ به اسم نقد زرتشت یکی از عزیزانی است که با ما در ارتباط است ایشان بار گزاری کرده بود.

البته 40 دقیقه بعد ضبط کرد و بار گزاری کرد کاملش را دوستان گفتند سریع بگذارید شما باید بگذارید قول دادید چه بهانه و ترسی؟ اولین قسمتی که رامیار علیه ما خواست نقد برود بدون این که من ببینم و بدانم برنامه اش چه است استوری کردم لینک برنامه اش را دادم مردم بروید ببینید چه پاسخی می خواهد به ما بدهد؟ به کار خودمان مطمئن هستیم می دانیم چه کار کردیم؟ می دانیم داریم چه کار می کنیم؟ و می دانیم شما کاری نمی توانید بکنید. بیش تر از این هم حاضر هستیم می خواهید چند بار اسم تان را بیاورم؟ کانال مهر آیین در یوتیوپ بروید ببینید در تلگرام کانال دارند بروید ببینید (دیگر چه بگویم) امید دانا کانال رو دست، آقای امید دانا بود که اسم من را نمی آورد می گفت اسمش را نمی آورم و ... ما بحثی نداریم بروند ببینند مثلاً چه کشف علمی کردید و چه پاسخی توانستید نسبت به سوالات ما بدهید یک برنامه راجع به زمان زرتشت رفته بود همین آقای امید دانا من دادم دوستان گوش دادند گفتم به من بگویید این گفت زرتشت چه زمانی بود؟ گفتند واقعاً نمی گوید چه زمانی بود؟ فقط دارد کتاب ورق می زند و هیچ نتیجه گیری ندارد. اگر نتیجه گیری کرد به ما بگویید چون ما با کلیپش کار داریم نتوانستیم یک کلیپ به این آرشیوی که داریم اضافه بکنیم. (این ها یک روزی احتمالاً به کار می آید).

 مسئله بعدی ایشان بعد از آن لایو یک برنامه گذاشت برنامه را تکه تکه پِلی کردم دیدم ولی کاملش را نگاه نکردم چند بخشش را فقط دیدم فقط داشت فحاشی می کرد. هیچ پاسخی نداد خیالم راحت شد مثل برنامه قبلش است و اصلاً مخاطب خودش را اگر مخاطب هوشمندی باشد هوشیار باشد می فهمد چه شده؟ کاملش را پخش کنید چرا کاملش را پخش نمی کنید؟ اگر معذوریتی دارید بگویید به دلیل این معذوریت کامل لایو را منتشر نمی کنیم شاید واقعاً معذوریتی داشته باشید آن لایو، آن طور که دوست داشتید از آب در نیامد ولی صادقانه بیایید بگویید ما می پذیریم.

 بعدش آقای امید دانا خودش آمده برنامه رفت یک برنامه ای که صِفر تا صد فحش داد گفت حسینی به اسب داریوش اهانت کرد اسب داریوش را تو گفتی این اسب داریوش جزء مقدسات است؟ واقعاً برای من سوال پیش آمد اگر جزو مقدسات است بیایید اعلام بکنید همان بلایی که سر اسب آوردند از لحاظ جنسی تحریکش کردند را ما نگوییم ولی خودت آقای امید دانا گفتی بروید البته آن جا به جای داریوش،‌ کوروش گفتی اشتباه لفظی است پیش می آید چند بار به جای داریوش، کوروش گفتی من هم به جای اسب داریوش چند بار اسب کوروش گفتم. اشتباه لفظی است پیش می آید. بروید نگاه بکنید مگر خودتان توصیه نکردید بروید آن داستان را بخوانید در آن داستان در مورد اسب داریوش آمده چه کارش کنیم؟

مسئله بعدی پاسخی ندادند یک جا ابعاد هخامنشیان را می گویم از جنوب آفریقا تا منطقه شرق را می خواهم بگویم می گوید نه شمال آفریقا هست. عرض کردیم مصر پایین تر بود نقشه های مرسومی که راجع به هخامنشیان است ظاهراً نقشه اساسی اگر ما بخواهیم بکشیم و ترسیم بکنیم موقعی که مرزبندی ها این طوری مشخص نبوده ولی اگر بخواهیم ترسیم بکنیم پایین تر از مصر می آید (حمله می کنند) در جاهای دیگر در مورد این توضیح دادم اشتباه از من نبود شما بودید که پارت ها و شمال و جنوب را بر عکس معرفی کردید و اشتباه لفظی تان نبود چون نقشه نشان دادید کلیپ هایش را داریم و پخش می کنیم اگر لازم باشد به مناسبتش در اختیار دوستان قرار می دهیم.

بعد گفتند حسینی چرا متن آقای شروین وکیلی در مورد شاهان هخامنشی را نشان نداد؟ اسکنش را نشان دادم، آقای شروین وکیلی گفته هخامنش، شاه نبود این ها در قضیه شاه نبودن هخامنش بد جوری گیر کردند چون ما در سر سلسله هخامنشیان بحث شاه نبودن هخامنش را مطرح کردیم آقای شروین وکیلی گفت هخامنش را داریوش، شاه ندانسته اسکنش را نشان دادیم بالاخره در آرشیو برنامه مان هست گفتند نه چرا آن را نشان ندادی؟

این که پدر داریوش را شاه بگیریم یا نگیریم باز محل اختلاف می شود گفتیم این عددی که داریوش دارد می آورد جور در نمی آید این نسَب 9 تا را ما بخواهیم بگیریم بحث ادعای داریوش است جور در نمی آید. آن را به شما نشان دادیم بعد گفتیم هخامنش، دلیل شاه بودنش چه است؟ چون خودشان گفته بودند اگر کسی قرار شاه بشود (کلیپش را داریم) باید سند داشته باشد گفتیم سندتان کجا است؟ گفت همین که به این ها هخامنشی می گویند یعنی هخامنش شاه بود. گفتی به بنی عباس، بنی عباس می گویند خود عباس شاه بود؟ به سلسله بنی امیه، بنی امیه می گویند امیه خلیفه بود؟ نبود بعد گفتند نه این ها شاه بودند و آن ها خلیفه بودند دیگر بدتر این ها جایگزین و جانشین می خواهند بشوند (خودشان متوجه نشدند) یعنی کسانی مثل آقای شروین وکیلی اسم هخامنشیان را می آورند ولی می گویند داریوش، هخامنش را شاه محسوب نکرده است ایشان نفهمیده که اسم هخامنشیان به هخامنش بر می گردد. در این مباحث و موضوعات خود زنی دارید می کنید هر کاری بکنید این جواب 3 تا سوال ما نیست 3 تا سوال اساسی در مورد زرتشت در این برنامه مطرح کردیم.

 خدا را شکر توانستم همه این ها را تیتر وار خدمت تان عرض بکنم کلی کلیپ داشتیم و داریم هنوز برنامه اش در سیستم من باز است در سیستم کلیپ های بود که قصدم این بود در یک فرصت مناسبی بیایم از ایشان نشان بدهم ولی تیترهای اصلی اش را خدمت تان گفتم. حتی توهین هایش، رفتار عجیب و غریبی که داشت بیایم نشان بدهم ولی اشکالی ندارد 55 دقیقه کلیپ یک قسمت دارم جلوتر که برویم خود من نشستم برنامه دیدم کات زدم، خوشحال بشوند بزرگوارانی که پی گیر مباحث هستند ایشان تأکید داشت حسینی برنامه من را نشسته مو به مو دیده که صدای من را شناخته شما اگر از این کلیپ ناراحت شدی من شناختمت دیگر به این قضیه ربطش نده من آدمی نیستم بیایم یک ادعایی بکنم. بله واقعاً بعضی وقت ها فرصت نمی کنم آن 2 ساعت برنامه شما در لایو را فقط جلو زدم و از دوستان پرسیدم گفتم ببینید چه گفته؟ حقیقتاً فرصت نداشتم که ببینم وگرنه ببینم بد نیست می آیم از شما کلیپ پخش می کنم استدلال هایتان را می بینیم در چه سطحی است این هم مهر آیین بروید برنامه شان را نگاه بکنید ببیند جواب ما را چه می دهند؟ نسبت به کاری که داریم انجام می دهیم مطمئن هستیم و نسبت به سوالات ما جواب ندارید.

(اتاق فرمان با آن مهمان ویژه مان لطفاً تماس بگیرید وصل شد به من خبر بدهید) از همه مهم تر چند هفته قبل گفتم بحث داریوش را دارم مطرح می کنم آن 3 تا سوال در مورد زرتشت سر جای خودش، این جنایت های که (اسمش را باید جنایت بگذاریم) این همه آدم ایرانی داریوش کشت اسمش را چه می گذارید؟ می خواهید چه بگویید؟ می خواهید بگویید مبارزه با فرصت طلبان، مبارزه با چه می خواهید بگویید؟ این همه آدم کشت خودش دارد می گوید من این همه آدم کشتم تازه نمی توانم واقعیتش را بگویم چه است و ابعادش چقدر بیشتر است. نمی توانم همه ابعاد این کشتار را به شما بگویم چون باورتان نمی شود ما آمدیم در مورد آن بحث کردیم گفتیم گفتند چهار میل هم کرده از خود شما کلیپ داریم که داریوش چهار میل می کرده، مردم ایران را چهار میل می کرد چرا جواب ندادید؟ چند هفته مگر به شما فرصت ندادیم؟ چند هفته فرصت دادیم گفتیم صغیر و کبیری که فکر می کنند می توانند پاسخ بدهند بیایند نسبت به این پاسخ بدهند چرا جواب ندادید؟ قسمت آخر برنامه در فصل دوم، باید استوری بگذارید مطلب بگذارید به من پیام دادند می خواهید جواب بدهید؟

باز همان موقع با این فرصت چند ساعتی که بود گفتیم بیایید ما اصلاً‌ روال برنامه را عوض می کنیم بیایید رو در رو با همدیگر صحبت بکنیم مسائل در این جا مطرح شده شما نیامدید و این، ماند اصلاً حسینی را اگر شما بزنید بکشید از این بالاتر که نیست با آرشیوی که ما داریم پخش می کنیم با آرشیو برنامه ما چه کار می کنید؟ ما تازه با انتشار فراوانش در فضای مجازی اصلاً کلیپ نزدیم دوستان و عزیزان دارند تلاش می کنند خود ما گاهی کلیپ از برنامه می زنیم هنوز به آن جا نرسیدیم که وقت و تمرکزمان را بخواهیم روی این مسئله بگذاریم.

یک چیز دیگری به شما بگویم کتاب ها در راه است خیال نکنید که برنامه ما از اول فصل 1 شروع شد دیگر برنامه ما تمام شد تازه برنامه ما شروع شده فصل 3 داریم. ما امشب در خدمت یک میهمان ویژه خواهیم بود برای موضوعاتی که در برنامه ها مطرح کردیم آن جنبه از موضوعاتی که در مورد بحث مدعیان ملی گرایی بود و به صورت ویژه در مورد آقای امید دانا؛ ما خدمت کسی هستیم که جزء قدیمی ترین افرادی است که ایشان با آقای امید دانا برنامه سازی مشترک داشتند. و جزء افرادی است که با آقای امید دانا در ارتباط بوده و آقای امید دانا حتی مکالمه تلفنی شان را در کانالش گذاشته بود و به آن استناد کرده بود که دیگران دروغ می گویند این هم مکالمه تلفنی ما. و جزء افرادی است که همین الان در کانال آقای امید دانا جستجو بزنید در آرشیوشان برنامه شان را می بینید البته آقای امید دانا مدعی بود که خود من به ایشان برنامه سازی را یاد دادم.

امشب می خواهیم یک گفتگو داشته باشیم با سرکار خانم پروین زمانی و در مورد این شخص، در مورد کاری که دارد انجام می دهد در مورد جریانی که مدعی است دارد پیش می برد با شما صحبت و گفتگو بکنیم قبل از این، این را خدمت تان بگویم سرکار پروین زمانی قبلاً با ما در ارتباط بودند قبلاً صحبت کردیم و کلیپ هایی را، مطالبی را، صوت هایی را از آقای شخص امید دانا از دیگران و از دوستان شان برای ما فرستادند که برخی از این ها حقیقتاً‌ قابل انتشار نیست. اصلا اخلاقاً قابل انتشار نیست چه برسد به بحث عرفی، اخلاقاً خیلی فاجعه است به من می گفتند این کلیپ را ببین و حقیقتاً نمی شد کلیپ را دید، گفتم خانم پروین زمانی نمی توانم بعد خانم پروین زمانی یک سری اسنادی که لازم بود از حرف های ایشان برای من ارسال کردند ما دیدیم یک مدت به شما نگفتیم و البته این را هم بگویم واقعاً فقط خانم پروین زمانی نبود افراد دیگری هم بودند و هستند.

من نمی خواهم ایجاد مشکل بشود برای خانم پروین زمانی هم نمی خواستم ایجاد مشکل بشود تا الان که خودشان فرمودند حاضر هستند در برنامه بیایند و در مورد قضیه این آقا صحبت بکنند به عنوان افرادی که قبلاً‌ همکار بودند و با هم برنامه سازی داشتند شاید هم الان آقای امید دانا فکرش را هم نکند که ایشان در برنامه تاریخ بدون روتوش قرار است بیاید و صحبت بکند. جلساتی با همدیگر داشتیم مکالماتی را با همدیگر داشتیم تلفنی صحبت کردیم این بزرگوار اطلاعاتی را در اختیار ما قرار دادند بخشی از آن اطلاعاتی که ایشان به ما گفتند قابلیت انتشار ندارد، چون برای خود ایشان ایجاد مشکل می کند ولی بخشی دیگر از مباحث و موضوعات و تحلیل ها را ایشان ان شاء الله در این ویژه برنامه خواهند فرمود. برای برنامه مان زمان گرفتیم دست مان باز است تا ساعت 22 و 30 دقیقه لزوماً برنامه ما نیاز نیست به اتمام برسد یک مقدار بعدش هم می توانیم برنامه را ادامه بدهیم که بیشتر بتوانیم از ایشان هم استفاده بکنیم ان شاء‌ الله.

(اتاق فرمان فرمودند دو سه دقیقه دیگر ارتباط ما با ایشان وصل می شود) یک مقدار دوست داریم در این مورد روشنگری بشود، ببینید بعد از این که آقای امید دانا به برنامه ما پرداختند ما این ها را گفتیم قسمت آخر برنامه هست می خواهیم سراغ مباحث محرم و صفر برویم بعدش دوباره بر گردیم نمی دانم بعد از این برنامه قرار است چه اتفاقاتی رقم بخورد چه کار می خواهند بکنند ولی هر کاری انجام بدهند نشان دهنده ضعف شان است. رو در رو وقتی ما برنامه زنده داشتیم این ها کنار رفته بودند و حرف و ادعای شان در همین حد بود، می خواهید برویم بینیم چه اتفاقی افتاد ما کمتر از 5 دقیقه راجع به آقای امید دانا صحبت کردیم ایشان گفت نه آن حرف های که زدم در مورد این که قصدم چه هست قبل از این بود که تغییر دیدگاه و رویکرد بدهم. نه برای بعدش هم هست واقعاً نتوانستم بپذیرم و به خودم بقبولانم که برخی از توهین های اخیر ایشان نسبت به امیر المؤمنین و حضرت زهرا (سلام الله علیها) را به شما نشان بدهم. (واقعاً نتوانستم) خانم پروین زمانی سلام علیکم.

سرکار خانم زمانی بزرگوار الان در استودیو و روی آنتن هستید عرض سلام دارم خدمت شما

خانم پروین زمانی:

ما قرار بود سر ساعت 10 شروع کنیم

استاد حسینی:

خانم زمانی خواستم فرصت بیشتری داشته باشیم از آن طرف هم چون شما فرمودید نیاز هست که مطالب را تحلیلی تر برای مخاطبین ارائه بدهید. من مجدد عرض سلام دارم خدمت شما، صدای شما روی آنتن هم خوب دارد پخش می شود و ان شاء الله که موفق و مؤید باشید. قبلش یک توضیحی راجع به شما برای مخاطبین مان دادم و در مورد کاری که قبلاً‌ انجام داده بودید و یک اشاره ای هم به بحث امید دانا داشتید. یک دغدغه ای را شما بزرگواری کردید و مطرح کردید من قبل از آن می خواهم با بیننده هایمان یک صحبت بکنید از طرف بیننده هایمان هم عرض سلام دارم خدمت شما ان شاء‌ الله به بحث اصلی مان ورود پیدا کنیم.

خانم پروین زمانی:

من هم خدمت بینندگان شما، شبکه تان سلام و عرض ادب و احترام دارم با سپاس از این که خواستید مصاحبه کنید به پیشنهاد شما بود چیزی را که می خواهم صحبت را با آن شروع کنم این است که دغدغه من، یک شخص بخصوصی نیست. دغدغه و نگرانی من آن تفکر بخصوص هست که بر اثر گذشت زمان دارد جا می افتد به زیبایی در جامعه بویژه در نسل جوان همان های که قشر خاکستری می گوییم دارد تأثیر خودش را می گذارد. روی سخن من با آن تفکر است امیدوارم که در این جا بتوانم یک نکاتی را مطرح کنم و بینندگان آگاه بشوند و بدانند که یک کسانی خیلی زیرکانه از طریق یک میکروفون و یک دوربین می نشینند و برای اذهان عمومی خط مشی تعیین می کنند و تفکر انحرافی پدید می آورند، آشوب اغتشاش سیاسی، اغتشاش امنیتی یعنی اغتشاش سیاسی و آشوب فکری و تفکر انحرافی همه اش منجر می شود به... (قطع شد)

استاد حسینی:

اطاق فرمان با ایشان مجددا تماس بگیرید. توضیحاتی که ایشان می خواهند بدهند با توجه به آن تجربیات و همکاری در برنامه سازی با آقای امید دانا هست شناختی که از ایشان دارند ارتباطی که با ایشان داشتند و ما می خواهیم آزادانه توضیح بدهند ما با سرکار خانم پروین زمانی در ابعاد مختلفی اختلاف نظر داریم قرص و محکم داریم خدمت تان می گوییم با ایشان بحث و گفتگو کردیم و گفتگو هم خواهیم کرد. این دلالت بر این ندارد که ما هر دو دقیقاً هم فکر هستیم و از یک زاویه داریم به مسائل نگاه می کنیم ولی احساس کردم ایشان دغدغه های را دارند و دغدغه ها، دغدغه های صحیحی در مورد این مسئله است به خاطر همین ما گفتیم در این برنامه خدمت شان باشیم می دانیم به این سادگی نمی پذیریم با بزرگواری بخواهیم گفتگو بخصوص این چنینی داشته باشیم.

خود خانم پروین زمانی هم نسبت به این موضوع واقف هستند اما به هر حال از ایشان دعوت کردیم در این برنامه تشریف بیاورند برای مخاطبین، روشنگری کنند و مطالب ایشان هم ان شاء الله در فضای مجازی هم علاوه بر این برنامه که بیننده ها به صورت زنده می بینند از طریق هات بِرک یا از طریق سایت شبکه و فضای مجازی باز به صورت آرشیوی در فضای مجازی صحبت ها و نکات شان بارگزاری خواهد شد خدمت تان هستیم خانم زمانی

خانم پروین زمانی:

نمی دانم چرا قطع شد از طرف شما بود چه بود؟

استاد حسینی:

نه، به نظرم مشکل خط بود.

خانم پروین زمانی:

این که خط مستقیم است.

استاد حسینی:

بعضی موقع خط مستقیم هم این مشکلات را دارد چه برسد اگر اینترنتی باشد که سخت تر می شود.

خانم پروین زمانی:

من در ضمن برگشت صدا هم دارم ان شاء الله که بتوانند برگشت صدا را بگیرند. داشتم می گفتم آن چیزی که مهم است روی سخن من با یک شخص بخصوصی نیست که برنامه ساز است. امروزِ روز شبکه ها و میدیا می توانند روی افکار عمومی خیلی تأثیر گذار باشند و می توانند خط بدهند. خط سیاسی، اجتماعی، امنیتی، فرهنگی هر چیزی را که بخواهند، الان هم خیلی آسان شده کسانی مثل خود من جلوی یک دوربین می نشینیم یک میکروفون هم می گیریم و صحبت می کنیم. اگر این صحبت ها در راستای منافع ملی باشد در راستای جنگ با این شیطان... (قطع شد)

استاد حسینی:

دوباره که قطع شد، آها پس اتاق فرمان به ایشان بفرمایید که از طرف خودشان دارد قطع می شود مشکلات امروز ما برای برنامه به این جا کشید اشکال ندارد محتوا را تقدیم حضورتان می کنیم. پس یک میان برنامه برویم

 (میان برنامه)

استاد حسینی:

 عرض سلام مجدد خدمت شما مخاطبین عزیز و گرامی، ما خدمت خانم زمانی هستیم 2 بار در ارتباط تلفنی مشکل پیش آمد امیدوارم الان دیگر مشکل پیش نیاد بتوانیم مطالب شان را بشنویم و در خدمت شان باشیم خانم زمانی خدمت شما هستیم اگر بحث تان را از همین جا آغاز بکنید

خانم پروین زمانی:

یادم رفت کجا بودم، ما الان سه دقیقه است صحبت می کنیم سه بار قطع شده است

استاد حسینی:

متأسفانه چه کار کنیم شما در یک کشور دیگر برنامه می روید. من سکوت می کنم صدای شما را می شنویم مخاطبین هم می شنوند. بحث تان روی همان جریان های بود که تفکراتی را می خواهند بیایند مطرح بکنند و جایگزین بکنند که این تفکرات آخر عاقبت خوبی ندارد.

خانم پروین زمانی:

 ان شاء الله که دوباره قطع نشود چون چیزی خوبی نیست. در رابطه با این شخص بخصوص و این جریان زرتشتی گری و زرتشتی می خواهم بگویم آن داستان زرتشتی و یا زرتشتی گری چه بسا یک جریان خیلی خوبی بود زمانی که آمد چون آمد یکتا پرستی را برای بشریت به ارمغان آورد ولی در همین جا باید بگویم زرتشتی گری یا دین و آیین زرتشت، (دین هم نیست) من به آن آیین زرتشت می گویم. این یک ابزار کاری که راه رسیدن به کمال و تعالی برای بشریت باشد نیست آن چیزی که من درباره اش فهمیدم من نه رفتم مطالعات عمیق کردم؛ اما یک چیزهای را می دانم با گفتن گفتار نیک، کردار نیک، پندار نیک ما نمی توانیم بشر را به تعالی برسانیم و راه را به ایشان یاد بدهیم و بگوییم راه کجاست؟ اگر که ما ادیان مختلف، اول آن چیزهای را که می شناسیم از دوران گذشته میترائیزم بود بعدش زرتشتی گری در ایران آمد و ادیان دیگری مانند یهود، مسیحیت بود بعد اسلام آمد. در هر صورت اسلام این طور که من متوجه شدم می خواهم بگویم آن دینی هست و شاخه ها و مذهب های مختلف دارد (قطع شد) 

استاد حسینی:

چه کار کنیم اتاق فرمان مشکل چه است؟ مشکلی است که ایجاد می کنند مثل آن برنامه، عجیب است یک برنامه ما کلاً فرکانسش به مشکل بر خورد چند روز قبل صفحه ما را بعد از آن لایو بستند و بعد از آن لایوی که داشتیم فراموش کردم به شما بگویم صفحه اینستاگرام ما را هم با حدود 27- 28 هزار دنبال کننده بستند. این جور مواقع می گویند برنامه زنده هست و این جور چیزها را دارد ولی الان برنامه مان بیش از حد این مشکلات را دارد، ببینیم با موبایل شخصی و یک خط دیگر زنگ بزنیم می توانیم صحبت بکنیم یا خیر؟ سلام خانم زمانی، خانم زمانی ما مجبور شدیم با یک خط دیگر با شما تماس بگیریم نمی دانم مشکلی که به وجود آمده، مشکلی که به وجود آوردند و امیدوارم الان مشکلی پیش نیاید.

خانم پروین زمانی:

من یکی خیلی به قول آمریکایی ها ... شدم از این دم و دستگاه و تشکیلات یک خط تلفن حتی تصویر هم نیست روی اینترنت هم نیست

استاد حسینی:

واقعاً امکانش نبود الان می گویند صدای تان خیلی خوب است خط، چون خط شبکه بود احتمال دارد اشکال یا اخلالی ایجاد کرده باشند یا برای شما یا برای شبکه نمی دانم چون پیش آمده برای برنامه ما اخلال ایجاد کردند الان صدای تان را داریم و دوست داریم مطلب تان را بشنویم.

خانم پروین زمانی:

در هر صورت چیزی که داشتم می گفتم این که اگر که ما از دین و آیین زرتشتی آمدیم اسلام را گرفتیم آمدیم مسلمان شدیم بر خلاف چیزهای که می گویند اسلام را به زور به ما تحمیل کردند با شمشیر، اصلاً گیرم که این طوری هم بود اسلام را با زور به ما تحمیل کردند اگر چه این دین و آیین زرتشت به جز این که یکتا پرستی بود که در آن بود که چیز خوبی بود چیزهای دیگری برای هدیه دادن به بشر داشت برای به کمال و تعالی رسیدن بشر داشت چه بسا ایرانیان بعد از حمله اعراب، بعد از این که از دست حکام خلاص شدند دوباره به دین و آیین زرتشت بر می گشتند ولی این کار را نکردند.

دلیلش هم روشن است آن طور که من شنیدم در تاریخ خواندم در دربار ساسانیان موبدان زرتشتی خیلی ظلم و ستم می کردند، برای همین است وقتی که اسلام آمد ایرانی ها همان های که بودند که در دربار بودند و دور و بر دربار بودند مردمی که دور و بر دربار بودند و از دستِ‌ این دربار عذاب کشیده بودند این ها مسلمان شدند. این هم یک واقعیت های تاریخی است که برخی می آیند این را تحریف و تقطیعش می کنند و یک مدل دیگری که می خواهند به سر اسلام بزنند ولی با زرتشتی گری. من احترام می گذارم به کسانی که زرتشتی هستند اصلاً و ابداً هیچ مشکل و مسئله ای هم به آن ها ندارم آن هم یکی از آیین باستانی ما بوده و باید به آن ها احترام بگذاریم راهش این است ولی اگر بیاییم کار بکنیم برای این که به یک اهداف سیاسی برسیم برای... (قطع شد)

استاد حسینی:

بازهم قطع شد واقعاً نمی دانم چه کار بکنیم، چون با خط دیگر بود مشخص است از طرف خودشان بوده ما برنامه را یک طور دیگر در آینده داشته باشیم اگر بنده خدا، برایش مشکلی به وجود نیاورند فشار به ایشان نیاورند بتوانیم برنامه را داشته باشیم این طوری فکر می کنم بهتر است تا این که الان بخواهیم همین طوری ادامه بدهیم، یک میان برنامه برویم با هم یک مشورت کنیم ببینیم دوستان فنی مان چه می گویند؟ بعد از مشورت خدمت تان می گوییم برنامه را چطوری ادامه خواهیم داد؟ اصلاً صرفاً حضور خانم زمانی در همین جا خیلی حرف ها را داشت

 (میان برنامه)

استاد حسینی:

سلام مجدد خدمت شما مخاطبین عزیز و همچنین خدمت خانم زمانی، خانم زمانی ببخشید ما مجبور شدیم با یک خط دیگر تماس بگیریم ان شاء الله که دیگر مشکل پیش نیاید و اگر گلایه بکنید قطعاً حق دارید به خاطر این که وقت تان 20 دقیقه، نیم ساعت است برای این مسئله گرفته می شود و از بینندگان عزیز عذرخواهی می کنم که این اتفاق می افتد اتفاق های که افتاد خارج از کنترل ما بود. امیدوارم که دیگر این اتفاق نیفتاد خدمت تان هستیم خانم زمانی.. (قطع شد) یک مقدار عجیب است اتفاقاتی که دارد می افتد با خط های مختلفی که با ایشان تماس می گیریم همه دارد قطع می شود.

فکر می کنم با این اوضاع و اتفاقاتی که دارد می افتد شاید نتوانیم امشب خدمت شان باشیم برای خود من یک مقدار عجیب بود نمی توانیم قطعی قضاوت بکنیم ولی برای خود من یک مقدار عجیب بود. خانم زمانی سلام علیکم

خانم پروین زمانی:

من فکر نمی کنم این طوری بتوانیم این مصاحبه را ادامه بدهیم پیشاپیش فکر می کنم خراب شده است.

استاد حسینی:

از شما عذر خواهی می کنم.

خانم پروین زمانی:

اصلاً موضوع عذرخواهی نیست اصلا مشکل از داخل استودیو است مشکل فنی و هر چه که هست از داخل استودیو هست امکان ندارد کسی خط من را نمی شناسد چیز عجیب و غریب است.

استاد حسینی:

به هر حال صدای شما را داریم امیدوارم که الان بتوانیم در خدمت تان باشیم ما وقت گرفتیم

خانم پروین زمانی:

یک بار دیگر قطع بشود من نمی توانم مصاحبه کنم

استاد حسینی:

بله اگر یک بار دیگر قطع بشود اصلاً روی مان نمی شود به شما زنگ بزنیم واقعاً دست ما نبود وقت گرفتیم کنداکتور را بزرگواری کردند جابجا کردند تا ساعت 23 وقت گرفتیم که اگر خواستید شما فرمایش تان را با خیال راحت داشته باشید.

خانم پروین زمانی:

یادم رفت کجا بودم ولی در هر صورت چیزی که می خواهم بگویم این است به آیین زرتشت گفتم احترام می گذارم وقتی این ها می آیند درباره شیعه زرتشتی و شیعه آریایی صحبت می کنند آن موقع زنجیر من پاره می شود برای این که،‌ این ایجاد دو گانگی است ایجاد یک تفکر زائد در ذهن مردم است در رابطه با شیعه و در رابطه با باور دینی ایرانی ها و بویژه همان قشر خاکستری. این به نظر من کاملاً غلط است در ضمن یک نکته دیگری که می خواستم بگویم استثمارگرانه ترین دین و آیین دنیا نسبت به زن، زرتشت است.

آن های که می آیند تبلیغات کاذب می کنند دروغ می گویند این ها با اهداف سیاسی می آیند، شما خودتان بروید طبق همان اوستا، گاتاها مطالعه کنید می بینید زرتشتی ها از نظر حجاب زن ها که می خواستند از یک مکانی به یک مکان دیگر بروند این ها را در کیسه می کردند و می بردند مبادا دیده بشوند. قربان آن دیوار دو جداره اسلامی این را در گاتاها و کتاب هایشان خواندم و یک نکته دیگری می خواستم بگویم یک خانم زرتشتی را می شناختم که این خانم پدرش فوت کرد 3 تا برادر داشت و در آیین زرتشتی، ارث به دختر نمی رسد. این خانم شیعه شد که بتواند همان ارثی که می گویند پسرها 2 تا می برند دخترها یکی می برند اقلاً در دین اسلام یا در شیعه این طوری است. پس زن در دین و آیین زرتشت هیچ و پوچ و نول و نیل هست من به عنوان زن اصلاً و ابدا نمی خواهم چنین دینی داشته باشم و نمی خواهم مردمان من تشویق بشوند به یک دین و مذهبی که ما 2500 سال پیش داشتیم یا پیش از این که اسلام بیاید 1400 سال پیش آن هم نه همه جا، موضعی اگر که ما بیشتر از 2 سلول مغز داشته باشیم نمی خواهد برویم تاریخ هرودوت و طبری را و این ها را بخوانیم. با توجه به جغرافیای ایران و گستره جغرافیای ایران، دین زرتشت یا آیین زرتشت اصلاً در تمام خاک ایران اشاعه پیدا نکرده بود فقط موضعی بوده در جاهای که دسترسی بوده دربار می توانست به این ها دسترسی پیدا کند آن ها زرتشتی می شدند و آتشکده هایی هم در اطراف ایران هست که همین را نشان می دهد ولی به باور من ایرانیان باستان هم زرتشتی بودند هم مسیحی بودند هم کلیمی بودند هم بت پرست بودند هم چوب پرست و هم گاو پرست همه چیز در آن ها بود.

این فقط کامنت سِنز هست به قول آمریکایی ها این چیزی نیست که بخواهیم بگوییم باید بروی تاریخ را مطالعه کنی، تاریخ بدانی همچنین پُز می آیند و حرف می زند که رفتند تاریخ خواندند چرند از سر حرف شان می ریزد این فقط کانت سِنز است به خاطر جغرافی شما تصور کنید 100 سال پیش 200 سال پیش می خواستند از یک شهری به یک شهر دیگر بروند هفته ها طول می کشید اصلاً می خواستند یک مساحت را طی کنند جاده و راه نبود خیلی جاها با خر و قاطر می رفتند. چطور می شود یک آیینی در آن گستره جغرافیایی ایران به همه جا پخش بشود نبوده، پس این که بگوییم همه ایرانی ها در زمان گذشته زرتشتی بودیم برای ما باید خیلی مهم باشد این از افتخارات ما است نه یک چیز خوبی بوده ولی همه گیر نبود و همه جا هم نبود. این هم دروغ بزرگی است که یک کسانی به ما چِپاندند. در هر صورت چیزی که می خواهم بگویم الان این دین زرتشت یا آیین زرتشت ابزار کار برای جریان ملی گرا شده که هدف شان دین زدایی و جنگ با شیعه است. ببینید من رهبرمان را خیلی دوست دارم ایشان هرگز اهل منم و منم زدن نبودند، ایشان آمدند این سیاست های کلان را با این دور اندیشی عمیقی که دارند گذاشتند و 33- 34 سال پیش گفتند من ایرانی را می بینم که کشور دیگری جرأت ندارد نگاه چپ به آن بکند و این را آن موقع گفتند و انجام دادند و هیچ موقع رهبر ما نیامدند بگویند من کردم، من دارم این کار را می کنم منم منم نکردند هرگز می گویند به یاری خدا، خداوند کمک مان کرد و این شد.

دفاعی های ما آمدند عین الأسد را زدند دستورش را رهبر دادند دفاعی های ما که بدون اجازه رهبر کاری نمی کنند، هرگز شما از رهبر نشنیدید بگویند ما رفتیم عین الأسد را زدیم من گفتم مثل ترامپ دیوانه که فقط و فقط حرف خودش را می زند منم منم می کند تازه افرادی که می آیند پُز می دهند داشته های مالی و مادیات را برایش تبلیغ می کنند و در واقع سبک زندگی غربی را به مردم نشان می دهند برای آن تبلیغات می کنند تمام این ها خلاف ارزش های معنوی و عرفانی ما است. تمام این ها خلاف آن تفکری است که ما در محور مقاومت داریم و این تفکری که دارد ایران را می برد به یک گستره معنوی بزرگ تر نه جغرافیای برخی هستند می آیند حرف امپراطوری ایران را می زنند که به باور من حال به هم زن شده چیزی است که ما اصلاً در سرمان نمی پرورانیم که بخواهیم برویم کشورهای دیگر را بگیریم. امپراطوری معنوی با نفوذ در دل ملت ها بله موفق بودیم باید از رهبرمان تشکر بکنیم که این گونه است.

در هر صورت، برخی از این حرکت ها و این جریان ها می خواهم بگویم که جریان ضد شیعه و آوردن شیعه زرتشتی و آریایی این، ایجاد چند گانگی و چند دسته ای در مردم هست باز هم چند تا واژه را مدام بگویم تفکر انحرافی، آشوب فکری، آشوب سیاسی، خطر برای امنیت ملی است همه این ها ایجاد می شود می خواهم بگویم ما شیعه انگلیسی و آمریکایی را داریم یک کسانی آمدند شیعه زرتشتی، شیعه آریایی را هم دارند به آن اضافه می کنند. این ها همه اش ایجاد گسل می کند در تفکر مردم ایجاد چند گانگی می کند یعنی دست گذاشتن روی تعصب مردم است چون برخی ایرانیان کوروش و زرتشت را برای شان خیلی بزرگ کردند این ها حساسیت پیدا کردند یکی بگوید بالای چشم کوروش ابرو هست یا زرتشت یک چیزی هست یا یک انتقادی بکند دشمن خونی او می شوند.

و حالا چرا کوروش را این قدر بزرگ کردند؟ کوروش برای این که به قوم یهود کمک کردند این ها را بزرگش کردند در چشم یهودیان کوروش خیلی بزرگ است ولی همه این چیزهای که الان به کوروش نسبت می دهند مال داریوش بزرگ است تا جایی که من متوجه شدم. من تاریخ دان هم نیستم هیچ ادعایی ندارم ولی تا جایی که متوجه شدم این طوری است. در هر صورت اگر بیاییم شیعه را به کوروش و زرتشت بچسبانیم یک کسی بیاید ایراد بگیرد بگوید چرا دارید این کار را می کنید بیایند بگویند هر کسی از این ایراد بگیرد ایرانی نیست، ملی نیست این دارد آب به آسیاب صهیونیست ها می ریزد این با آن ها است در صورتی که کاملاً برعکس است هر کسی که این کار را می کند در واقع دارد آب به آسیاب صهیونیسم جهانی می ریزد و دارد خط مشی آن ها را دنبال می کند.

از اول رهبرمان گفتند تمام سران نظامی ما از سردار دل هایمان تا فرمانده کل سپاه، فرمانده کل ارتش، فرماندهان زیر مجموعه این ها تمام شان افرادی بسیار متدین و مذهبی هستند. به سردار حسین سلامی نازنین نگاه کنید به تفکر ایشان نگاه بکنید و عمق سخنانش را می بینید و خود رهبر عزیزمان، انسان های بسیار متدین و پایبند به اصول اسلام ناب. این یک جنگ ایدئولوژیک است چرا یک چنین افرادی آمدند در رأس نیروی دفاعی ما نشستند؟

افراد متدین قلبی و باورشان دلی است، باورشان از دل شان می آید و تظاهر نیست برای این که لازم است و این یک جنگ ایدئولوژیک است ما داریم با شیاطین می جنگیم و درواقع صهیونیسم جهانی می خواهد از طریق بی دینی، بی مذهبی وارد شده و ما با آن ها در جنگ هستیم پس هر جریان و حرکتی که مذهب شیعه را کمرنگ بکند اسلام ناب را کمرنگ بکند به آن می خواهد بیاید یک چهره دیگری بدهد، چهره زرتشتی گری و آریایی و این داستان ها را بدهد این ایجاد دو گانگی، دو دستگی، تفکر انحرافی، آشوب فکری و ضد منافع ملی و ضد امنیت ملی ماست.

استاد حسینی:

خانم زمانی منتها یک نکته ای این وسط هست الان یک تعدادی یک بار اسم شان را بیاوریم مثل آقای امید دانا، خودتان در صحبت های که داشتید فرموده بودید هیچ کس مثل شما آقای امید دانا را نمی شناسد بالاخره با هم قبلاً برنامه سازی داشتید ولی فکرتان الان کاملاً مشخص است دارید در مورد خیلی از مواضع روشنگری می کنید این ها ادعا می کنند می گویند ما نظام را قبول داریم بعد آقا را هم قبول داریم ولی تبلیغات زرتشتی گری شان سر جایش است نحوه و شکلش عوض شده. و وقتی هم ما این جا برنامه می گذاریم یک دین و آیین را مؤدبانه نقد می کنیم و سعی می کنیم مستند به تاریخ ایران باستان بپردازیم می گویند شما ایجاد دو گانه ملی مذهب کردید در این مورد هم می شود یک توضیحی بفرمایید که بینندگان ما هم نظر شما را بدانند که چه هست؟ بالاخره آن ها هم ادعا می کنند ما نظام و انقلاب را قبول داریم.

خانم پروین زمانی:

اتفاقاً آن دارند این کار را می کنند (ایجاد دو گانگی) دارند وحدت ملی را از بین می برند وحدتی که در شیعه بودن هست دارند وحدت را آن جا تخریب می کنند در ضمن من آقای امید دانا را بیشتر از خیلی کسان نمی شناسم ایشان 4 سال پیش من را دعوت کردند بروم در برنامه شان مصاحبه بکنم 2 تا مصاحبه با من انجام دادند (همین بود) از آن موقع هم گاهی پیامی در فضای مجازی به هم دادیم ولی مدت زیادی است که من با ایشان ارتباط ندارم و نمی خواهم مرتبط باشم برای این که تفکر سیاسی ایشان یواش یواش دست من آمد. آن موقعی که ایشان از من دعوت کرد در برنامه شان بروم، درباره رهبر صحبت می کردند یک مدل های می خواهم بگویم... شما نمی توانید بگویید که من رسماً تفکر رهبر را دنبال می کنم به آن باورمند هستم ولی از آن طرف شما سراغ این می روید ایشان را شاهنشاه خطاب می کنید، اگر خود رهبرمان دوست داشت شاهنشاه باشد یا اصلاً با پادشاهی یک ارتباطی داشته باشد حتماً یک بار در سخنرانی هایشان این موضوع را مطرح می کردند یک بار درباره این کوروش بزرگ حرف می زدند صحبت نکردند

استاد حسینی:

آقا در خطبه های نماز جمعه شان علیه کوروش صحبت کردند (یعنی اگر صحبتی هم بوده علیه کوروش بود)

خانم پروین زمانی:

بگذارید من یک مقدار سیستماتیک بروم داعش از چه تفکری پدید آمد؟ از تفکر تکفیری، وهابی برخی هایشان حتی مسیحی بودند از زندان ها آزادشان کردند آمدند داعش را پدید آوردند. داعش برای زدن شیعه آمد مگر ما باید گمراه باشیم اگر که این را نفهمیم و این را ندانیم. در مرحله اول، با هدف زدن ایران و زدن اسلام و بویژه شیعه بود (داعش را درست کردند). نتوانستند و سردارمان لت و پارشان کرد تکه و پاره شان کرد و از بین بردشان یک کسانی می آیند شیعه زرتشتی را برای ایرانیان باب می کنند. یعنی کمرنگ کردن آن وحدت ملی دور و بر شیعه این چیزی که ما را از خیلی کسان متمایز می کند با همه احترامی که برای همه سنی های ایرانی خودمان دارم نه تکفیری هستند و نه وهابی، بی اهمیت کردن شیعه اسلامی. اگر آیین زرتشت همچین مالی بود ایرانیان پس از حمله عرب می رفتند زرتشتی می شدند چرا این آیین در حال انقراض است مثل دایناسورها 150 هزار سال زرتشتی فوقش 200 هزار سال زرتشتی هستند اغلب شان هم در هندوستان هستند. آن بخش از زرتشتی های که در هندوستان هستند خیلی هایشان بسیار ثروتمند هستند این ثروت ها را از کجا به دست آوردند؟ خون هندی ها را مکیدند ثروتمند شدند، یعنی می خواهم بگویم آن جریان زرتشتی ثروتمند واقعاً از جریان یهودی صهیونیست جدا نیستند، شیوه و کارشان و متدشان همان است در هر صورت آن چیزی را که من به آن باور دارم هرگونه تبلیغات مذهبی و عقیدتی در حال حاضر ضد منافع ملی ماست و ضد آن جنگ ایدئولوژیکی هست که ما با شیاطین داریم و داریم در زمین آن ها بازی می کنیم.

این فردی که این جا مطرح می کنید شما نامش را آوردید من به گذشت زمان می بینم تمام سمبل ها و نمادهای که در زمینه برنامه ایشان هست و چیزهای که خود این شخص به کت و ... آویزان می کند همه اش مستقیم و غیر مستقیم دارد تبلیغات زرتشتی گری را انجام می دهد. در مورد این تبلیغات مستقیم و غیر مستقیم این را بگویم، شما می دانید که در زمان گذشته (آن موقعی که تبلیغات شروع شد) آن تبلیغات برای کار یا هر چه بود از هالیوود شروع شد. این ها یک تبلیغاتی را گذاشتند دقیقاً یادم نیست چند تا لایو یا چند تا فرِیم در یک ثانیه بگذرد که فیلم به صورت ممتد دیده بشود یعنی آهسته نشود اِسلو موشن به قول انگلیسی ها نشود یک کسانی که تبلیغات را می خواستند در ضمیر نا خود آگاه مردم نفوذ کنند در هالیوود آمدند یک دانه از این فریم ها را ... یک تبلیغی را گذاشتند تبلیغ سیگار یا هر چیز دیگری که مردم حتی این را نمی دیدند ولی در ضمیر نا خود آگاه می رود و دیده می شود. تفکر و ذهن ما آن را می خواند ولی کسانی که با هوش بودند گفتند نه شما نمی توانید این کار را بکنید آن ها نمی خواستند فرضاً پول تبلیغات را بدهند می خواستند این طوری وارد بشوند به آن ها گفتند شما نمی توانید چون این بازی با ذهن مردم است، یک کسانی بودند اندیشمند بودند گفتند ما نمی خواهیم چنین اتفاق بیافتد تبلیغات یا هر چیزی که بود.

شما تصور بکنید یک کسی که نشسته پس زمینه برنامه اش پر از تبلیغات زرتشتی گری است پر از فَرهور و پر از شیر خورشید و داستان های دیگر ایشان اصلاً به پرچم 3 رنگ ایران باور ندارد و الله و لا اله الا الله که که در وسط این پرچم هست.

استاد حسینی:

ایشان اسم این پرچم را خرچنگ نشان گفته حتی بعد از آن دوره ای که مثلاً می گفت من تغییر کردم به پرچم مقدس کشور که پایش خون این همه شهید ریخته شده خرچنگ نشان می گوید.

خانم پروین زمانی:

اگر که ایشان این را می گوید واویلا من اصلاً آن را نشنیدم ولی من دارم مشاهدات خودم را می گویم واقعاً برنامه ایشان را من نگاه نمی کنم وقت ندارم و نمی خواهم نگاه کنم. در هر صورت این تبلیغات مستقیم و غیر مستقیم برای زرتشتی گری است یک میدیای خارجی خیلی خوب می تواند مردم را گمراه کند و شستشوی مغزی بدهد مثل من و تو، سقوط اینتر آشغال اسمش را گذاشتند یا آن شبکه صدای آمریکا یا بی بی سی و تحلیل گران جلوی دوربین بنشینند می توانند همان کار را بکنند. تبلیغ و سبک زندگی غربی را بکنند.تبلیغات دینی بکنند و تبلیغات شیعه زرتشتی بکنند شیعه آریایی بکنند فرا فکنی افکار عمومی و عقاید عمومی، ایجاد چند گانگی، مفاهیم جدید را بیاورند واژه های جدید را بیاورند که وحدت کلمه را از بین می برد یک تفکر فکری و ایدئولوژیک در قشر خاکستری ایجاد می کنند یا عموم جامعه همین کار را در اتحاد جماهیر شوروی هم انجام دادند و فرو پاشی شد. آمریکایی کلی پول خرج کردند کلیسا و مسجد را چند گانگی ایجاد کردند و در نهایت اتحاد جماهیر شوروی فرو پاشی کرد؛ پس یک شخص می تواند خیلی تأثیر گذار باشد بویژه این که بتواند عوام فریبی بکند و کلی از مردم را که در آن قشر خاکستری قرار دارند به این ها خط بدهد، کسانی در ایران هستند که فکر می کنند بودن چنین شخصی خیلی مفید است چون آن خاکستری ها را به ایران گرایی و ملی گرایی می آورد.

می خواهم این را بپرسم آیا ایران گرایانی که بی مذهب هستند یا تفکر زرتشتی گرایی دارند یا تفکر بی دینی دارند یا اصلاً دین برای شان مسئله ای نیست فقط ملی گرا هستند آیا این ها کسانی هستند که بروند برای خاک کشور شهید بشوند؟ فکر نمی کنم. فکر می کنم یک ترقه در کنند همه این ها در می روند تمام این های که دم از ملی گرایی می زنند.

من واقعا به این باور قلبی رسیدم که ما نیاز داریم به ملی مذهبیون هر دو تایش باید باشد تا درست باشد، یک کسی که می آید ملی گرایی را زرتشتی گرایی را ایران گرایی را آریایی گرایی را ایران شهری را، ایران شهری یعنی ایران بدون اسلام، ایران بدون ولایت فقیه که مرتب هم حرفش را می زنند این ها می خواهد تبلیغات این ها را بکند یعنی دارد آب به آسیاب صهیونیست ها می ریزد و در این جنگ دارد کمک می کند که ملت ما بی روح و بی خاصیت بشوند اصلاً تمام غیرت و تعصب شان گرفته بشود.

یک چیز دیگری که برای من خیلی جالب است برخی از این بینندگان می گویند اگر که پادشاهی بد بود یا سیسم نخست وزیری بد بود چرا در انگلیس هنوز خودشان این را دارند ولی از ما این را گرفتند؟ یعنی چه؟ یعنی این که آن تفکر و فلسفه امام خمینی، پشمکی بود آن برای خودش بود هیچ کاربردی ندارد، اما پادشاهی فِراماسونری انگلیس چیز خوبی است. این گروه نمی دانند مردم بدبخت نتوانستند از شر خاندان فراماسونری انگلیس خلاص بشوند. کل خاندان سلطنتی انگلیس فراماسونری هستند بنابراین آن جریان صهیونیسم یهود چرا بخواهند از شر این ها خلاص بشوند برای این که تقویت شان می کنند ولی یک مرد بزرگ تاریخ آمد به نام امام خمینی و از شر این سیستم پادشاهی مورثی استثمار گر که خود محمد رضا شاه کلی از ایران را به باد داد فرض کنیم این پسر بی عرضه اش که به جز دختر بازی و زن بازی چیز دیگری بارش نیست این آدم اصلاً ایرانی نیست. 18 سالش هم نشده بود از ایران بیرون رفت بچه هایش اصلاً‌ فارسی صحبت نمی کنند می خواهد بیاید برای ما پادشاه بشود.

 وقتی که امام خمینی آگاهانه و زیرکانه زیر ساخت های حکومتی را برنامه ریزی کرد کارهای رهبر ما هر 6 ماه یک بار توسط خبرگان رهبری توجیه و تفسیر می شود، هر 6 ماه یک بار می آیند برآورد می کنند آیا این رهبر ما کارهایش را خوب انجام داد (محک می زنند) اگر یک پادشاه موروثی باشد یک دیوانه باشد ما تعداد زیادی از این پادشاهان دیوانه در درازای تاریخ داشتیم موروثی باشد چه بدبختی سر کشور می آید. این سیستمی که ما الان داریم رهبر هست برای چه؟ برای این که دین در حکومت دخالت بکند من باورمند قلبی به دخالت دین در حکومت هستم در حد اسلام ناب باشد با این که با حجاب اجباری مسئله دارم این را همین جا بگویم، حجاب باید دلخواهی باشد (الان نمی خواهم وارد این موضوع بشوم) ولی به خاطر آن درایت و هوشمندی ولایت فقیه است که ما ازدواج همجنس گرایان و ازدواج محارم که الان در فرانسه قانون شده نداریم.

آن باید باشد و یک رئیس جمهوری هم باید باشد مردم را انتخابش می کنند وقتی انتخابات درست برگزار بشود که مردم انتخاب می کنند یعنی مردم سالاری؛ آن شخص می خواهد نخست وزیری بیاورد، ولایت فقیه که می آید اسم رهبرمان را شاهنشاه گذاشته و ایزد نشان، ایزد نشان یعنی چه؟ من خیلی دوست دارم واژه های فارسی ناب در گفتگو و سخنانم به کار ببرم اما موضوعی که این جا مطرح است ایزد نشان یک تفکری پشتش است فقط این نیست.  واژه های عربی را جایگزین بکنیم آیت الله خامنه ای نام و صفت ایشان است بنابراین وقتی آیت الله را نمی گوییم ایزد نشان می گوییم بله فارسی اش کردیم بعد یک تفکری پشت این هست تفکرش هم همان تفکر شیعه زرتشتی و شیعه ای آریایی است. پس این آدم در ظاهر می گوید من رهبر را دوست دارم تمجید و تعریف می کند آن همه برنامه می سازد در باطن موضوع دیگری است.

موضوع جایگزین کردن زیر ساخت حکومتی فعلی با یک نظامی هست که ولایت فقیه یک مدلی آن جا هست و یک نوع گستردگی می آید که مجلس را انتخاب بکنند فکر می کند چون که این سیستم پادشاهی در انگلیس هست چیز خوبی است آن ها برای خودشان نگه داشتند مال ما را خراب کردند حالا باید آن جایگزین بشود ولی نمی دانند آن بدبخت ها همه شان فراماسونری هستند و خمینی یک شاهکار کرد یک مرد بسیار شجاعی بود که این کار را کرد. در هر صورت این داستان که تفکر زرتشتی گری و پادشاهی و نسبت دادن این چیزها به رهبر ما، ابزار کار است برای گمراه کردن تفکر جوانان نا پخته (به نظرم من)

استاد حسینی:

خانم زمانی در همین مورد سوال دارم این در راستای اجرای سیاست های کدام یک از دولت ها و کشورها است که اگر شما بیایید جایگاه ولایت فقیه را استحاله کنی، با شاهنشاهی تعویض کنی شاهنشاهی که خود ولایت فقیه می گوید ظالمانه است منطق اسلام می گوید ظالمانه است این در راستای کدام یک از این از قدرت ها، دولت ها و خواسته های استعماری است؟

خانم پروین زمانی:

این خواسته های تمام دولت های غربی و صهیونیستی است که متأسفانه در تمام این دولت ها، این ها رخنه کردند آن جریان تلمودی، در تمام دولت ها رخنه کرده اند یکی از پارلمان کانادا از همین نوع هستند ... یک آدم بسیار بیمار روانی و صهیونیست تا مغز استخوان است این تفکر آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی است آلمان بدبخت بیچاره که الان برده شده و نمی خواهم وارد مسائل سیاسی بشوم ولی این تفکر ضد اسلام است و این تفکر ضد ایدئولوژی است که ما داریم ایجاد دو دستگی و دو گانگی با هر نوع، بخواهید اسم شیعه را هر چه بگذارید منحرفش بکنیم همین است.

یعنی آن وحدت کلمه را می گیرد خودتان اشاره کردید اگر که آقا، نظام پادشاهی را دوست داشت درباره اش ایشان این طوری موضع نمی گرفت، شما می گویید ایشان بر علیه کوروش هم صحبت کردند من آن را واقعاً نشنیدم ولی صحبت هم نمی کردند برای من خیلی روشن است کوروش را تحریف کردند. اصلا کوروش یک داستان خیلی زیاد یهودی، صهیونیستی هست این را بلد و برزگش کردند برای رسیدن به اهداف خودشان. نکته دیگر این که مدال و لوحی که ایشان افتخار می کند از یوتیوپ گرفته

استاد حسینی:

لوح نقره ای بود که آقای امید دانا دریافت کرده بود

خانم پروین زمانی:

بله یک کسی این را برای من فرستاد به اندازه دو سه دقیقه اش را دیدم که ایشان داشت افتخار می کرد و لوحش را باز می کرد و نگاه می کرد لوح افتخار، لوح نقره ای که منتظر لوح طلائیش هم هست که حتماً به او می دهند. چه افرادی این لوح را می گیرند؟ می خواهم سراغ آن بروم یک: افرادی که درآمد آگهی زیادی برای یوتیوپ ایجاد می کنند این لوح را می گیرند نه این که فقط به 100 هزار تا با چنگ و دندان رسیده باشند.

ایشان بالای 100 هزار تا الان در یوتیوپ بیننده دارد یکی این افراد می گیرند. چون هر کسی که بیشتر آگهی به خورد ملت بدبخت داده باشند بیننده های که می نشینند نگاه می کنند آگهی ببخشید شورت زنانه است یا ابزار کار برای لاغر شدن زن های لختی را نشان می دهند یک مدتی یک کسی به من گفت شما بیا آگهی در برنامه هایت بگذار تا یوتیوپ خیلی به پر و پایت نپیچد ولی من آگهی گذاشتم شرایط خوبی نبود. یعنی این مانی تایدیشن را دسیبلش کردم از دید من آگهی در برنامه سیاسی جا ندارد.

دوم: این مدال را به کسانی می دهند؟ به کسانی که واقعاً با صهیونیست هماهنگی داشته باشند و افکار آن ها را در برنامه هایشان پیاده کرده باشند چون این فضای مجازی و بویژه یوتیوپ و اینستاگرام کاملاً صهیونیستی است (تا مغز استخوان صهیونیستی تَلمودی است) من یک برنامه ای درباره همجنس گرایی علیه آن ها درست کردم برنامه من را بستند یک هفته هم به من اِفتراگ دادند ولی یک برنامه برای تعالی و سرویس همسر جو بود. هرچه گشتم چرا این را حذف کردند متوجه شدم اگر من هجویات نشان بدهم آن را حذف نمی کنند ولی اگر ضد آن باشد چرا حذف می شود این فضا کاملاً صهیونیستی است و اگر شما در زمین صهیونیست ها بازی بکنید و منافع آن ها را در برنامه هایتان مستقیم و غیر مستقیم مطرح کنید اگر ضد اسلام باشید یعنی با صهیونیست ها دارید کار می کنید اگر شما مسلمان واقعی باشید هرگز این مدال را نمی گیرید.

کانال های کسانی که دلی مسلمان هستند هیچ موقع از دست چاقو و دِرایک جریان یوتیوپ در امان نیستند نگاه بکنید به کانال های استاد رائفی پور، استاد عباسی، دکتر مرندی، دکتر فؤاد ایزدی و توئیتر رهبرمان، کانال های نجاح محمد علی که من با ایشان مصاحبه می کنیم خیلی کانال های دیگر. توئیتر کانالی داشت با چند صد هزار تا بیننده کانال تو مِیو 350 هزار تا بیننده داشتند ولی این ها ضد صهیونیست بودند کانال شان را بستند. پس چطور می شود که یک کانالی رشد می کند آن کانال را نمی بندند به آن مدال و لوح هم می دهند برای این که خوب در زمین آن ها بازی کرده چه چیزی بهتر از حربه این که بیاید با زرتشتی گری و ایران باستانی و ایران شهری شیعه را کمرنگ بکند و در بالاترین شرایطش آن ها می روند زرتشتی می شوند در کمتر شرایطش دین برای شان بی رنگ و کم رنگ می شود دین زدایی و مذهب زدایی می شود چه چیزی از این بهتر؟ مگر داعش را برای همین پدید نیاورده بودند؟ داعشِ جنگ نرم همین است آیا آدم باید برای خدمت به یوتیوپ و این فضا که کاملاً صهیونیستی است خوشحال باشد و از لوح شان تقدیر بکند. در هر صورت یک چنین اشخاصی شرط بندی می کنند می دانند دارند چه کار می کنند چون این ها خیلی هوشمندانه و زیرکانه دارند کاری را که آن ها سخت افزاری می خواستند انجام بدهند برای شان نرم افزاری دارند انجام می دهند.

ایران بدون ولایت فقیه، ایران بدون اسلام، ایران شیعه زرتشتی، شیعه آریایی چیزهای خوبی است. تفکر ایران شهری که آن ها می خواهند در ایران جا بیافتد ملی گرایی ایرانیانی که ملی گرا هستند بدون مذهب که این ها دو زار هم نمی ارزند. ملی بدون مذهب هیچ فایده ای ندارد. در ضمن می بینم دارند یار گیری می کنند شبکه سازی می کنند و از جوانان نا پخته به نوعی اذیت شده از دست مذهبیون افراطی داخلی، گرایش پیدا می کنند که به آن سمت بروند. خیلی خوب می دانم آن کسانی که روی این چنین اشخاصی سرمایه گذاری می کنند روی چه کسی سرمایه گذاری بکنند؟ این، بسیار هم سخنور خوبی است به قول آمریکایی ها کریدت به او می دهند خیلی خوب می تواند مار را از سوراخ بیرون بکشد به قول معروف مهره مار دارد به فارسی می گویند کسانی هستند که در داخل و خارج روی این شخص سرمایه گذاری کردند خیلی هم خوب می دانند چه کار دارند می کنند.

این شخصی هست که هم جا بوده و همه کار هم کرده حالا می گویند به اصطلاح پشیمان شده اگر پشیمان شد (مگر نمی گوید من شیعه بودم) می رفت شیعه می شد، اگر پشیمان شد پس چرا نمی رود شیعه بشود؟ برای این که هم منبع درآمدش قطع می شود هم یوتیوپ با او چپ می افتد چون که به شیعه بر گردد یعنی این که یک تو دهانی محکم به یوتیوپی ها زد نه مدال و لوح و این چیزها به او می دهند و درآمد سرشارش هم بسته می شود.

در هر صورت به باور من ایشان یک کار خیلی ناپسندی که می کند از آن موقع من واقعاً شوکه شدم از یک شخص و خانمی دارد حمایت می کند که قیافه این خانم را نگاه کنی همه کاری انجام داده می خواهم ببینم این چه الگویی برای زن ها و دخترهای ایرانی است؟ حتی قربان صدقه رهبر هم برود، معذرت می خواهم این واژه را به کار می برم با پوزش از شنوندگان قیافه اش را نگاه می کنی قیافه اش نماد فاضلاب خالیوود است. هر آن چه را که در هالیوود و خالیوود روی این زن های بدبخت روسپی پیاده می کنند که به آن فضا ورود بکنند این خانم هم انجام داده هم روی قیافه اش پیاده کرده، این چه الگویی برای زن و دخترهای ایرانی است.

استاد حسینی:

می خواهند برای زن و دختر ایرانی مطرح کنند.

خانم پروین زمانی:

می خواهند زن و دخترهای ایرانی را از اینی هم که الان داریم می بینیم بدتر بشود. از بوتاکس و چهره پردازی های افراطی می کنند دل خوشی ندارم تا این سن و سال رسیدم هیچ کدام از این کارها را نکردم برای این که فکر می کنم چین و چروک طبیعی شرف دارد به تمام این کارهای که این ها می کنند. این چه قیافه ای است جلوی دوربین می نشیند می خواهد الگوی فکری برای زن ایرانی بشود آخر ظاهر اغلب افراد نشانگر تفکر و باطن شان است مگر غیر از این است؟ اگر که آن شخص یک باطن مطمئن و اعتماد به نفس بالا و حرفی را که دارد می زند حرف دلی بود نمی رفت خودش را آن قیافه درست کند و جلوی دوربین بنشیند این هم یک چیز است شبکه سازی و جذب برخی از این اشخاص که بیایند به او بپیوندند برای چه؟ در نهایت وقتی که این ها شبکه شان قوی بشود دفعه دیگر که انتخابات است می توانند انتخابات را بایکوت کنند می توانند یک نفر را بگویند مردم، اگر به این رأی ندهید ما بایکوت می کنیم کما این که، این دفعه هم این کار را کردند.

استاد حسینی:

اگر تأیید صلاحیت نشود بایکوت میکنیم این طوری تهدید می کنیم.

خانم پروین زمانی:

بله، در انتخابات 1400 همین کار انجام شد فکر می کنم شورای نگهبان یک کسانی را چه بسا در خواب خوش هستند نمی بینند که در فضای مجازی چه می گذرد و من بسیار متأسفم که فضای مجازی بی در و پیکر است؛ اما آن های که مسئول فضای مجازی هستند نمی روند سراغ آن مهره های که می توانند برای امنیت ملی خیلی خطرناک باشند چون که تفکر انحرافی ایجاد کردند آشوب فکری، اغتشاشی، آشوب سیاسی ایجاد کردند.

خطر هم برای امنیت ملی ما است دنبال آن ها نمی روند، اینستاگرام باز است بخش مهم آن فاحشه ها هستند قیافه های شان شکل فاحشه هست بخشی شان هم فاحشه سیاسی هستند (ببخشید برای به کار بردن این واژه ها) ولی حرف را باید زد که درست فهمیده بشود. زبان ابزار کار است برای تفکر بیان و احساس و چیزی که آدم در دلش هست بتواند بگوید. حالا این شبکه سازی ها در میدان است که یک چنین افرادی رشد بکنند مخ جوان ها را بزنند بویژه آن گروه خاکستری، به قول برخی ها در داخل می گویند نه این ها باشند خیلی خوب است چون جوان های ما را به طرف وطن دوستی می برند نه این طوری نیست ما وطن دوستی که با دین نباشد و یک ارزش های اخلاقی عمیق را نداشته باشد مثل سران نظامِی ما به درد لای جرز می خورند از خیلی کسان پوزش می خواهم که این مدلی گول خوردند.

من از ایشان خواهش می کنم بر گردند ملی، مذهبی این کلید واژه من است هم ما باید ملی باشیم در جنگی که با صهیونیزم جهانی داریم هم باید مذهبی باشیم. اگر ما مذهبی نبودیم محور مقاومت پدید نمی آمد مگر سردار ما نگفت حرم ایران است. حرم ایران است یعنی چه؟ یعنی این که برای مان فقط این مهم نیست نجف و زیارت امام حسین برویم، حرم ایران است و در ایران ما باید مذهبی باشیم ولو این که ایشان (این طور که من احساس کردم) مخالف حجاب اجباری بودند دیگر با چه زبانی باید می گفتند؟

این حجاب هم یک داستان و معظل اجتماعی شده 43 سال افراطییون مذهبی دارند می تازند یا تو سری یا رو سری (می خواهم در این مورد کوتاه اشاره بکنم) این هم غلط است باعث شده که چقدر در اجتماع تنش باشد (43) هر موقع یک مسئله مهم پیش می آید مانند مسئله اقتصادی، سفره مردم است می آیند مسئله حجاب را وسط می کشند می خواهند موضوع لوث کنند به یک جای دیگر ببرند، یک بار برای همیشه ما باید از شر موضوع حجاب خلاص بشویم. (از شر این معظل حجاب) در برنامه های خودم به آن می پردازم که چه کار باید بکنید؟

استاد حسینی:

خانم زمانی خوب این شد را فرمودید می دانید چرا؟ خوب شد به این مسئله اشاره کردید مخاطب متوجه شد با یک مسئله ای مثل قوانین الزام آور حفظ حجاب با این هم مخالف هستید (دیدگاه شما این است.) شمایی که با این دیدگاه و رویکرد، مخالف هستید شما با آوردن آن خانم های که امید دانا و امثالهم می آورند الگو می خواهند قرار بدهند شما این قدر از دست آن ها عصبانی هستید یعنی کسی که دارد این موضوع را راجع به امید دانا می گوید یک آدمی نیست که قائل به حجاب باشد یا قائل الزام بحث حجاب باشد. ولی این قدر عصبانی هستید می گوید آن چه وضعش که شما برای زن های ایرانی دارید تبلیغ می کنید؟

خانم پروین زمانی:

واقعاً من اصلاً تعجب می کنم زن ایرانی خوش صورت و خوش چهره است (اکثریت زن های ایرانی) نمی فهمم می روند خودشان را شکل اجنه درست می کنند. ببخشید فاضلاب خالیوود را روی صورت شان خالی می کنند مردها اصلاً این را نمی پسندند من دارم از روی تجربه ای که با مؤسسه همسر جویان داشتم (این هم یک گله من است) همسر یابی به نوع درستش چقدر من را اذیت کردند چقدر کانال ما، کانالی که آن موقع این را آوردم در ایران اصلاً این جور چیزها باب نبود همسر یابی به آن صورت که من می توانستم به خیلی از ایرانی ها کمک کنم کانالم را کنسل کردند تلفن هایم را چقدر زدند و بستند. همان افراطییون مذهبی که باورمند به صیغه و این داستان ها هستند. افراطییون مذهبی در ایران بازیچه دست جریان یهود شدند یهود تلمودی صهیونیستی؛ پریدند روی این موج نه حجابی که از سر مردم بر داشتند درست بود نه حجابی که به زور به سر مردم چپاندند آن هم درست نبود دیگر رهبر ما نمی توانند بگویند حجاب نباشد هر چیزی به راه درست خودش،‌ هر چیزی به اندازه خودش به تناسب و مناسبت خودش.

استاد حسینی:

خانم زمانی، زمان مان از ساعت 23 گذشت مطالبی که از شما دریافت کردیم به نظرم مطالب خیلی خوبی بود و می توانست برای روشنگری کمک بکند، ما ان شاء الله مطالب شما را به برخی از مسئولین، بزرگواران، مخاطبین می رسانیم و از شما می خواهیم که خود شما هم در این زمینه برنامه سازی بکنید. در عین حالی که ما با هم اختلاف نظر داریم نمونه هایی که شما فرمودید مشخص است با هم اختلاف داریم قبلاً با هم صحبت کردیم در مورد بحث کشور ایران، در مورد اعتقادات ایران، در مورد این که برخی از این آقایان به اسم ملی گرایی دارند چه کار می کنند در این جا اشتراک نظر داریم و شما امشب هم فرمودید و استدلال تان هم خوب و مناسب بود.

در مورد کارهای که می کنند در مورد هدفی که می رسند من از شما می خواهم ادامه بدهید خانم پروین زمانی الان برنامه قطع بشود احتمالاً یک موج حملاتی از طرف آن ها سمت شما بیاید ولی شما به برنامه سازی تان ادامه بدهید یعنی کارتان را انجام بدهید در مورد این جریان و اشخاص شفاف سازی بکنید و می دانم که در این موضوع شجاعت تان زیاد است اگر نبود در این برنامه نمی آمدید بخواهید روشنگری کنید.

خانم پروین زمانی:

همان طوری که گفتم من با آن شخص بخصوص هیچ مشکل و مسئله ای ندارم من با آن تفکر، مشکل و مسئله دارم. تفکری که دارد

استاد حسینی:

دعوای شخصی ندارید؟

خانم پروین زمانی:

نه اصلاً، اسلام و شیعه را می خواهد کمرنگ کند و اسلام شیعه زرتشتی و شیعه آریایی را جا بیاندازد و ایجاد انحراف تفکر بکند آشوب فکری اغتشاشی، و آشوب سیاسی بکند که این خطر برای امنیت ملی ما است من امیدوارم که مسئولین، دفاعی مان، مجلس مان، قوه قضائیه، قوه مجریه این ها بیدار باشند بدانند هر کسی که فارسی صحبت می کند و ایرانی است و یک بلندگو دستش گرفته این نمی تواند آدمی باشد که وجودش، بلندگویش و میکرفونش برای موجودیت ایران، برای ایرانیت مفید هست.

این ها چه بسا خیلی هم خطرناک باشند چون زیرکانه و هوشمندانه دارند کارشان را انجام می دهند بدون این که کسی متوجه بشود.

استاد حسینی:

بسیار ممنونم از شما خانم زمانی عزیز و بزرگوار با یک خط دیگر زنگ زدیم دیگر اشکال ایجاد نشد، پس احتمالاً بخواهید با آن خط تماس بگیرید به مشکل بر بخورید و از شما ممنونم با این که 35 دقیقه از اتاق فرمان وقت گرفتیم 5 دقیقه از ساعت 23 گذشته از شما بسیار ممنون و متشکرم اصلی ترین دلیل تشکرم شجاعتی بود که شما آمدید در عین حال که می خواستید واقعیت را بگویید شجاعانه مطالب خودتان را در این برنامه مطرح کردید و به دنبال این نبودید که مخاطب، الان خوشش می آید یا مخاطب بخواهد بدش بیاید حداقل در صحبت شما همچنین چیزی را ما ندیدیم.

خانم پروین زمانی:

یک چیزی به شما بگویم من حرف دلم را می زنم زبانم با دلم یکی است تظاهر نمی کنم که دور و برم نمادهای زرتشتی آویزان کنم بعد بیایم یک حرف دیگر بزنم این تضاد و دو گانگی است، این اشخاص با خودشان مسئله دارند خودشان نمی دانند که هستند و باورشان چه است کجا دارند می روند و کجا می خواهند بروند و چه کار می خواهند بکنند مردم را هم گمراه می کنند. از بینندگان هم تشکر می کنم که به این صحبت ها گوش دادند ان شاء الله مؤثر باشد و با من به عنوان شخصی در نیافتند. این ها را به خاطر عشقی که به رهبرمان دارم به خاطر عشقی که به وطنم دارم و به خاطر عشقی که به مذهب شیعه دارم گفتم. یک نکته ای را فقط در پایان بگویم مذهب شیعه که شما رفتید و دکترا گرفتید در قالب باورها و اعتقادات دینی تان شما دیگر نمی توانید بر گردید کلاس 6 بنشینید و زرتشتی بشوید یعنی این روند پیشرفت و تکامل و تعالی ادیان بوده آخرینش دین اسلام است و اسلام ناب و بویژه شیعه این حرف آخر من بود!

استاد حسینی:

بسیار متشکرم از شما در پناه حق باشید خدا نگهدار شما ان شاء الله ایشان برنامه سازی شان را ادامه می دهند هر چند مشکلاتی در بحث کانال هایشان و فضای مجازی برای شان به وجود آوردند. (چقدر از وقت گذشت) یک خبر در 30 ثانیه خدمت تان عرض کنم ما مؤسسه ای را ثبت کردیم و راه اندازی کردیم یک مؤسسه علمی تحت عنوان مؤسسه علمی زحل، قرار است بخشی از کارهای مؤسسه علمی زحل همین مباحث تاریخ بدون روتوش باشد و همین موضوعاتی که ما آمدیم در برنامه مطرح کردیم تحت عنوان تاریخ بدون روتوش در ابعاد مختلف، قالب های مختلف، کارگاهای مختلف، نوشتارهای مختلف به سمع و نظر شما برسد.

محتوای برنامه ما در آن جا قرار است برای شما آماده بشود یک بخشی از آن هم آماده شده به یک جایی رسید که قابلیت انتشار را داشت به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد متشکرم از همه شما که فصل دوم را با ما همراه بودید در پناه حق باشید منتظر فصل سوم برنامه تاریخ بدون روتوش هم باشید. تا آغاز فصل سوم یا علی مدد خدا نگهدار!

 


  
 • رضایی

  18 آذر 1401 - ساعت 21:09

  درود خداوند بر خانوم پروین زمانی

  0 0
 • مجتبی شریفی

  8 آذر 1401 - ساعت 17:51

  سلام پس چرا قسمت جدید تاریخ بدون روتوش نمیسازید?!!!!!!!!!!

  0 0

تاریخ بدون روتوش>

مصاحبه داریوش زرتشت امید دانا پایان فصل مناظره